Bílé kosti

Bílé kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207125/bmid_bile-kosti-m4M-207125.jpg 4 797 797

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti. A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

White Bones , 2003

JustWomen
04.12.2017 4 z 5

Velmi brutální a drsné čtení, vše zajímavě obestřeno tajemnými keltskými rituály a vyvoláváním čarodějnic. Kniha mě vtáhla, ale mám pocit, že ty popisované brutální scény jsou za hranicí zvrácenosti. Trochu překombinované, neuvěřitelný závěr knihy - co autor udělal z pachatele …

85098211
23.11.2017 4 z 5

Kniha strhující a šokující svou brutalitou a popisovanými zvrhlostmi. Je ale dobře napsaná a čtivá, jinak bych ji určitě odložila. Doposud jsem se totiž takovým knihám vyhýbala - a po přečtení této také vím, proč! A zase se hodně rychle vrátím ke svým starým, dobrým zvykům ;-). Jednu hvězdičku strhávám za to, že se mi závěr knihy zdál až moc přehnaný a neuvěřitelný. A další knihy tohoto autora už raději vynechám úplně...

RSR
08.11.2017 3 z 5

Samotné téma rituálních vražd je dobré, styl psaní taky, délky kapitol akorát, ale po přečtení knihy mě nenapadá jiné slovo než "přehnané".

mi-380
26.10.2017 4 z 5

Když se někdo živí celý život psaním hororů, je pochopitelné, že jeho první detektivka bude náležitě krvavá. Když vraždy, tak samozřejmě sériové a neskutečně bizarní, skoro až na pomezí fantasy. Je tu obvyklá dávka napětí a tipování pachatele, ale větší plus má tentokrát něco jiného. Tím, čím mě autor okouzlil, je popis svérázných postaviček žijících v Corku a jeho okolí včetně jejich dramatických osudů, kořenících v drsné minulosti Irska.
80 % (zatím 259 hodnotících s průměrem 82 %).

marion111
26.08.2017 4 z 5

Příběh dobrý, kniha napínavá ... ale mám pocit, že ty popisované brutální scény nejsou na hranici zvrácenosti - ony už zvrácené jsou. Za tohle dávám hvězdu dolů.

moudivlacek
19.08.2017 5 z 5

První setkání s tímto spisovatelem a mohu jen říci, klobouk dolů. Skvělé, prostě skvělé čtení z tohoto žánru.
Výstižné vylíčení hlavních hrdinů, pro mne děsivé bylo hlavně chování vraha, panebože, jako když jsem tam já místo obětí, úplně jsem cítila, jak mě všechno bolí, jaký mám strach a hlavně touhu to vše tu bolest ukončit.
Komisařka Katie není klasický detektiv, potýká se s řadou problémů, přesto mi byla sympatická a fandila jsem jí.
Určitě řadím spisovatele mezi své oblíbené a budu shánět další díl.

Malarkey
14.08.2017 5 z 5

Náhodné objevení této knihy v knihovně následně způsobilo obrovské nadšení z nového kriminálního prostředí. Tentokrát ale z Irska, které jak kdyby z oka vypadlo Severním Hebridům od Petra Maye. Masterton má ale přeci jen jiný způsob vyprávění a místy je docela dost drsný. Drsný, místy až nechutný. A i přesto, že těchto kapitol nebylo mnoho, v rámci celkového příběhu to bohatě stačilo. A spolu s originálním příběhem plným mystična a poměrně chytlavou boční příběhovou linií samotné vyšetřovatelky, má tato kniha spád od začátku do konce a já musím říct, že i díky tomu jsem vysloveně nadšen z nové série, která snad dalšími dily nezklame.

Fazolka2017
13.08.2017 2 z 5

Knihu jsem četla před rokem takže hodnocení s odstupem. Bylo to napínavé, skvěle napsané, přečteno prakticky na jeden zátah, ale trochu mě zklamal závěr...a hlavně : všechny kladné dojmy po delší časové době vyprchaly a zbyly jen pocity zděšení až zhnusení, které jsem prožívala při čtení scén popisujících oddělování tkání od kostí. A to je asi špatně. Ano, byly brilantně autenticky napsané. Tak moc, že si ještě dnes si říkám, zda byl autor při psaní zcela normální a při smyslech a zda někde po sklepeních netrénoval. Možná je to tím, že nesnáším jakékoli filmy kde se mučí a čtvrtí lidé. ( Jinak v životě jsem celkem otrlá, krev mi nevadí, prodělala jsem praxi na porodním i operačním sále, na pitevně...takže fakt neomdlívám ) . Ale tohle ne. Asi to máme v rodině, sestře stačilo přečíst anotaci a bylo jí blbě.

