Pohřbení

Pohřbení https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379924/bmid_pohrbeni-KPR-379924.jpg 4 216 58

Katie Maguirová ví, že v této části Irska nezůstane minulost nikdy pohřbená navždy. Už šestá kniha s neohroženou rusovlasou komisařkou Katie Maguirovou čtenáře opět přivádí do irského Corku a okolí, kde má policie stále plné ruce práce. V městečku Blarney se ve starém dělnickém domku najdou pod podlahou pohřbená čtyři těla. Oběti byly zřejmě zastřeleny již někdy ve dvacátých letech minulého století a každá z nich má ránu po výstřelu v týlu, což vyšetřovatelům napovídá, že by v jejich popravě mohla mít prsty IRA. Jenomže dávné vraždy nejsou jedinou starostí mladé komisařky: při stíhání prodejců pašovaných cigaret dostane Katie zásah na nejcitlivějším místě — v soukromém životě. Komisařka se musí rozhodnout, jak ochránit své nejbližší v prostředí, kde si není jistá, komu může věřit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Buried , 2016

Jiparis
04.05.2019 5 z 5

Moc pěkné napínavé čtení, které kombinuje vyšetřování velmi krvavých zločinů s historií Irska.

konicekbily
28.04.2019 4 z 5

Opět napínavý krimi-thriller s oblíbenou hrdinkou a velkou dávkou brutality splnil očekávání. Pohled do současného Irska - jak to tam asi vypadá - a zároveň ohlédnutí na začátek minulého století. Další díl bych si přečetl rád.

mata57
29.03.2019 3 z 5

Dobře napsaná průměrná akční detektivka s přehnanými, až nefungujícími obehranými brutálními prvky. Pro mne asi poslední Masterton ...

Kerberos
26.03.2019 4 z 5

Pokračování podle stejné šablony jako předchozí díly.Jen si myslím,že IRA by se zbavila komisařky a ne unášela lidi okolo.

willovw
10.03.2019 5 z 5

Tak tady u te knizky jsem ležela přilepená u knížky a četla a četla, dokud nebyl konec, chci už další díl!

Ivana11
04.03.2019 5 z 5

Opět poutavé čtení, jen tentokrát místy zdlouhavější, než předchozí případy komisařky, chvilkami se mi zdálo, že děj jaksi postává na místě. Ale po dočtení hodnotím všemi pěti hvězdami.

JezinkaJ
03.03.2019 4 z 5

Grahame, Grahame, přestaň prosím cpát do svých knih milostné příběhy. Nedá se to číst.
Příběh je napínavý, někdy trošku víc popisný a méně reálný, ale to autorovi promíjím líp, než ty sladkobolné odbočky a fatální lásky komisařky. Irsko je se svou dramatickou historii dobrou reálií. Za sebe jsem fakt ráda, že dohody fungují a jsou respektovány.
Katie, měla bys víc venčit Barneyho. :) Zaslouží si to. :)

Cuprinka
28.02.2019 5 z 5

Opět skvělé čtení, autorovo psaní mám velice ráda a mezi thrillery je to můj top. Poněkud zdlouhavé bylo popisování politiky. Dávám pět hvězd a těším se na další díl.

miuk
18.02.2019 5 z 5

Tady není co řešit, kvalita jako vždy. Jen mi nějak připadá, že přibývá více popisování politiky...

Olous1
09.02.2019 4 z 5

Opět dobré čtení, akorát ta politika mě trochu odrazuje.Autor neubral ani trochu na brutalitě.Jinak se určitě těším na další díl.

happy-smile
16.01.2019 4 z 5

Jsem ráda, že jsem tentokrát měla mezi jednotlivými díry mezeru. Ty předchozí jsem četla za sebou a docela mi vadila ta šablonovitost. No tenkrát jsem podobnými neduhy netrpěla a tak jsem si knihu mihla naplno užít. Graham Masterton je opět naprosto brutální. Člověk by řekl, že město, které je velké asi jako Brno nebude tak šíleně zkorumpované a prohnilé, ale v Irsku (které je taky velké asi jako ČR) je tomu asi jinak... No jsem opravdu zvědavá, jak se Katie vypořádá s problémem, který se na ni na konci knihy navalil...

