Bílé kosti

Bílé kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207125/bmid_bile-kosti-m4M-207125.jpg 4 797 797

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti. A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

White Bones , 2003

maličkán
12.08.2016 5 z 5

Napínavý, čtivý, místy až hodně drsný thriller. Byla jsem nadšená. Hned začínám další díl Rozbití andělé.

Falda
02.08.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Skoro do konce jsem netušila, kdo se za tím vším skrývá a to se mi líbilo. Příběh parádní. Nejvíce se mi však líbily do detailu popsané scény, jak vrah zabíjel své oběti. Určitě doporučuji :)

Jordyz
01.08.2016 4 z 5

Musím říct, že po hodně dlouhé době jsem měla fakt strach! Souhlasím s výhradami - zbytečně moc krutosti (opravdu až příliš, někdy jsem měla pocit, že to číst ani vlastně nechci/nemůžu a proč to vlastně čtu....), poznala jsem kdo je za tím hned (a to se mi nestává :-)).....Každopádně vykreslení Morrígan a pověstí bylo skvělé a opravdu mě mrazilo :-) Určitě se pustím do dalšího dílu (doufám, že tam nebude tolik krutosti...)

Petule.k93
26.07.2016

Knihu jsem si pujcila od kamaradky. A uplne me nadchla. Uzasne se cetla, strhne vas do pribehu. Az do posledni chvile nevite, kdo za tim vlastne je. Proste se od knizky jen tak neodtrhnete :-) muzu jen doporucit

Ulriška
21.07.2016 4 z 5

Morrígan, Morrígan, husí kůži z tebe mám!

RiverSong
16.06.2016 3 z 5

Líbil se mi nápad knihy i prostředí do kterého byla zasazena, ale některé pasáže byly skutečně nechutné a měla jsem chuť v takových chvílích knihu odložit. Nebyl to zrovna můj šálek kávy a znovu bych ji číst nemusela, ale v zásadě to ušlo. Přesto mezi knihy, které bych doporučila, bych ji nezařadila.

Wendy182
07.06.2016 5 z 5

Výborná knížka, která nepustí a musí se přečíst jedním dechem... jsem zvědavá na pokračování

Sorrow
31.05.2016 4 z 5

Kniha s atraktivní zápletkou, mrazivou atmosférou, sympatickou hlavní hrdinkou, ale přesto k ní mám docela dost výhrad. Styl psaní není úplně nejúžasnější na světě, Katie by musela být z kamene, aby se se všemi těmi ranami osudu dokázala tak bravurně vypořádat a taky mi přijde, že spousta vedlejších linek nebyla tak úplně dovysvětlena (těžko rozvádět, abych nespoilerovala). Podívám se ale i po dalších dílech, Masterton má potenciál, jen musí dotahovat věci do nejmenších detailů, aby dokázal na člověka stoprocentně zapůsobit...

Rachel
27.05.2016 3 z 5

Při čtení jsem měla dost často intenzivní pocit hnusu, to není něco co bych vyhledávala. A je to velká změna oproti většině hororů a detektivek, kde se vraždy dějí "jen tak" a celé je to realtivně sterilní. Tady jsem jako čtenář byla přímým účastníkem.

Co mi trochu vadilo bylo neukončování a nevysvětlování vedlejších linií, rozuzlení deus ex machina. A trochu nešťastná stylistika (možná to bylo překladem?)).

Celkově je to čtivý a na den strávený většinou ve vlaku to bylo tak akorát.

Paja85
26.05.2016 4 z 5

Dávám 4 hvezdy, protože po dlouhé době triller, co mě chytl, nebylo v něm milion zbytečných postav. Knížka mi ale přišla neuvěřitelně brutální a ke konci jsem stránky, kde se "ubližovalo" přeskakovala. Ačkoli jsem přečetla všechny knížky od Nesba, Olsena atd tato kniha mi přišla opravdu krutá. Závěr byl trochu přestřelený, ale budiž :)

Eriu
26.05.2016

Nebudu hodnotit hvězdičkami, protože knížka je fakt dobrá, ale místy dost děsivá a nechutná. Takhle na mě působilo naposledy Mlčení jehňátek, a jestli zítra někoho uvidím, jak u oběda obírá kuře, asi půjdu zvracet, zvlášť jestli k tomu použije nůž. Takže si nejsem jistá, že chci číst pokračování. Asi bych se bez těch pasáží, věnujících se prožívání obětí, obešla.

Karolína52
11.05.2016 3 z 5

Zajímavý, napínavý a místy hodně drsný detektivní román z irského prostředí.
Sympatická hlavní hrdinka. Děj knihy je oživený prvky mytologie, čarodějnictví
a nadpřirozena.

