Bílé kosti

Bílé kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207125/bmid_bile-kosti-m4M-207125.jpg 4 797 797

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti. A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

White Bones , 2003

M.S.
30.12.2015 5 z 5

Irské prostředí na mě udělalo velký dojem, působilo přesně tak, jak mělo - temně a zachmuřeně. Čtení jsem si opravdu užila, místy mi bohužel přišlo táhlé, i když na napínavosti to neubralo. Konec byl vážně nečekaný, a přestože nedávám plný počet hvězdiček, rozhodně doporučuji. Každopádně pro mě jako milovníka knižní brutality kniha byla trošku zklamání, kdy všechny recenze - dokonce i obal knihy - slibují dokonalý požitek z popisu brutálních vražd, který jsem tam nikde nenašla. Ovšem jako zpestření mé sbírky detektivek a hororů to rozhodně stálo za to!

Luca287
29.12.2015 5 z 5

Drsné... nemá chybu...

Janusa
20.12.2015 5 z 5

Od prvého po posledné písmeno ju zlhtnete na jeden nádych

Hani1088
29.11.2015

Naprosto skvělé čtení,trochu hrůzostrašné, ale nedá se od knihy odtrhnout.A konec nemá chybu.

Rose88
05.10.2015 4 z 5

Za mě tedy rozhodně palec nahoru :-) Irské planiny, temperamentní inspektorka a poněkud temnější zápletka točící se kolem rituálních vražd je naprosto brilantní kombinace. Navíc si myslím, že tento detektivní příběh zaujme i čtenáře, kteří tradičně detektivní romány nemusejí. V knize se snoubí mystično s takovou tou typickou ponurou venkovskou irskou atmosférou - mě, jako tradičního čtenáře hororových příběhů takové prostředí odjakživa velmi láká :-) doporučuji, i když přiznávám, že nějaké oduševnělé dialogy se v této knize budou hledat jen velmi těžko - to ale přeci nikdo od pořádné detektivky neočekává. Moooc se těším na další pokračování.

fis.rena
04.10.2015 5 z 5

Skvělé strhující čtení!

Marselle
22.09.2015 4 z 5

Pěkná detektivka s trochu brutálnějšími popisy vražd, ale nevadilo mi to. Už se těším na druhý díl.

asterixka
17.09.2015 2 z 5

Děj detektivky se odehrává v poměrně atraktivní zemi, v Irsku, mystično, rituální vraždy, celkem zajímavé téma.... ale ty dialogy, ach jo... jako z béčkového filmu. Malý spoiler: po útoku na Katiin život: "Jak je vám, Katie?", "Je mi báječně, Liame, je mi naprosto skvěle...." Celkově mi styl psaní vůbec nesedl.

DejnaDee
31.08.2015 3 z 5

Styl psaní nebyl z nejlepších, co mi trochu vadilo byla začinající věta " Katie řekla: ... s tím jsem se ještě nesetkala, ale docela brzy jsem si na to zvykla. Příbeh byl napínavý, svým způsobem tajemný, někdy trošičku přitažený za vlasy, ale je pravdou, že jsem stránky hltala a vždy se nechávala vtáhnout do děje. Rozuzlení na můj vkus trochu chaotický a zvláštní, ale i to se dalo překousnout.

Cuprinka
07.08.2015 5 z 5

Knížku můžu doporučit, četla se dobře, mám ráda trilery/detektivky - takže kdo má rád tento styl, stojí za přečtení.

bookcase
21.07.2015 5 z 5

Výborná detektivka s mystickými prvky irských legend.

martinstefko
08.06.2015 4 z 5

Graham Masterton je zkušený vypravěč, což v knize potvrzuje a dokazuje to také tím, že je schopen čtenáře napínat celou dobu. I když poměrně brzy zjistíte, kdo je vrahem, stejně i to užijete až do konce, protože chcete vědět proč. To finále není úplně povedené a jsem si jistý, že zde budou čtenáři, kteří jím budou zklamáni, ono je to zbytečně rychlé, ale zároveň nečtete jen o něčem, co nemá vývoj. Masterton si skvěle hraje s postavami, které výborně vykreslil a díky nimž je tenhle příběh více než uvěřitelný.

