Iluze

Iluze https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1334/iluze-1334.jpg 4 1217 171

Případy Lincolna Rhyma série

Další příběh geniálního detektiva Lincolna Rhyma se začíná odvíjet na prestižní hudební škole v centru New Yorku, kam se po útěku z místa činu uchýlí pachatel vraždy. Policie do několika minut obklíčí uzamčenou učebnu a chystá se s vrahem vyjednávat. Vzápětí se zevnitř ozve výkřik a výstřel, a tak policisté vyrazí dveře. Místnost je však prázdná. Na pomoc jsou povolání Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a okamžitě začínají s důkladným šetřením. Ochrnutý Rhyme musí i tentokrát spoléhat na pomoc své přítelkyně, pro ctižádostivou Amélii by zase úspěšné vyšetření případu mohlo znamenat povýšení. Proti nim však tentokrát stojí mistrný iluzionista přezdívaný Kouzelník, který si s nimi pohrává a burcuje jejich profesionální ctižádost prostřednictvím úděsných vražd, jejichž bestialita se neustále stupňuje. Počet mrtvých narůstá a hodiny nelítostně ukrajují čas. Rhyme se Sachsovou proto musí co nejrychleji proniknout skrz kouřovou clonu a zabránit hrůzyplné pomstě, která se hrozí stát nejokázalejším zmizením v dějinách kriminalistiky...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The vanished man , 2003

zpevSusannah
10.01.2018 5 z 5

Tato kniha byla tak nabitá kouzly a magií, že jsem měla pocit, že mi snad začne levitovat i v rukách :-D.
Neee, ale teď vážně!
Tento díl byl perfektní. Celé to byla jedna velká iluze, která člověka udržovala ve stavu pozornosti. Taky jste si říkali, že jste to celé prokoukli, ale ve finále to bylo zase jen šikovné odvedení pozornosti? :-) Já jsem s tímto pocitem bojovala od první do poslední stránky.
Bravo, Deaver!

Lenka8418
07.01.2018

Deaver opět nezklamal. Když jsem si myslela, že jsem pachatele uhodla, opět to bylo jinak. Prostě paráda

ondaboss
09.11.2017 1 z 5

Při čtení Sběratel kostí jsem byl ještě spokojený i když trochu v rozpacích. Použité vyšetřovací metody mi připadaly mírně řečeno fantaskní a hlavně rychlost zpracování výsledků vzorků s místa činu naprosto galaktická.
No tady je to už naprosto otevřeně k smíchu. Např. rozbory vzorků mají ještě ten den (to nikdo nic jiného nevyšetřuje...?). A to je prosím ještě víkend!!! Nebo jsou schopni téměř okamžitě obsadit obrovský park desítkami policistů, kteří hledají.. No právě - nikoho.
A nejvíc je pro mě legrační, jak se všechny věci tak nějak objevují, zjišťují a "dořešují", když je to pro plynulost příběhu potřeba. Např. vyšetřovatelé, kteří mají projít více než 600 pokojů v hotelech tak to stihnou zrovna ve chvíli, kdy se příběh zastaví.
Za mě fakt blbost.
Jedna hvězda za nahlédnutí pod pokličku ilusionismu jako takovému.

Jessie26
24.10.2017 4 z 5

Jako všechny autorovi knihy je i Iluze krásně čtivá až do konce. Svět magie mám moc ráda a spojení iluze a krimi mě fakt bavil. Rozuzlení přišlo klasicky až na posledních stránkách. Za mě opravdu paráda!

Kolistka
11.09.2017 5 z 5

Opět úžasné čtení.

klokan.1905
28.08.2017 5 z 5

Iluze...
Jeffery Deaver prostě umí... ;-)
Sérii s Lincolnem Rhymem a Amélii Sachsovou čtu pěkně postupně, aby mi něco neuteklo... ;-) Je až neskutečné, jak si s knihou Jeffery Deaver vyhraje - vše propracované do detailu (v jakémkoliv prostředí)... V tomto dílu vše začíná vraždou, po které se pachatel ukryje v prostorách učebny hudební školy (z této vedou pouze dva východy, oba jsou obsazené)... Když se však z učebny ozve výkřik a vzápětí výstřel, tak policisté vtrhnou do prostoru této učebny... V učebně však nikdo není... Zde začíná další případ pro Lincolna Rhyma a jeho asistentku Amélii Sachsovou...
... Nejlepší iluzionisté dokážou nastražit svůj trik tak dobře, že ukazuje přímo na jejich metodu, přímo na to, co se doopravdy chystají učinit... Jenže vy jim nevěříte... Díváte se přesně opačným směrem... Jakmile k tomu dojde, je po všem... Vy jste prohráli, on vyhrál...
Kniha má nyní hodnocení od čtenářů na databázi 89 %... Zcela zaslouženě, knížka je skvělá... U mě má za pět... Hvězdiček... ;-)

Darling89
24.08.2017

Krásné propojení detektivního příběhu s iluzionistickými prvky, je velmi poznat, že se k této knížce připravoval, abych znal správnou terminologii a fungování některých triků. Byla to jedna z prvních knížek, které jsem od něj četla. Považuji ji za nejlepší z jeho tvorby, s dalším čtením bohužel klesala míra překvapení, styl psaní se totiž nemění a děj je tak lehce průhledný.