Danago
10.05.2016 4 z 5

Hodně napínavá knížka , mírně misteriózní, velice mě překvapila, už se těším na další knížky autora.

AltaMari
05.05.2016 4 z 5

Zatím jsem přečetla prvních 120 stran, ale už jsem zcela vtažená do děje - kulisy irského venkova jako vyšité, napínavý a brutální příběh (jako vyšitý), odkaz na dávné rituály, ne zrovna jednoduchý osobní život hlavní vyšetřovatelky .... takový velmi slušný standard mezi současnými thrillery. Ale nechce se mi věřit, že by člověk mohl zůstat při vědomí a celkem rozumně komunikovat během trýznění, které podstupuje F.?

jiri77
27.04.2016 5 z 5

Drsný,napínavý a velmi čtivý detektivní thriller s hororovým nádechem.

Puntíkatýhrnek
19.04.2016 odpad!

Od autora téhle knížky jsem ještě nic nečetla a tak jsem byla zvědavá, navíc kniha měla zajímavý námět v upoutávce.
Pravda, temnost téhle knize upřít nelze. Dokonce ani zajímavé téma, irskou mytologii, válku, hledání vlastní identity i integrity. Ovšem asi by ta témata šla zpracovat srozumitelně a stravitelně.
Po přečtení knihy se nemůžu zbavit dojmu, že jsem vůbec nepochopila o co v ní jde. Ukázka toho, že i policistka, jakkoliv dobrá, je také jen člověk a kupodivu může být obklopena lidmi, kteří (na rozdíl od ní – samozřejmě) neuznávají základní hodnoty společnosti, mi bylo vcelku blízké. Ano i policisté můžou mlátit své přítelkyně, z jejich dětí mohou vyrůst i kriminálníci a policistka může mít za manžela i zloděje. Tenhle přístup bez předsudku bylo ale asi to jediné, co mě na knize skutečně zaujalo...navíc se domnívám, že to byla jen vedlejší linie příběhu.
Nepochopila jsem, kdo vlastně dívky unesl a vykostil, nepochopila jsem, jestli je vůbec z anatomického a lékařského hlediska možné, aby někdo přežil to, že mu oholí nohu na kost a je stále naživu, aniž by upadl do šoku, nebo vykrvácel (to celé bez operačního sálu s personálem a sedativ)..na mě to působí nepochopitelně a především nedotaženě. Autor mě každou chvíli někam nasměruje a pak aniž by vysvětlil, proč vlastně, tak přeskočí někam úplně jinam s tím, že už se k tématu nevrátí.
Myslím, že asi pokračování této knihy číst nebudu. Řekla bych, že je to podprůměrný příběh, nedotažený do detailů, spousta pokusů o zápletku - dosadit čtenářsky zajímavá témata, které však (alespoň na mě) působí především jako výstřel do prázdna..chaotické, nevysvětlitelné, protože v podstatě do sebe nic nezapadá a asi jediný cíl knihy, který má z knihy udělat detektivku je vygradovaný humus lidského mučení, který je podle mne za hranicí absurdity.

jarka2222
14.03.2016 5 z 5

Velmi temný thriller. Podle mě je hodnocení čtenářů nižší, než by si knížka zasloužila. V hodnocení, na které samozřejmě máme všichni právo a každý má jiný knižní vkus, jsem však narazila na kritiku jazyka a mluvy. Abych řekla pravdu, tohle jsem vůbec nepostřehla, protože děj byl tak napínavý, že jsem knížku doslova lhtala. Doporučuji k přečtení a těším se na Rozbité anděly, které už mám nachystané.

kikies
07.03.2016 4 z 5

Velice zdařilé, dost brutální a dostatečně napínavé až do konce. Hlavní hrdinka je mi sympatická už z Rozbitých andělů. Poslední hvězdičku jsem nedala jen kvůli drobným věcným nedostatkům, které autorce unikly a které mě osobně dráždily, ale četlo se to dobře a nutilo mě to neustále přemýšlet, jaké brutality jsou lidé schopni vůči ostatním a kvůli jakým "hovadinám" :-/ (Tím nezlehčuji psychické problémy některých jedinců, ale spíše jejich "řešení" nastíněné v tomto příběhu.) Doporučuji.

kneslova
26.01.2016 5 z 5

Docela čtivá detektivka, zajímavé téma, kniha se mi líbila, dosti brutální scény což nemusím, ale kousek přidám a dám pět hvězdiček.

Mischone
12.01.2016 4 z 5

Něco tak krutého jsem ještě nečetla. Opravdu drsná detektivka.