Pohřbení

Pohřbení https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379924/bmid_pohrbeni-KPR-379924.jpg 4 216 58

Katie Maguirová ví, že v této části Irska nezůstane minulost nikdy pohřbená navždy. Už šestá kniha s neohroženou rusovlasou komisařkou Katie Maguirovou čtenáře opět přivádí do irského Corku a okolí, kde má policie stále plné ruce práce. V městečku Blarney se ve starém dělnickém domku najdou pod podlahou pohřbená čtyři těla. Oběti byly zřejmě zastřeleny již někdy ve dvacátých letech minulého století a každá z nich má ránu po výstřelu v týlu, což vyšetřovatelům napovídá, že by v jejich popravě mohla mít prsty IRA. Jenomže dávné vraždy nejsou jedinou starostí mladé komisařky: při stíhání prodejců pašovaných cigaret dostane Katie zásah na nejcitlivějším místě — v soukromém životě. Komisařka se musí rozhodnout, jak ochránit své nejbližší v prostředí, kde si není jistá, komu může věřit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Buried , 2016

Petula.N
12.10.2020 2 z 5

Nooo tentokrát jsem teda knížku četla dost dlouho, nějak mi to nešlo, nebavilo, pořád jsem jí odkládala. Další díl si už nejspíš nepřečtu, škoda.

Falda
28.08.2020 4 z 5

Na pět hvězd to tentokrát nebylo. Opět to však bylo velmi dobré. Jen se to zhruba do poloviny vleklo a nic moc se nedělo. Každopádně tato série je celkově velmi vydařená.

kaffa
30.07.2020 5 z 5

opět temné, brutální, irské.... já si to užila.... člověk je schopen jít i za své vnitřní mantinely, pokud sou ohroženi ti nejbližší....

Danago
20.07.2020 3 z 5

Mám tuto sérii ráda. Ale tento díl mě úplně nepřesvědčil svou zápletkou . Bohužel ani Katie mě v tomto díle byla nějak méně sympatická. Škoda. Nevím jestli se pustím do dalšího dílu.

astroweb
22.04.2020 5 z 5

Skvěla krimi, můj oblíbený autor, který nemůže zklamat. Dosti drsné, finále velice napínavé, doporučuji.

orinka3
23.02.2020 5 z 5

Pro Mastertona mám slabost. Dokáže napsat detektivku tak, že se od ní nemůžu odtrhnout a jediné, co mě mrzí, že je jich od něj tak málo. Je v ní všechno, co si od tohoto žánru přeju a nic tu není za vlasy přitažené. Ano, je hodně drsný, ale ten tlustý gauner, co se všem směje do obličeje a není na něho metr, je dobrá postava. Líbí se mi ženské vyšetřovatelky i zápletky. Prostě detektivka jak má být a podle mě na pět poctivých hvězdiček.

capricornus
19.02.2020 3 z 5

Přestává se mi to líbit. Mnoho zápletek, zase mnoho mrtvých a Katie asi začíná "zapomínat" - nejdřív zjistí, že někdo od policie donáší na druhou stranu a pak klidně večer rozebere před celou policejní stanicí, jak bude vypadat nad ránem zátah. Jak to dopadne? Samozřejmě katastrofálně (ještě jsou o tom zmínky v následujícím díle). Jediná pozitivní postava - Alan, který vysvětlí Katie, jak to je (není) mezi ní a Johnem.

Tabby
17.12.2019 4 z 5

Pan Masterton si mě při minulých dílech tak rozmazlil, že tohle my přišlo asi nejslabší.
Pohřbená rodina, odveta a do toho únos a vydírání Katie, přišlo mi toho až moc na jeden díl. A osobní život Katie, která je nerozhodná koho chce a koho ne, mě vyloženě štval.
Druhá polovička knihy byla alespoň akčnější a děj ubíhal rychle. :)

kaca82
16.10.2019 4 z 5

Knížka hodně čtivá,napínavá,skoro neodlozitelna. Zajímavý námět,příběh má spád,jen škoda že si autor víc neprohrál s detaily,postavy se chovají děsně nerealne a naivne. Taky do vztahových záležitostí by se autor neměl pouštět,tyhle pasáže působily jak opsané z dívčího románu nižší kvality. Naštěstí jich tam bylo jen pár,takže nijak extrémně nerušily. Byla to moje první knížka tohodle autora a zřejmě ne poslední.

šipek
20.08.2019 4 z 5

Tak na pět hvězdiček to nebylo, ale čtyři jsou zasloužené. Opět se prolínají dvě dějové linie i když ta linie s obětmi v dělnickém domku se mi zdá zbytečná. Kniha se čte dobře a má spád. Komisařka Katie a její soukromý život s jejími vztahy mi moc nesedí.

