Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113645/sberatel-kosti-113645.jpg 5 2910 2910

Případy Lincolna Rhyma série

V západní části New Yorku začal řádit šílený vrah, který své zohavené oběti pohřbívá typicky morbidním způsobem. Záměrně za sebou nechává drobné stopy, které dokáže rozluštit jedině zkušený kriminalista. Ten však leží trvale na lůžku, paralyzován od krku až po prsty na nohách. Z tohoto důvodu se spojí s mladou ambiciózní policistkou Amélií, která se vlastně stává rukama a nohama svého ochrnutého kolegy. Ochráncům zákona se pomalu daří utahovat smyčku okolo krku neznámého pachatele. Sběratel kostí, jak mu začnou říkat, má však své vlastní plány a postupně se mu daří zbavit se smrtícího sevření a přehodit ho na své pronásledovatele. Počet zohavených obětí mezitím stále vzrůstá… Román Sběratel kostí byl zfilmován studiem Universal a v únoru 2000 uveden do českých kin.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

The Bone Collector , 1997

tygrilady
06.11.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila....a film se mi narozdíl od většiny tady také líbil !

aannyy
08.10.2012 5 z 5

Miluju Deavera jako takového a tohle je moje nejoblíbenější knížka od něj :)) film jí nesahá ani po kotníky. Doslova jsem ji zhltla :D

martula.07
02.10.2012 5 z 5

Kdybych mohla dala bych hvězdiček deset. Skvělá kniha. Propracovaná do nejmenších detailů. A nejlepší bylo, že jsem až do konce netušila, kdo by to mohl být. Nikdy bych neuhodla, že je to zrovna on. Myslela jsem si, že to bude člověk z jiné vrstvy a jiné profese. Určitě si přečtu další díl. Pan Deaver píše neskutečně.

ivankaax
30.09.2012 5 z 5

Pro fanoušky thrillerů, detektivek je kniha přímo povinnost :-) Doporučuji.

Toque
10.09.2012 5 z 5

Vynikající thriller...za 2 večery mě Deaver zcela dostal..Sběratel kostí má spád, skvělou zápletku, zajímavé dialogy, děj uhání zběsilou rychlostí, nenudíte se ani vteřinu..prostě kniha, na kterou jen tak nezapomenete. Vřele doporučuji

Dell
01.09.2012 4 z 5

Dobrá kniha, zajímavá zápletka. Přesně takovou literaturu čtu ráda na dobrou noc. Vadily mi ale dvě věci: slabší překlad a místy uměle prodlužované dialogy. Chápu, že se platí za řádek, ale když je pokaždé věc v jiné skříni, než na kterou tazatel ukazuje, když se zeptá, jestli má jít vpravo, je pokaždé odkázán doleva, časem to začne působit až komicky. A to mi trochu kazilo dojem z jinak napínavého čtení.
Líbilo se mi propojení se starými časy a závěr, i když v zásadě předpokladatelný, v určitém směru přecejen překvapil.

jiricek72
01.09.2012 5 z 5

Naprosto skvělá kniha..po přečtení bych si do taxíku nesedl ani náhodou..
První vydaná rhymovka,spolu s Tanečníkem a Hodinářem asi nejlepší.
Kdo se chce podívat na film předtím,než si přečte knihu,tak snad jen kvůli Angelině Jolie,jinak je to shit,totální propadák..

Janulka
16.08.2012 5 z 5

První "deavrovka", ke které jsem se dostala. Naprosto úžasně promyšlené, vše detailně vykreslené a konec překvapivý (alespoň pro mě).
A filmová verze? Rozhodně nedoporučuju, s knihou se nedá vůbec srovnat!

asterixka
06.07.2012 5 z 5

Právě jsem dočetla a skvělé, čtivé, napínavé až do konce! Kde se přede mnou Jeffery Deaver skrýval? Chystám se a těším na jeho další detektivky!

derminator
19.06.2012

Skvělá kniha která mě vyrazila dech sice jsem vraha skoro odhlalil ale opravdu skoro!!

alka1
10.05.2012 5 z 5

Knížka Sběratel kostí byla první, kterou jsem od autora přečetla, musím říct, že určitě nejlepší, dech beroucí. Z ostatních se také dá vybrat (Modrá sféra, Prázdné křeslo), ale kostra románu je pak stejná a po přečtení pěti knih už téměř znáte pachatele. Přesto jsou knihy napínavé. Film Sběratel kostí je lepší nevidět, knize nesahá ani po kotníky.

