Bretaňské poměry

Bretaňské poměry
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219393/bmid_bretanske-pomery-Y4n-219393.jpg 4 428 428

Případy komisaře Dupina série

První případ pro komisaře Dupina, milovníka tučňáků a kofeinu, rodilého Pařížana za trest přeloženého do Bretaně – na konec světa. V malebné pobřežní vesničce je jednoho horkého červencového rána nalezen zavražděný stařičký majitel slavného hotelu. Komisař Georges Dupin se v bretaňské letní idylce záhy dostává na stopu podivuhodného tajemství..... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Bretonische Verhältnisse , 2012

SBH
08.02.2019 5 z 5

Nebyl důvod odebrat ani jednu hvězdu z plného počtu. Sympatický hlavní hrdina, vtipné hlášky, zašmodrchaný případ. Pachatele jsem sice uhodla poměrně brzy, nicméně ani poté kniha neztratila spád a já byla napnutá, zda jsem se trefila. Nechápu, proč byl Dupin v anotaci prezentován jako milovník tučňáků, když podstatně víc své lásky věnoval kávě (můj člověk). A barvité vykreslení Bretaně bylo úžasné. Jdu na druhý díl.

Evina74
16.01.2019 5 z 5

Pohodová detektivka, která přímo zve k dovolené v Bretani.

babicka_amalka
15.01.2019 4 z 5

trošku rozvláčné; ale příjemné na knížce bylo, že se netopila v záplavě krve, násilí a hrubosti, jak bývá dneska tak časté; a k tomu krásná Bretaň....

iška
09.09.2018 4 z 5

Milovníkům klasické detektivky a francouzských reálií mohu jen doporučit.

Vojslava
24.08.2018 5 z 5

Velmi příjemný, klasicky vystavěný detektivní příběh, kde neteče vodopád krve a mrtvoly nepočítáme na tucty. Dá se u něj přemýšlet a hledat jméno vraha... no a navíc hlavní hrdina! Detektivů závislých na kofeinu jsem v knihách potkala dost, ale ještě žádného se zálibou v tučňácích! Rozhodně jdu do dalších dílů!

Oxi
09.07.2018 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, doporučuji a určitě si seženu další díly. Pro nás, milovníky příběhů, kde krev nestříká všude kolem, ideální :)

ilčidlo
03.05.2018 5 z 5

Tato detektivka se mně velice líbila, příjemné čtení. Všem doporučuji

harena
28.03.2018 3 z 5

Komisař Dupin vyšetřuje vraždu v Bretani v jedné malé vesničce, jejíž obyvatelé jsou proslulí svou tvrdohlavostí, neústupností, sedláckou vychytralostí a kteří dokážou být jednou skoupí na slovo a jindy zase nesnesitelně upovídaní. A hlavně jsou hrdí na svoji Bretaň. Pátrání po vrahovi jde kupředu pomalejším tempem, takže se zatím můžeme klidně přenést do malebných uliček rybářské vesnice a spolu s komisařem Dupinem dýchat slaný mořský vzduch z Atlantiku.

Tída
27.03.2018 4 z 5

Mně se to líbilo moc a už se těším na další díly

Gibis
13.03.2018 4 z 5

Kdo má rád klasickou detektivku a chce si odpočinout od potoků krve v severských krimi, může se směle pustit do čtení. Čte se velmi dobře, komisaře Dupina si oblíbíte a bonusem jsou krásné popisy Bretaně, kam zatoužíte odjet na dovolenou.

knihomolka525
10.03.2018 5 z 5

velmi čtivá kniha ,je jasné že spisovatel zná důvěrně kraj o kterém píše.Příběh je sice rozvláčný,popisný což není na škodu protože čtenář má velice dobrou představu v jakém prostředí se krimi odehrává

Yunnan
18.02.2018 5 z 5

První případ komisaře Dupina. Jsem moc rád, že jsem tuto detektivku objevil. Nemusím moc severskou krimi a tenhle styl, tak podobný anglické detektivce, mi velmi sedí. A moc mě těší, že mám před sebou ještě další čtyři knížky. Miluji Bretaň a popis krajiny a malých měst a okolí, jsem si vyloženě užíval. Jen škoda těch překlepů a drobných chyb v korektuře.

capricornus
23.01.2018

Čtení pro milovníky klasických detektivek a francouzské kuchyně.

cedos
25.12.2017 4 z 5

Příjemné čtení, sice jsem to "nezhltla", ale knížka se mi líbila, tak trošku jsem měla pocit, že jde o "moderního" Hercula Poirota v mladším vydání. Určitě přečtu i další díly, ale najednou to nedám.

jarin58
09.11.2017 4 z 5

Příjemná detektivka,příběh nijak napínavý,ale na pozadí popisů krás bretaňského kraje se dá číst.Škodá jen těch nepřesností v překladu.

Calibra
02.11.2017 3 z 5

Klasická detektivka, neurazi, nenadchne. Zápletka není složitá ani nijak šokující, ale četlo se to dobře. Další díl zkusím.

Kerberos
30.09.2017 3 z 5

Přes začátek jsem se nějak nemohla prokousat,jinak průměrná detektivka.Třeba bude příští díl lepší.

AlčaVaca
03.07.2017 5 z 5

Velmi příjemné čtení, popis prostředí i detektivní zápletka. Určitě si nenechám ujít další knihy autora.

Selinute
20.06.2017 5 z 5

Proslulý výrok Marie Francouzské (12 stol.), která byla patronkou mnoha významných básníků - Bretagne je poezie...
Platí to i o této klasické detektivce, která je o dávném rodinném tajemství starém více jak sto let, jejíž kulisy tvoří idylická rybářská vesnička Pont Aven. Vraždu místního hoteliéra a následně další vraždu vyšetřuje komisař Georges Dupin, pro mě sympatická postava s osobitým kouzlem, se kterou se ráda setkám i v dalších dílech. Již po několika stránkách jsem se okamžitě dostala do děje a sžila s místním prostředím. Zamilovala jsem si tuto malou vesničku s vodními mlýny, vůní moře vanoucí od Atlantiku a spoustou světla, jasu a barev, které jsou k vidění jen v těchto místech, a které svou magickou silou přitahovaly již slavné malíře.
Tato knížka byla pro mě nejen čtenářskou lahůdkou za plný počet, ale i lákavou inspirací k cestě do krajiny Finistère...

Melanka
12.06.2017 2 z 5

Kniha mě nijak nenadchla. Snad poprvé se mi stalo, že jsem si tu nejdůležitější postavu, a to komisaře, vůbec nedokázala představit. Asi mi byl jedno. Zato jsem se dozvěděla asi čtyřicetkrát, co fakt "miluje". Nebyl to zrovna povedený překlad.