Zlá krev

Zlá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31381/bmid_zla-krev-pEp-31381.jpg 4 50 13

Sériový vrah trýzní své oběti bolestivým rituálem. Kdo využívá metodu, kterou nechvalně prosluly speciální jednotky americké armády za války ve Vietnamu? A jak se dostal do Švédska? Pátrání vede komisaře elitní vyšetřovací Skupiny A Paula Hjelma a jeho bystrou kolegyni Kerstin Holmovou do Ameriky. Jenže na místě se dozvídají, že bývalý agent CIA Wayne Jennings, který toto mučení zdokonalil, přišel prý před lety při dopravní nehodě o život. Pátrání po tajemném vrahovi se začíná komplikovat... Obálka ve dvou různých provedeních. -- zdroj: pitaval.cz --... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Ont blod , 1998

playada
13.09.2023 4 z 5

Autor je dobrý vypravěč. Konec je překombinovaný, ale co už taky pořád vymýšlet , že ?

jprst
24.12.2022 3 z 5

Přece jen poněkud povedenější než počátek série, ale zase ne tak přesvědčivé, aby mne to nalákalo k četbě dalšího pokračování.

Oksalakka
20.07.2019 4 z 5

Lepší než Misterioso, víc akce i humoru, líp to drží pohromadě. Konec poněkud přestřelený, ale budiž. Začíná se to blížit lepším věcem od Maj Sjöwallové a Perra Wahlöö.

Dada077
08.06.2019 3 z 5

Napriek všetkej snahe štokholmskej policajnej jednotky sa z USA do Švédska dostáva desiatky rokov nepolapiteľný sériový vrah. Vraždí spôsobom, aký používali aj vojaci špeciálnej skupiny vo Vietname pri vypočúvaní obetí na získavanie informácií. Hneď od začiatku je diskutabilný vek páchateľa, nakoľko od vojny vo Vietname ubehlo pekných pár rôčkov, no napriek tomu pohyb a únik vraha nepostráda určitú „mladícku sviežosť“. Švédsky tím policajtov sa do prípadu ponorí s takou vervou, že prekvapí aj americkú zainteresovanú stranu polície a prípad takpovediac rozlúskne. V podstate sú všetci od pravdy na hony ďaleko, čo netušia ani Švédi, ani Američania a bojím sa, že v prvej polovici knihy to nevedel ani sám autor. Tá je totiž dejovo vlažná, kapitoly popretkávané takými úvahami a subjektívnymi pohľadmi autora na okolitý svet, že po ich prečítaní chvíľu civiete pred seba premýšľate, čo tým kto vlastne myslel. Presne na zlome polovice knihy sa dej aj postavy konečne rozhýbu a ako sa slučka okolo podozrivého uťahuje, všetko je napínavejšie.
Tiež sa človeku konečne "rozbřeskne" medzi menami Hjelm, Hultin, Holmová, či Larner, Lamar a Lars. Polovica z nich tvorí jeden policajný tím a galimatiáš z mien v hlave je na svete. Fundamentalistické, jadrovo hlavicovo orientované skupiny v závere boli aj podľa mňa zbytočné, kniha by nebola o nič menej čitateľnejšia ani ako obyčajné švédske krimi z ľudu. A tak idem načať ďalšiu Dahlovku.

SilvieSisinka
19.05.2019 3 z 5

Trošku se při čtení knih od autora ztrácím. Mnoho jmen, guláš v postavách. Dva vrahove.

CharlesWard
13.09.2018 2 z 5

Opravdu jsem ze začátku doufal, že se autor polepšil a tentokrát se to bude dát číst. Bohužel se zde vyskytují naprosto totožné problémy jako u jeho první knihy, Dávám si od tohoto Švéda načas pauzu.

Atak
28.08.2018 4 z 5

Spousta Švédských jmen, takže polovinu knihy jsem vůbec netušil o kom čtu :D později začali jména být známější a konec trošku hořký, nejen pro mě, ale i vyšetřovatele.

Jaba_Hutt
21.03.2018

Chvíli mi trvalo, než jsem se zzil se stylem, jaký je kniha psána. Navíc i úvod do děje mi přišel malinko krkolomny. Pozdej si mě však dej získal a druhou polovinu knihy jsem zvládl na jeden zátah. Kniha pojednává o dost drsném tématu zneužívání dětí v prostředí náboženského kultu.

Alma-Nacida
16.09.2017 3 z 5

Dva vrahy bych ještě akceptovala, ale ta konspirační teorie je už na mě trochu moc. Dám šanci i třetímu dílu, ale už od něj žádné velké (kladné) překvapení nečekám.

konicekbily
07.10.2015 2 z 5

Začátek je slabý, konec nečekaný. Jako tvůrce příběhů dostane ode mne další šance.

vincek1
26.05.2015 4 z 5

První kniha tohoto autora, kterou jsem četl. Zpočátku se mi zdála nezáživná, pak autor "přidal plyn" a četlo se lépe. Závěr do vytracena. Ani špatné ani moc dobré.

marek1278
13.02.2015 4 z 5

Trochu vlažný úvod, ale nakonec velká jízda a na konci úplně jinak než by člověk čekal. Příjemné překvapení a těším se na další díl :)

evelinaevelina
31.01.2014 3 z 5

Má druhá kniha od tohoto autora. Už tolik nepřekvapil, trochu snad i pokulhává za svou prvotinou. Asi přece jen ukousl trošku větší sousto při tom, když vyšetřování rozšířil i do USA a zapojil FBI atp. a na mě toto sousto nedostatečně "požvýkal" což se promítlo do děje a při vyústění příběhu jsem měla pocit, že mu nezbylo než toto sousto "vyplivnout" v alibistický konec.
Nemohu mu ovšem upřít, že je dobrý vypravěč a dokáže příběh pěkně vystavět.