radkamiz
06.05.2015 1 z 5

přečteno, nutno dodat, že bych knihu řadila mezi hororové čtení,na vraha jsem přišla za půlkou :-) kniha mi přišla nepropracovaná, odbytá, konec otřesný, zápletka s bombou zbytečná......nadšená nejsem, četla jsem mnohem lepší knihy!!! nedoporučuju.

h.mose
25.04.2015 3 z 5

Tuto knihu jsem si koupila naprosto spontánně, když jsem zabrousila do knihkupectví. Zaujala mě anotace. Musím říct, že od začátku se detektivka četla moc pěkně. Svižný tempo, příběh, který mě nenudil. Bohužel závěr mě osobně nijak neohromil. Motiv vraha byl pro mě na hraně snesitelnosti, stejně jako vrah samotný.

Palele
21.04.2015 3 z 5

Tohle začalo hodně zajímavě. Z mlhy a bláta se vyloupl příběh plný kostí a irské mystiky. Ale určitě nečekejte usměvavé skřítky na konci duhy, tyhle víly byste nechtěli potkat za chladných nocí. Začalo to dávno, rituálem, který měl přivolat temnou bytost, co plní přání. Pomaličku to nabírá na obrátkách, trošku brutality mi v tomto případě nevadí, patří to k věci. Četlo se to jedním dechem. Ale pak přijde konec a ten mě fakt dostal. A teď to nemyslím v dobrém. Upřímně vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Buď autorovi totálně došla invence, nebo jednou večer řekl manželce : "Zlato, píšu to už fakt dlouho, už mě to nebaví, skočím si s Johnem vedle na jedno, dopiš to prosím za mě". Ten konec mi zkrátka vůbec nedává smysl, jako by to psal někdo jiný. Tak originální, zajímavý, neotřelý námět a taková zhovadilost na závěr ? Zůstala spousta nezodpovězených otázek a nemyslím tím otázky, na které mohou odpovědět další díly. Navíc ta politická linka mi tam vůbec nesedí. Nebýt konce, bylo by to u mě za 5 hvězd.

ina77
23.02.2015 5 z 5

Další autorka,která opravdu ví jak napsat detektivku.Kniha je zajímavě napsaná a já dávám pět hvězdiček,jedině co se mi moc nezamlouvá jsou docela brutální popisy,no a ty jsem přeskočila.
Jinak opravdu supr a kniha zůstává doma v knihovně a moc se těším na další pokračování.

IvuskaH
01.02.2015 5 z 5

Miluju cteni a detektivky vubec.
Tahle knizka me dost zaujala a precetla ji za den.
Muzu jen doporucit.
Tema davnych zlocinu i ritualnich vrazd se cte dost slusne

LiLLu
12.01.2015 5 z 5

Já nejsem nijak otřelý detektivec, takže jsem netušila do poslední chvíle kdo to byl, každopádně krvavý masakr vykostovacím nožem. Kniha mi ležela doma načnutá po první scéně s chycenou dívkou. Nějak se mi nechtělo dál, ale ted o víkendu na horách jsem jí dorazila skoro bez odložení. Musím říct, že k magii mám blízko a ani bych se nedivila, kdyby byl rituál opravdu pravdivý - možná autor udělal pár změn, ale myslim si že něco na tom pravdy je.
závěrem - mě se to prostě libilo, žádný sladký hepiend. 5*

Jančislava
26.12.2014 4 z 5

Kniha se četla dobře, hlavní zápletka zajímavá, ale příběh manžela vyšetřovatelky mi přišel zbytečný. Informace na konci mohly být také více rozvedeny. Ke konci se už dalo tušit, kdo to asi je. Popis únosu a přípravy dívek byl opravdu popsán velmi detailně. Jinak za přečtení stojí, ale pro mě jednou stačilo.

Dymond
23.12.2014 4 z 5

Celkový příběh byl velice zajímavý a čtivě napsaný... Jen musím dodat, že ten konec mě dost překvapil, ale nedokážu říct jestli mile...