Celá pravda

Celá pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487667/bmid_cela-pravda-61u-487667.jpeg 4 199 53

Ona dává všanc svoji kariéru, on může přijít o všechno. A přesto jeden z nich lže. Když se tým inspektora Adama Fawleyho začne zabývat obviněním ze sexuálního obtěžování na Oxfordské univerzitě, všichni si myslí, že dobře vědí, o co půjde. Záhy však zjistí, že se hluboce mýlili. Protože tentokrát je obviněna žena, úspěšná akademička a špička ve svém oboru, a obětí je pohledný student, dobře stavěný hráč ragby. Při vyšetřování se však začínají objevovat rozpory ve výpovědích obou stran a zdá se, že čistý štít nemá ani jedna z nich. Celá aféra se navíc začíná propírat na sociálních sítích, a tak inspektor Fawley musí při pátrání po pravdě závodit s časem. Netuší však, že hlídat by si měl především své nejbližší. Jeho rodinu začínají dohánět stíny minulosti — v povzdálí někdo trpělivě čeká na příležitost, jak se Fawleyho jednou provždy zbavit…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

The Whole Truth , 2021

MichaelaS081
20.09.2022 5 z 5

Další super thriller od této spisovatelky. Musím jen doporučit.

Olous1
04.09.2022 5 z 5

Opět perfektní, série s inspektorem Fawleyem se mi moc líbí. Přečteno jedním dechem a doufám, že nám autor brzy nabídne další díl. Styl psaní mi vyhovuje, žádné zbytečné kecy:⁠-⁠) prostě bomba.100%.

PetraDD
10.08.2022 5 z 5

Cara Hunter je ted moje nejoblibenejsi spisovstelka. Nemuzu se dockat dalsiho dilu a osudu Adama:)

Toňula
06.08.2022 3 z 5

Tentokrát jsem se trochu trápila-pomalý rozjezd, dva nesouvisející případy, mnoho různých odboček..Autorka píše čtivě, ale v této knize bych dala přednost jednomu případu a větší ucelenosti i co se týče osobních příběhů vyšetřovatelů.. Méně je někdy více.

Alena1957
04.08.2022 5 z 5

Opět perfektní detektivka, Caru Hunter jsem přečetla celou, zatím nezklamala, doporučuji.

Evka27
09.07.2022 4 z 5

Jako bych sledovala tenisový míček, jak se střídaly pravdy vyslýchaných. Opět povedený díl. Připomněla jsem si Havraní oko od Kena McClura. Kdo nečetl, doporučuji.

ArwenAragorn
06.07.2022 5 z 5

81%

Poprvé stisknu v náručí své dítě, ucítím teplo a váhu skutečného, dýchajícího potomka, který pěstičkami mává ve vzduchu, otevírá drobná ústa a zase je zavírá jako ptáče. Po těch několika příšerných dnech, kdy jsem v sobě dusil emoce a srdce zamkl na několik západů, se mi po tvářích začnou kutálet slzy, protože je tady a je nádherná.
Moje dcera!
Dokonalá, živá a stejně krásná jako její jméno.

Možný spoiler!

Brilantní thriller! Kromě sexuálního obtěžování, ze kterého je obviněna slavná akademička na Oxfordské univerzitě, se autorka hodně zabývá mým oblíbeným inspektorem Fawleym. Jeho žena čeká dítě a on je obviněn z vraždy!
Velice čtivé, hodně napínavé, se skvělým závěrem.
Moc ráda doporučím!

L.Helena
03.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Skoro celá první půlka byla taková nemastná - neslaná, příběh sexuálního obtěžování byl hodně slabý. Teprve s nalezením mrtvého těla na kolejích to konečně začalo být čtivé a zajímavé.

onyx84
25.06.2022 4 z 5

Mám tuhle sérii moc rád...už taková sázka na jistotu...tentokrát mi jen přišel konec zbytečně uspěchanej na pár stránek...jinak velká spokojenost...asi si pohlídám filmové zpracování...

JustWomen
22.06.2022 4 z 5

Fawley mě bere za srdce, ta jeho pokora, skromnost, těhotenství Alex. Tato dějová linie byla super, ale zápletka se sexuálním obtěžováním mě "obtěžovala", čekala jsem, že se to nějak propojí s hlavním dějem, ale ono nic. Ale i tak super čtení, paní spisovatelko.

Pája699
21.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Já jsem upřímně maliličko zklamaná. Chvílemi mi to přišlo moc natahané a nedotažené. Na mě moc dějových linek a to bude asi ono co mě rušilo. Takové přeskakování jak blešky :-) Sexuální obtěžování – profesorka verzus student. Kde je vlastně pravda? Přiznám se, že až do samotného konce jsem nevěděla, kdo brilantně lže a kdo má pravdu. No a obvinění Adama Fawleyho naštěstí dobře dopadlo. Uvidíme co přinese další případ.