Welinie
03.08.2017 4 z 5

Knihu jsem si celkem užila, ale ke konci už mi to přišlo přehnané...

Janek
24.07.2017 3 z 5

Deaver tu detektivku rozjíždí opravdu skvěle: propojení magie a zločinu je vskutku neotřelý nápad, text je psán čtivě a čtenář stále udržován v napětí.
Jenže čeho je moc, toho je příliš. Druhá polovina příběhu je zbytečně překombinovaná, na scéně se objevují nové postavy, průběh vyšetřování se stále se opakujícími motivy začíná nudit. Škoda.

Půca4
19.07.2017 5 z 5

Jojo ... tohle je autor, který nikdy nezklame. Přečetla jsem 2 knihy, které se mi tak úplně nelíbili, takže jsem si musela spravit chuť někde, kde mám jistotu - a to jsou právě knihy od Deavera. Tahle byla ale ještě o něco lepší, než ostatní. Miluju totiž kouzla, baví mě iluze a mentalismus (mimochodem, jsem velká fanynka seriálu Mentalista!), takže tuhle knihu jsem naprosto hltala a pronikla jsem opět trochu více do toho světa. Taky jsem přišla na to, že už začínám poznávat ten Deaverovský styl psaní - ze začátku je vše většinou v pokoji Lincolna, páchají se vraždy, hledají se řeší důkazy, pak se děj začíná čím dál více zaplétat a pohled se přesune na konkrétní postavy a jejich problémy nebo prostě příběhy, a až úplně na konci do toho zase vstoupí Rhyme a všechno, co jste dosud věděli nebo si mysleli, že víte, dokonale "překope". A přesně tenhle styl miluju. Je ale pravda, že na něj musí mít člověk trochu chuť, třeba dvě knihy od Deavera za sebou, nevím, jestli bych úplně zvládla. Chce to prostě stíhat zápletky, rozuzlení a Rhymovu inteligenci. 5* a doporučení!

Veeris
12.07.2017 5 z 5

Knížka byla suprová, akční, bez hluchých míst. Sice trochu nereálná, ale bez těch nereálných situací by zas nebyla tak akční a čtivá.. Těším se na další Deaverovo dílo..

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Opět bez zklamání.

švícko
03.07.2017

Kniha zase nezklamala

harena
25.06.2017 5 z 5

Ještě lepší, než Dvanáctá karta. Nešlo jen o vraždy, ale o to, jak byly pomocí kouzelnických triků provedeny. Rhymův stav neumožňuje fyzicky dopadnout pachatele a kompenzací mu za to je jeho geniální mysl A samozřejmě se mu to povede vždy za pomoci Amélie. Výborný, napínavý thriller, pohled do světa kouzelníků, iluzionistů a sympatická dvojice Lincoln - Amélie. Za mě super, doporučuji.

konicekbily
25.06.2017 5 z 5

Velice povedená několikrát navrstvená detektivní zápletka s častou změnou hlavního směru vyšetřování, mnohdy se zdá, že jsme u cíle, ale jízda pokračuje dál. Dokonalá iluze pro zkušené čtenáře detektivek! Jen tak dál Jeffery!

katushah
31.03.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od tohoto spisovatele. Můžu jí číst pořád dokola. Neuvěřitelný příběh a napětí. Navíc se dobře čte.

ZuK1
06.03.2017 4 z 5

Jako všechny knihy Jeffery Deavera .... napínavé, čtivé, děj plný zvratů a tentokrát i se zajímavým nahlédnutím do světa kouzel a iluzí .... (i když občas na hranici uvěřitelnosti).

KaiShun
25.02.2017 5 z 5

Jedna z nejlepsich!

marketa9252
16.02.2017 5 z 5

Napínavá kniha s neskutečnými zápletkami.

stehlicek
07.02.2017 5 z 5

Zatím nejlepší Deaverova kniha, a to jsem ji ještě ani nedočetla. Hltám každou stránku a netroufám si odhadnout, jak to celé dopadne. Geniální! Uz teď se těším na další díly.