JustWomen
16.01.2019 4 z 5

Detektivka o mafiánovi, který řídí obchod s pašovanými cigaretami, násilí ve stylu jak hloupí lidé vymýšlejí absurdní cesty jak trápit jiné lidi. Katie a Kyra, stále krásné, přestože zbité, postřelené nebo znásilněné, jak to dělají? Ten souběžně vyšetřovaný historický případ vražd mě trochu nudil, ale na konci se to vše propojilo, a tak jse můj dojem z knihy zase vylepšil.

Didi15
06.01.2019 4 z 5

No musím napsat, že jsem se na tuto knihu velice těšila, ale mírné zklamání. Do půlky jsem se docela nudila, pak se to rozjelo a bylo to dobré . Ale za mě nejslabší díl série.

Saša57
30.12.2018 5 z 5

Už šestou knihu s neohroženou rusovlasou komisařkou Katie, jak je uvedeno na přebalu knihy, jsem nemohl opomenout a tak jsem si ji nadělil na vánoce pod stromečkem. Je napsaná ve stejném stylu jako předchozí díly, četla se velice příjemně. Spisovatel samozřejmě přidal trochu té brutality, což je zřejmě, jako bývalého autora hororů, jeho styl. Tentokrát vynechal církev, ale na oplátku přidal politické pozadí. Je zajímavé, že mezi námi žije stále dost všelijakých magorů. Děj možná nebyl až tak překvapující, ale přesto příběh byl celkem zajímavý a napínavý. Hodnotím knihu jako velmi dobrou a jsem s ní spokojen

hs777
27.12.2018 4 z 5

Komu se jako mně líbily předchozí díly, určitě nevynechá i Pohřbené. Pokračují ve stejném trochu šablonovitém duchu s pořádnou porcí brutality, svébytnou Katie i jejím rozháraným osobním životem. Jenom to politicko-historické pozadí mě tentokrát tak úplně nechytlo, ale jinak pořád velmi slušný thriller.

ddkk
22.12.2018 3 z 5

Toto pokračování série s komisařkou Katie Maguirovou bylo trochu jiné. V kulisách politicky stále bouřlivého Irska se odehrává její dlouho bezúspěšný boj s mafiánem ovládajícím především černý obchod s padělanými cigaretami. Drsné metody a krutosti, které Masterton s oblibou detailně vykresluje, jsou v toto díle snad ještě krvavější...Katie se dostává do situace, kdy z naprosté bezmoci musí použít nelegitimní metody...Tento díl série pro mne určitě nebyl nejlepší ani nejčtivější. Pro mne ani zdaleka nedosahuje kvalit Krvavých sester a předtím Bílých kostí.

Azmodan
17.12.2018 3 z 5

Tento díl mi moc nesedl, možná tím, že "Pohřbení" jsou spíš o mafiánovi, který řídí obchod s pašovanými cigaretami, že násilí, tak typické pro tuto sérii bylo v tomto dílu víc než kde jinde opravdu jen uměle vytvořenou kulisou (jako by opravdu hloupí lidé vymýšleli absurdní cesty jak trápit jiné lidi) a nebo možná tím, že hlavní hrdinka nedokázala už konečně udělat radikální řez do nádoru, který sužoval celé město. Závěr byl trochu zajímavější a trošku pozvedl celou knihu, ale na její záchranu to nestačilo.
Pro mě s Červenou lucernou nejslabší díl série...

V28
21.11.2018 5 z 5

Při čtení detektivek Grahama Mastertona by člověk skoro věřil, že peklo na zemi existuje a najde ho v Irsku.