Přírodní antibiotika

Přírodní antibiotika https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211284/bmid_prirodni-antibiotika-S9J-211284.jpg 4 14 4

Zevrubná publikace o rostlinách, které mohou v řadě případů posloužit jako náhražka antibiotik. Antibiotika v dnešní době ztrácejí účinnost, protože jednotlivé bakteriální druhy se jim velice rychle přizpůsobují. Je proto nutné hledat alternativní způsoby léčby. Autor podrobně popisuje dvacet léčivých bylin (např. pelyněk, jalovec, lékořice, zázvor, třapatka ad.), uvádí jejich výskyt, složení, způsoby přípravy a dávkování, vhodnost užívání na jednotlivé příznaky onemocnění, obecné posilující účinky i účinky vedlejší, tipy, jak bylinu optimálně pěstovat, i příklady jejího užívání v historii i např. v čínské medicíně či ajurvédě.... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Knižní klub

Herbal antibiotics , 2012

harena
15.10.2020 5 z 5

Zatím nejlepší kniha, kterou jsem o alternativní léčbě pomocí bylin četla. U každé byliny jsou uvedeny antibakteriální, antivirové a další vlastnosti, užívané části, účinné látky, příprava a dávkování - to kdybyste si ji chtěli zpracovat na tinkturu, na čaj nebo kapsle . Jsou uvedeny vedlejší účinky a kontraindikace a zároveň i interakce byliny - lék a využití v léčbě. A aby to bylo naprosto vyčerpávající, tak Buchner uvádí účinky a spektrum účinků, vědecký výzkum, studie in vitro i in vivo. Také je možno si najít bylinky podle nemoci. Abych nezapomněla,některé byliny u nás samozřejmě ani nerostou a ani nevím, jak vypadají, ale dají se už i u nás objednat, což mě moc těší, tinktury si zatím nedělám. Knihu mám doma už delší dobu, často si v ní listuju, všechno je tu uvedeno naprosto vyčerpávajícím způsobem, podle mě skvělá kniha.

PavlínaAlžběta
27.12.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, kvůli dlouhodobé nemoci od příbuzné, která se alternativní medicínou a podobným zabývá. Knihou jsem si listovala od Štědrého dne, a mnoho zajímavých a poučných poznámek jsem si zaškrtala. Kniha má 9 kapitol, která se zabývá problémem dnešního světa a to klasickými antibiotiky, rezistentními bakteriemi, onemocněními a léčbou, o rostlinných antibiotikách, které jsou v dalších kapitolách rozdělené na rostlinná antibiotika systémová, dále lokální, nesystémová a synergisté. Další kapitola pro mě velice zajímavá a věřím, že do budoucna nápomocna v léčení je první obranná linie a to posílení imunitního systému. Tato publikace obsahuje i samotnou příručku jak jednoduše si rostlinná léčiva připravit, závěr je rostlinný lékopis, který je velmi užitečný a pro mnoho lidí bude poučením. Kniha je velmi zajímavá, vše dopodrobna popsáno pro laiky, nepíše se v ní o nedostupných bylinách, či nepodává hloupé rady, jak v podobných knihách bývá, ale je pomocníkem pro zdraví alternativní léčbou a já jsem z knihy nadšená.

Acamar
12.01.2017 5 z 5

Až na úvodní část knihy, po které získáte dojem, že jít k lékaři byť na nevinnou injekci je vlastně hazard se životem, skvělé čtení pro všechny zajímající se o bylinky a alternativní léčbu. Najdete tam jak rostliny pro nás exotické (a bohužel téměř nedostupné), tak již známé a doporučované - a o nich se dozvíte něco nového. Autor umí i takovéto odborné téma napsat pro neodborníky poměrně čtivě a místy jsem se (např. pěstování dvouzubce) i zasmála vtipným komentářům, což u odborné publikace potěší.

Macínek
13.08.2015

Spíše pro profesionály znalé latiny. Laik bylinář se těžko orientuje v diagnózách a pojmenováních virů, bakterií aj.