Kamka25
12.08.2017 5 z 5

Výborná knížka,přečetla jsem jedním dechem...

Holanka
25.07.2017 5 z 5

Knihu jsem doslova zhltla. Přečetla jsem ji za necelé dva dny. Tohle hodnocení si určitě zaslouží.

Lucy2211
23.07.2017 5 z 5

Má oblíbená kniha, ke které se ráda vracím. Série s Katie si mě doslova získala a těším se na každý nový díl. Prostředí milovaného Irska, temno a mrazivo po celý běh příběhu! Super kombinace pro úžasný a dech beroucí thriller, u něhož si nejste do konce příběhu jisti, na čem jste! Doporučuji všem milovníkům thrillerů, napínavých příběhů. Ale pozor! Nic pro slabé povahy! Některé detailnější popisy dělaly i mě občas problémy. Nicméně, Graham Masterton je skvělý spisovatel, který si čtenáře získá s každou stránkou!

Tabby
21.07.2017 5 z 5

Pro mě to byla skvělá kniha a jsem ráda, že jsem se k ní dostala a přečetla.
Keltské rituály, čarodějnictví, vraždy a kapka osobního života hlavní vyšetřovatelky. Barvitý popis rozřezávání zaživa mi nevadil a dodal knížce takovou dobrou špetku nechutenství.
Autorce smekám a tleskám.

Fillipa
12.07.2017 odpad!

A dál se kniha zvrtla ve škvár kdysi zvaný krvavý román (nikoli Váchalův) ... občas člověk sáhne vedle.

Fillipa
12.07.2017 odpad!

Ještě nemám doposloucháno a už vím, že za pasáže s brutálními popisy vražedného rituálu vraha "při práci" půjdou hvězdy dolů. Tohle prostě do detektivky nepatří, od toho tu jsou thrillery a autoři, kteří to se surovostí umí.

FlLys
11.07.2017 3 z 5

Knihu jsem nalezla v Knihobudce, čekala jsem na zpožděný vlak, tak jsem popadla první zajímavou knihu a vůbec jsem netušila do čeho jdu. Bylo to čtivé, napínavé, takže nešlo přestat číst, když se tam objevily takový věci, který jsem určitě číst nechtěla. Asi pár dní (týdnů, měsíců) nebudu jíst maso. Barvité popisování jak se odděluje maso (lidské maso) od kosti, za živa, dokonale popsaná muka, jaké dívky museli snášet. Brrr. Zbytek příběhu se mi moc líbil - keltské rituály, policistka, detektivka, to já ráda. Ale za ty noční můry mi to nestálo.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Výborná kniha. Pěkně napsané, napínavé. Zajímavý závěr.

Veronika33
22.06.2017 5 z 5

Kniha bola výborná. Zaujímavá téma, brutálne zločiny, história, čarodejníctvo všetko čo ma priťahuje. Už som nažhavená na ďalšie diely.

Azmodan
07.06.2017 5 z 5

Velmi brutální, velmi surové, velmi krvavé a do toho zapleteno spousta dalších věcí z osobního života vyšetřovatelky. Překvapivé finále, překvapivé v tom, že to vůbec někdo přežil. A vše je to obestřeno tajemnými keltskými rituály a vyvoláváním čarodějnic. Zní to možná jako výtka, ale není to tak. Kniha mě vtáhla a strhla a i když jsem si občas připadal, že čtu pohádku (právě díky těm rituálům) můžu knihu doporučit. Možná právě díky té surovosti a rituálům to totiž má atmosféru (hodně dlouho jsem nezažil pocit, že je mi někoho líto...).

konicekbily
09.04.2017 5 z 5

Dokonale promyšlená zápletka, zpočátku se zdá, že vedlejší dějová linie je nadbytečná, ale ta zapadne do celkového příběhu jako nůž do másla a po několika "drobných nedorozumění" hlavních vyšetřovatelů je tu trochu nadbytečné strhující finále.

ArwenAragorn
08.04.2017 5 z 5

Irsko, země opředená legendami. A v té zemi se na jednom statku najde pohřbených jedenáct těl. Postupně se dochází k závěru, který nechci prozrazovat, ale je zřejmé, že do počtu chybí ještě dvě těla. A příběh se vyvíjí, plný napětí i brutálních scén. Dozvěděla jsem se něco o keltské mytologii i o napjatém soukromém životě komisařky Maguireové, která mně byla hned od začátku sympatická. Závěr, který vadil většině čtenářů byl sice dost ulítlý, ale * kvůli němu neodeberu. Koneckonců je to vymyšlené a ta hororová atmosféra s prvky nadpřirozena tam seděly. Mám dalšího autora, jehož knihy budu vyhledávat!