VeruHoráková
19.06.2022 2 z 5

Knihy od Cary Hunter miluju, ale tento díl byl bohužel slabý. Po přečtení prvních sto stránek jsem knihu na několik měsíců odložila, protože začátek byl prostě nudný a o ničem. Nicméně jsem knize dala ještě šanci, ale za mě to prostě nemělo ten drive, jaký mají předchozí knihy. Z počátku knihy se řeší sexuální obtěžování, průběh knihy je pak pravidelně narušován podcasty, od půlky knihy se začíná řešit vražda, ze které je obviněný hlavní vyšetřovatel série Adam Fawley, a aby toho nebylo málo, průběžně se řeší i jeho stín z minulosti. Zbytečně moc linek, které nebyly ani zajímavé, jsou hlavní kámen úrazu. Knihu jsem dočetla, abych neměla mezery v dalším díle. Upřímně moc doufám, že další díl se ponese v duchu prvních tří knížek, anotace šestého dílu působí skvěle.

veronika4001
19.06.2022 5 z 5

Vím, že Cara Hunter to umí od začátku rozjet a čtenáře až do konce knihy nepustit. V žádné své knize mě nezklamala a ani tentokrát se zklamání nekonalo, protože do příběhu vždy dává něco, čím čtenáře osloví, udrží jeho pozornost a nasměruje ho tak, že se těší na její další dílo. Zasvěcený čtenář, který sáhne po knize od Cary Hunter, předem ví, co má očekávat - jakou úroveň zpracování, jaký styl, jaký příběh, z jakého prostředí, strmé vzestupy a ještě strmější pády. Jeden případ se prolíná s druhým, nic není ponecháno náhodě. Čtenář ví, že se setká s Adamem Fawleym a novinové články, hlášení reportérů, sms zprávy, blogy, komentáře, e-maily, telefonáty jsou okolnostmi dotvářejícími příběh. Bez nich by příběh nebyl celistvý a - jak bych to řekla - napsaný tak, aby vyzněl pravdivě. Někdy je pozadí důležité, abychom si uvědomili tíhu situace a celek příběhu. S Adamem Fawleym je to běh na dlouhou trať. A za tento běh dávám autorce plný počet bodů. PS: Byla to parádní jízda!

zuzana2599
13.06.2022 4 z 5

Celá pravda je, že už u předešlého dílu této série jsem zvažovala, zda další díly číst a nakonec jsem opět neodolala a četla. Téma sexuálního obtěžování na univerzitě je aktuální i zajímavé, ale i tentokrát mě rušily novinové články, vsuvky, podcasty... Pravdou je, že jsem držela palce inspektoru Adamovi Fawleymu, jeho obvinění mě štvalo a nevěřila jsem mu ani za mák. Jeho ženě Alex přeji konečně trošku štěstí a i milé miminko.
Uvidím, jak se rozhodnu u dalšího dílu. Špatné čtení to ale rozhodně nebylo !

Kerberos
05.06.2022 4 z 5

Zajímavé téma sexuálního obtěžování profesorka student nebo je to jinak? Trochu mi vadily neustálé vsuvky, které mě rušily.

astra3
22.05.2022 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Aktuální téma - a kde je pravda? Chudák A. Fawley - ještě, že to dobře dopadlo.

berila
14.05.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, kde je tentokrát obviněn i hlavní vyšetřovatel. Vadil mi trochu nejasný konec. Tak třeba příště.

čef
14.05.2022 4 z 5

Co se všechno může stát okolo sexu, od obtěžování, přes znásilnění, vraždy, policejní vyšetřování, novinářské kachny až po právní bitvy o ničem. Také policejní komisaři mohou být do problému zataženi až nemile. Napětí je tedy v knize dost, také však bohužel i různých vycpávek jako tisk, mobilní komunikace nebo sociální sítě, které vše zbytečně rozmělňují. Ale dobrý.

Hella
13.05.2022 4 z 5

Vynikající série a nic na tom nemění ani fakt, že první část knihy mě tentokrát příliš nebavila, ta druhá to totiž více než vyvážila. Doufám, že bude ještě hodně dalších dílů, protože Cara Hunter je mimořádná spisovatelka.

ctenarkaEva
12.05.2022 3 z 5

Tuto sérii mám ráda, těšila jsem se na další díl. Tentokrát mi bohužel moc nevyhovoval styl vyprávění, raději mám přímé vyprávění než popisy výslechů, kterých zde bylo dost.

vraždy znásilnění

Cara Hunter