Ráj mrtvých dětí

Sebevražedné oběti z ideálních rodinných poměrů nevysvětlitelně končí své životy. V kulisách německého maloměsta se začnou množit záhadné, téměř rituální sebevraždy mladých lidí z jedné diecéze. Inspektorka Anna, která překonává životní krizi, je najata knězem a církevním vyšetřovatelem, aby objasnila důvod těchto činů. Anna je krásná, emancipovaná mladá žena s velmi odtažitým vztahem k církvi a smutnými vzpomínkami na ztrátu dítěte. Těžko překonává traumata prožitá při službě u policie, ale i přesto nachází přátele a smysl své práce. Na pozadí kalných podzimních dnů, zastrčených skladů a neustále hrozícího nebezpečí se pohybuje dvojice se statečnou vytrvalostí. Navíc vlivem přepadení a ohrožení života se mezi nimi začne vytvářet křehké pouto. Objeví se další kriminální čin, zneužívání dětí. A co hůř? Stopy vedou opět k církvi. Překvapivé rozuzlení odhaluje otřesné souvislosti zmanipulovaných smrtí mladých lidí. A na konci, po sérii děsivých zážitků bez oddechu, dva lidé nacházejí ve všem smysl a čistotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388624/raj-mrtvych-deti-xuy-388624.jpg 3.1162

Případy Steinbachové a Wagnera 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Vendeta

Wo die toten Kinder leben, 2013

Kniha Ráj mrtvých dětí

nela3812
31.12.2020

Knížku jsem přečetla velmi rychle. Moc jsem se na ní těšila, ale jak už napovídá počet stran... Děj byl velmi rychlý a dal by by se lépe rozvést, aby čtenáře více vtáhl do děje.Každopádně nápad zajímavý. Ale konec byl velmi rychlý. To je škoda, ale i tak oceňuji výběr hlavních postav a spojení s náboženstvím. Z mého pohledu zajímavá myšlenka, se kterou jsem se v tonto žánru setkala zatím poprvé, ale věřím, že na ni ještě narazím.

Knihu mohu doporučit. Za jeden dva večery ji hravě přečtěte. Neurazí, ale nejspíše ani příliš nenadchne.

Leena
21.11.2020

Hrozná nuda, vůbec mě to nebavilo.
Modlila jsem se, už abych to dočetla.

Powder
07.11.2020

Zajímavé téma ale to zpracování bohužel nic moc. Dějové linky nedotažené. Autorka něco nakousne, ale už v tom dál nikde nepokračuje, nemá to pro děj žádný význam. Ale mě to stále vrtalo hlavou a čekala jsem, kdy a kde v ději se to vysvětlí. Často, bohužel, nikdy a nikde. Celkově povrchní vykreslení postav a jejich příběhů. Dle popisu knihy má inspektorka Anna životní krizi, traumata ze ztráty dcery a z práce. A je tomu věnována jedna možná dvě stránky, které to čtenáři "jakoby" měly přiblížit, ale nic se tam k tomu v podstatě nedozví. To samé u kněze Wagnera. Knihu jsem dočetla, jen abych si potvrdila, kdo za sebevraždami stojí. A i to mi bylo jasné vcelku brzy. Další knihu si od autorky nekoupím.

Listonožka
03.11.2020

Ač to na začátku vypadalo na svižný a zajímavý děj, poslední třetina to zabila. Konec rychlý, dost přitažený za vlasy.

Magrata15
29.10.2020

Napínavá detektivka, celkem dobře napsaná... ale ten konec.
Velmi uspěchaný a celkem odbytý závěr ubírá body.
Rozluštění celého příběhu na posledních dvou stránkách mě dost zklamalo.

whiolet
14.10.2020

Nevím jestli je to tím, že jsem teď dost četla fantasy nebo něčím jiným, ale tohle mě brutálně nebavilo.
Vadilo mi na knížce asi všechno, sorry, ale tolik ran, kolik schytá tady hlavní vyšetřovatelka ,nedostal snad nikdy nikdo v žádný jiný detektivce. Atraktivní kněz, který má mimochodem skvělou postavu je taky dost podezřelý. A na konec tu máme pachatele... tak tady jsem tu pointu celého příběhu moc nepochopila.
Za mě to byla nuda. Dočetla jsem to jenom proto, že knížky prostě dočítám.

kochichak
30.09.2020

No.. nápad dobrý a začátek svižný. Co mě tam vadilo bylo to vykání tykání s Lorenzem a Profesorem a Annou. Jednou tak, potom tak. Takové zmatené mi to přišlo. Ten konec byl divný. Nějak jsem ho nepochopila. Jak už tu někdo psal, dočetla jsem z povinnosti.

MoireDeTardis
23.09.2020

Dostala jsem na knihnu doporučení, ale musím říct, že za to asi ani nestála. Církevní tematika mě úplně neoslovila, ale nic vůči ní vyloženě nemám. Co mě zamrzelo, byla velmi chabá práce s postavami, jejich vývojem a s tím, jak by si k nim čtenář měl vytvořit pouto. Hned po pár stránkách, kdy o hlavní vyšetřovatelích nevíme skoro nic, se je někdo pokusí zabít a vám je to v podstatě jedno, protože vám autor nevysvětlilm proč by vás to vlastně mělo zajímat. Ačkoliv se později nějaký vztah k hrdinům vyvíjí, tak to pro mě rozhodně nebylo dostatečné.

sebevražda rituály a obřady záhady

Kniha Ráj mrtvých dětí je v

Právě čtených4x
dalších seznamech2x