Případy soudce Ti. Tajemství čínské zahrady ekniha

Soudce Ti přišel o paměť! Odjíždí na venkov za větším klidem a útočiště nalézá v nádherné zahradě, kterou si nechal postavit bohatý obchodník s čajem. Během odpočinku se ale před soudcem vyjeví řada záhad – kdo jsou obchodníkovi tajemní hosté: namyšlená dvořanka, slavný básník či taoistický zahradník, který zahradu zaplnil záhadnými symboly? Proč se majitel skrývá ve věži postavené v samotném středu panství? Podaří se jim spatřit bájný modrý lotos, ve který všichni bezmezně věří, ale nikdo jej ještě neviděl na vlastní oči? Kolik tajemství se soudci podaří odhalit, než se mu paměť vrátí, pokud vůbec? Díky důkladnému studiu reálií se Frédériku Lenormandovi daří pro své čtenáře oživit Čínu 7. století a úchvatnou tchangskou civilizaci, která přivedla Říši středu na vrchol její slávy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300355/pripady-soudce-ti-tajemstvi-cinske--KVq-300355.jpg 2.310
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno (ekniha), Garamond

Le mystere d´un jardin chinois

Kniha Případy soudce Ti. Tajemství čínské zahrady

zazvorka
27.12.2019odpad!

Strašné, ubohé! Původní příběhy soudce Ti od pana Gulika mne uchvátily. Toto je hrozné, autor by se měl stydět.

SBH
18.08.2019

Deset malých černoušků po čínsku. Bez napětí, brilantní logiky a uvěřitelného příběhu. Text se četl snadno, byť byl psaný neosobním stylem. Barvité popisy a téměř básnické vyjadřování mě do Číny 7. století doslova přeneslo. Ale nad dějem bych zaplakala. Překombinovaný a v důsledku nesmyslný. Navíc se autorovi podařilo porušit jedno základní pravidlo detektivek. Za mě zklamání.

PWM
24.03.2018

Celkem šílené. Už to v podstatě vůbec není soudce Ti. Nicméně příběh není špatný, jak tak neuvěřitelný, až je zajímavý. Velice složitá konstrukce samotného příběhu a vlastně i celé knihy.
Když se oprostím od toho, že by to měl být „Soudce Ti“, tak mi kniha přijde mnohem zajímavější a neobvyklejší, než většina ostatních nových příběhů, které se snaží být typičtější.

kapr
27.05.2017odpad!

Obrovské zklamání. Velmi slabé. Zatím nejhorší Ti na kterého jsem doposud narazil. Nelíbilo. Nebylo čtivé. Závěr překvapil, ale nepotěšil. Přečtení mohu doporučit snad jen těm, kteří chtějí mít Tiho kompletního (kompletně přečteného). [OA !!!]

Karibské tajemství
Karibské tajemství