eraserhead
17.08.2019 3 z 5

No, asi druhá nejslabší kniha z prvních šesti. Nastává základní a zásadní problém dlouho tažené série - hlavní hrdinka začíná být nesympatická. Může za to fakt, že i tak dobrý autor jako Masterton prostě nedokáže věčně táhnout něco, co se táhnout nedá a dále a dále vršené komplikace jedné osoby začínají být čím dál méně zajímavé a různé dějové veletoče jí prostě činí více a více nesympatickou. Faktem ale je, že naopak Kyna si sympatie získává více a více, a kdyby se Masterton vykašlal na Katie a rozjel novou sérii s Kynou, mohl by pár dobrých a zajímavých knih zase napsat. Obecně nemám série rád, přesně pro to, co se děje s touto - prvotní dobré věci se začínají více a více bořit do sraček a zasypávat smrdutým, z prstu cucaným balastem. Zdejší záporák je docela fajn, ale jen jsem si říkal, při jeho charismatu, kde byl celých předchozích pět dílů? někdo jako on se nezjevuje jen tak najednou. Další úskalí série, jejíž díly jsou čím dál více propojenější. Jo, Masterton je pořád nápaditý a umí mile překvapit (a potěšit tím, co mám na něm rád), ale krimi-thriller na delší trať mu prostě nesedí. Horrory mu jdou mnohem lépe.

bedkniha
13.08.2019 4 z 5

Tahle kniha se moc nepovedla, nebavila mě

Martiiiik
18.07.2019 5 z 5

Už mi přijde, že autor Katie moc nemá rád, pořád ji nějak nedokáže dopřát štěstí.. a už mě to začíná štvát :-D jinak skvěle napsané, zase pořádný grázlík na úrovni :-) zhltnuto za pár dní :-) a už mě čeká jen poslední :-(

Ajrad1981
14.07.2019 3 z 5

Oproti předchozím dílům musím s hodnocením výrazně dolů. Je to nějak jiné, ale to by zas tak nevadilo. Jak jsem Johna nejdřív vůbec nelitovala (mám vůči němu averzi už od Bílých kostí), tak potom už trochu jo, vždyť ta Katie je občas pěkná blbka. Když vím, že někdo z policejní stanice vynáší informace, tak jak si můžu myslet, že nějaký můj plán vyjde?

SPOILER! Však taky všechny její akce skončily totálním výbuchem.

A to s tím Alanem jako bylo co? Když připočítám konec tak trochu ve stylu deus ex machina a fakt, že mi některé věci přišly nedotažené (ten gay, například) a že se doktoři zřejmě nijak nezajímali o to, jak si může někdo takhle zdevastovat nohy, tak to víc jak 60% nedá.

Sorry, Grahame. Snad bude další díl zase super.

Aymira
27.06.2019 3 z 5

Úplně jiná kniha než předchozí z této série. Tentokrát zde nejsou žádní pošahaní vrazi, žádné nadmíru mučené oběti. Naopak, příběh je takřka politický a pro Katie hodně osobní. Nedokážu zcela říct, že se mi děj líbil. Graham Masterton se na můj vkus stále neumí poprat s lidskými vztahy a city, takže Katie z toho všeho začíná vycházet jako bezpáteřní potvora. Kniha by se rovněž četla jinak v nějakém jiném desetiletí, v kterém byla IRA velmi aktivní, a ne v dnešní době. Nicméně svižný a akční závěr celkový dojem dosti napravil.

Peršanka
21.06.2019 3 z 5

Pořád mám dojem, že mě Graham Em tahá za fusekli. Jedna z hlavních postav utrpí děsivé zranění, po kterém by normálně zemřela na rychlou otravu krve. Ale tady ne, nejspíš se v dalším díle dozvím, že to dobře dopadlo.

janastok
08.06.2019 2 z 5

Pro mě nejméně zajímavý díl série. Linie s pašeráckým bossem mě moc nebavila, přišlo mi to zdlouhavé a ukecané. Linka s pohřbenými asi měla být hlavní, zdála se mi však moc upozaděná. Bylo zde příliš politiky a všelijakých vojenských zkratek, takže jsem nevěděla, kdo je " hodný a kdo zlý". A ten motiv, to jako vážně? Hvězdu navíc za napínavý konec. Doufám, že příští díl se zas vyšvihne na špičku.

L.Helena
29.05.2019 3 z 5

No, nevím. Nedá se upřít, že to bylo hodně čtivé a ti, co mají rádi až přehnanou brutalitu, si taky přišli na své. Ale přijde mi, že celá zápletka byla vystavěna na "hodně vratkých pilířích". (Možný SPOILER!!! Pomsta skoro po sto letech a pak ta okamžitá reakce na základě jakéhosi pochybného rodokmenu, mi prostě přišla přitažená za vlasy a hodně účelová. KONEC SPOILERU).
Ale nedá se upřít, že se to četlo dobře. Teď jsem četla dva díly hned po sobě a musím si dát na chvíli oddych, než se pustím do další dávky drsné brutality.

veronika5179
28.05.2019 3 z 5

Hodnotilo se mi špatně. Na jednu stranu se kniha četla dobře, na druhou mi místy přišla jako šita horkou jehlou, k tomu pomíchaná politika a samozřejmě autorovy popisy erotických scén..Někdy si říkám, že ty detektivky píše jen kvůli té erotice :P

Drahuš
14.05.2019 1 z 5

Tak za mě ne....Masterton je skvělý autor, miluji jeho knihy, ale tato mě vůbec nezaujala a musela jsem i přeskakovat stránky, abych se dobrala konce. Ale věřím, že další díl bude opět na pět hvězd.