Takový hněv

Takový hněv https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463512/bmid_takovy-hnev-QHS-463512.jpg 4 258 82

První dívka se vrátila. Druhá takové štěstí mít nemusí… Inspektor Adam Fawley přichází se svým čtvrtým případem. Na předměstí Oxfordu je nalezena zbědovaná dospívající dívka a vypráví děsivý příběh: kdosi ji unesl přímo z ulice, na hlavu jí narazil plastový pytel a odvezl ji na odlehlé místo, kde byla pravděpodobně zneužita. Přesto odmítá vznést obvinění. Detektiv inspektor Fawley případ vyšetřuje, ale bez její pomoci toho mnoho nezmůže. Skrývá to děvče něco, a pokud ano, co to je? A proč má Fawley neodbytný pocit, že už se s podobným případem někdy setkal? Pak zmizí další mladá dívka a on nemá na vybranou: musí čelit své vlastní minulosti a nepříjemným pochybám. Podaří se násilí zamezit včas?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

All The Rage , 2020

perpe2a
19.07.2021 3 z 5

Nejslabší díl série, průměr. Trochu zmatek ve střídání vyprávění děje, přišlo mi to lehce chaotické.

Evka27
14.07.2021 4 z 5

Velmi vydařená série. Snad je takový hněv jen ve fantazii spisovatelky. Každopádně se ale moc netřesu na další díl, jehož děj byl naznačen v závěru. No uvidíme, jak se s tím popasuje Cara Hunter.

Hella
06.07.2021 5 z 5

Dávám 6 hvězdiček. Jednoznačně. A nutně potřebuji další díl :-)

derrry
27.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Stejný mustr jako u předchozích knih, ale střídání er a ich formy mě baví. Někde v polovině je zřejmé, jak se příběh vyvine a motiv je pro mě trochu slabý, ve srovnání s třetím dílem trochu sešup, ale stále velmi dobré. Nicméně, iritují mě "stíny z minulosti", o kterých bude asi další díl, takže kniha má částečně otevřený konec.
Fawley je mi sympatický, ale ve srovnání s prvním dílem už té jeho rodiny je trochu moc, ještě chvilku a bude z něj měkkota u domácího krbu.

VeruHoráková
22.06.2021 4 z 5

Knihy od Cary Hunter s vyšetřovatelem Adamem Fawley patří rozhodně mezi mé oblíbené, proto jsem se těšila na další díl této série a rozhodně nejsem zklamaná. V porovnání s přechozími díly mi přišlo, že se děj v první půlce trochu vleče, nebylo to tak nakopávací téma, nicméně v druhé půlce knihy příběh začal gradovat a přišlo přesně to, na co jsem od této autorky zvyklá, nutnost vědět jak to dopadne. Kdy si několik stran furt říkáte: Kdo to teda sakra udělal! Co mě na těchto knihách baví, je to, jak je příběh strukturovaný. Kdy je zřejmé, že vyšetřovatelé přišli na další stopu, ale není uvedeno hned, o co se jedná. A to je to, co vás pohání číst dál a dál. Co navíc oceňuji jsou i jednotlivé výslechy podezřelých, které dodávají na věrohodnosti celého příběhu. Za mě jsou knihy od Cary Hunter top a těším se na další její knihu.

Tesset
22.06.2021 4 z 5

Detektivky moc nečtu, tuhle jsem vyhrála v soutěži a když už jsem ji měla doma, rozhodla jsem si ji přečíst. Vzhledem k tomu, že jsem nečetla předchozí díly, jsem se ze začátku trochu ztrácela v množství postav a v některých scénách jsem si nebyla jistá, jestli jen odkazují na předchozí děj nebo jsou to teprv náznaky, které budou rozepsány. Velice zvláštní bylo střídání ich a er formy, ale dalo se na to zvyknou. Celkově hodnotím jako hodně povedené, číst i předchozí díly, patrně bych neměla co vytknout.

zuzana2599
13.06.2021 4 z 5

Po dočtení přemýšlím, zda je vůbec možné cítit až takový hněv, zlobu, nenávist a závist, která dožene člověka k tak hrůznému činu ? V našich životech jsou různé stupně hněvu a ten nejsilnější může i zabíjet...
Autorka napsala opět velmi chytrou a moderní detektivku. Já jsem spíš takový staromilec, možná i proto necítím z knihy nadšení, ale jenom uspokojení. Je to dobrá krimi, která se bude zamlouvat i mladším a náročnějším čtenářům !