Hrefna
23.03.2012 5 z 5

Jako všechny jeho knihy se mi četla sama. Vždycky se mi líbil film, ale po přečtení předlohy nejsem o jeho kvalitách vůbec přesvědčená. Musím však říct, že po přečtení více jeho knih už to není tan samý požitek jako při seznámení s jeho tvorbou, protože jsou všechny jeho knihy psány podle stejného scénáře, geniální mysl pachatele se předbíhá s geniální myslí vyšetřovatele...ale nic to nemění na tom, že se mi jeho knihy líbí a budu je číst i nadále, protože mě vždycky dokáží zcela vtáhnout do svého světa a nejsem schopná vnímat nic jiného...

xxiixxi
09.03.2012 5 z 5

Napínavá kniha od začátku až do konce, závěr docela překvapivý. A i když knihy s detektivní zápletkou nevyhledávám, po přečtení této knihy uvažuji o dalších dílech.

ewisek22
17.01.2012 5 z 5

Já a Jeffery Deaver??? To je láska na celý život!!:) A díky úúúžasně zfilmované verzi Sběratele kostí má můj oblíbenec, kvadruplegik a naprosto geniální kriminalista Rhyme i obličej (a velice fešný, musím podotknout:))

peprz
14.01.2012 5 z 5

Moje první kniha od Jefferyho. Myslím, že je to nejlepší jeho dílo. Skvělý příběh, u kterého mi mrazilo v zádech.

netty.vanity
23.10.2011 1 z 5

Až přílišná autentičnost a podrobnosti, kterým normální čtenář nemůže rozumět, pokud není génius, knihu vyloženě ničí, což je škoda, protože příběh sám o sobě je zajímavý, stejně tak chemie mezi dvěma hlavními aktéry.

Christo
11.10.2011 5 z 5

Tak konečně jsem si přečetl Sberatele kostí....vždycky jsem se na Deavera díval z vrchu jako na brakovou literaturu (zčásti kvůli hrozné obálce, námětu a filmu, který se mi hrozně nelíbil)....ale musím říct, že tohle je vážně dobrý!!! Napínavý jsem to čekal, ale špatně jsem předpokládal, že napínavý obsah bude vykoupen častou nelogičností a náhodilostí (možná jen častokrát se dějí věcí na poslední chvíli :-))....Vřele doporučuji si tuto knihu přečíst nebo možná ne, protože už teď se bojím, že tato Rhytmeovská sága mě bude na dlouhou dobu paralyzovat na lůžko se Sachsovou a jejími dalšími případy :-)

4xab
09.10.2011 5 z 5

Napinave od zacatku do konce.

Alinore
22.09.2011 5 z 5

Naprosto něco dokonalého! Nevěřila jsem, že knížka dokáže s člověkem udělat něco takového! Sice jsem u toho dýchala (přecejenom jsem to četla dva dny..:DD) a ještě k tomu jsem se připravila o úžasnou mrazivou atmosféru svým kouskováním děje pomalu na věty, ale tahle knížka si přímo zotročí každého čtenáře. Když to je jediná vada týhle knížky: Člověk nechce dělat nic jiného než číst a číst, takže čte při každé volné chvíli. Půl hodinky v metru, pět minut při čekání na autobus, pár vteřin při čekání ve frontě.. Tenhle způsob vážně nedoporučuju, až bude čas, tak si to přečtu ještě jednou a to pomaleji.

SirJohny1981
03.09.2011 5 z 5

Síla, stále nějaké zvraty. Do posledního slova sinemohl člověk být jistý.