Alena1957
07.06.2021 5 z 5

Vyborna detektivka,vrele doporucuji. Hunter nikdy nezklame.

alzbeta4340
06.06.2021 5 z 5

Perfektní, dokonale promyšlená detektivka se stále stupňujícím se napětím.
Čtenáře, kteří jsou zároveň rodiči dospívajících dětí, musím ale upozornit, že budou muset při čtení hodně zatnout zuby.
Výborné, doporučuji.

ArwenAragorn
02.06.2021 5 z 5

81%
...O několik metrů dál Barnetson zahlédne rám jízdního kola, nákupní vozík a několik starých nákupních tašek, zachycených v nízkém větvoví a olemovaných bílou pěnou. Jedna se roztrhla o kůru stromu, další plove na hladině a...
To ne, pomyslí si.
Prosím.
Jen to ne.

Nevím, jestli to byla nejslabší kniha od autorky, ale mně se líbila. Čtivé, napínavé, nepředvídatelné, dobrá zápletka a závěr, při kterém mě mrazilo. Ano, je to takový hněv... Mám pro Caru Hunter slabost, kdyby to napsal někdo jiný, dám asi o * méně.
Knížku samozřejmě doporučím.

JustWomen
30.05.2021 4 z 5

Ztráta hvězdičky za chaos ve vypravěčích a osobách, ale jinak čtivé, napínavé, fakt dobré postavy a vztahy, nenudila jsem se ani chvíli. Konec taky super, nepředvidatelný a šokující. Skvěla strávený deštivý víkend s knihou.

kofola33
24.05.2021 3 z 5

Treti kniha autorky a myslim, ze i posledni. Styl vypraveni mi hrozne vadil, vice nez v predchozich knihach, rusilo to celistvost cteni, mnohdy jsem chvili uvazovala o kom vlastne ctu. Stridani forem tomu taky nedodalo, takze 3* s odrenyma usima jen za obsah.

Titas9001
11.05.2021 3 z 5

Kdo má rád psychologické sondy do jednání jednotlivých postav, tak bude spokojený. Jako napínavý detektivní příběh je to pro mě jen průměr. Předchozí knihy se mně líbily více.

ctenarkaEva
09.05.2021 4 z 5

Předchozí díly se mi líbily víc. Toto se mi zdálo překombinované a neskutečné, i když čtivé a napínavé.

Pípasek
04.05.2021 5 z 5

Tak tady trochu mrazí z přítomnosti brutality a lhostejnosti. Bylo mně z toho chvílemi hodně smutno i když napsání je vynikající

Ajuszka
03.05.2021 5 z 5

Z téhle série se nenajde kniha, která by mě nebavila.
Vždycky si říkám, jestli jsou takové situace a případy vůbec možné v reálném světě. Nebudu si to hledat a budu doufat že ne.
V téhle knize zabředneme i trošku do minulosti, dozvíme se jak se Adam a Alex poznali. Co se týče samotného případu, jak říkám,přijde mi tohle téměř nemožné, nedokážu si ani představit že by tahle osoba mohla být vrah.
Konec zůstal velmi otevřený takže myslím, že se máme na co těšit.

Hanaluna
01.05.2021 5 z 5

Skvělé, kniha byla čtivá, dobrý děj, na konci naznačeno na další díl. Už se těším.

Katulinka69
29.04.2021 4 z 5

Opět parádní čtení. Skvěle napsané, moc se mi líbí styl jakým spisovatelka píše

Medovnice
26.04.2021 5 z 5

Paráda, další skvělá psychologická detektivka Cary Hunter. Pomalejší rozjezd, odkrývání tajemství, kapitoly končící v nejnapínavější chvíli. Potřeba číst dál a dál. Doporučuji.

mysterygirl
22.04.2021 4 z 5

I presto, ze vas autorka udrzuje celou dobu v napeti a dala jsem 4*,tak se za me jedna o jeji nejslabsi knihu

detektivní a krimi romány krimi únosy

Cara Hunter
anglická