Záhada mrtvých mužů

Píše se rok 1917 a Watsona stále drží v německém zajateckém táboře, kde major pomáhá ošetřovat britské zajatce. Jelikož Spojenci blokují dodávky do Německa, v táboře se stále nedostává jídla, a když je zavražděn jeden z nově příchozích vězňů, všichni se domnívají, že to bylo právě kvůli jeho přídělům od Červeného kříže. Watson si tím už tak jistý není. Ne vždy je všechno takové, jak to na první pohled vypadá, a Watsonovi se do mysli pomalu vkrádá podezření, že vražda má kořeny jinde. Jakmile je odhalen plán útěku v majorově okolí, je Watson držen v izolaci. Dojde mu, že uhodil svým podezřením hřebíček na hlavičku. Jestliže má Watson rozkrýt ohavný zločin, který se v táboře odehrál, musí z něj utéci dříve, než bude umlčen navždy. Potřebuje jen pomoc svého přítele Holmese…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328511/zahada-mrtvych-muzu-1cO-328511.jpg 415

Případy dr. Watsona 3.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Plus

A Study in Murder, 2015

Kniha Záhada mrtvých mužů

TomTomis
06.09.2018

Tak tento třetí díl byl sice místy hodně akční, ale něco mi tu chybí. Snad "normálnost". Vím, že doba první světové války byla vyšinutá, ale autor to pojal hodně divoce a řekl bych, že místy se mi román jevil jako překombinovaná skládačka:) Ale pokud u nás vyjde další díl, jistě si ho dopřeju a půjčím v knihovně:)

konicekbily
10.03.2018

O doktoru Watsonovi - tedy stelném jménu - jsem toho už četl mnohem lepšího. Tedy od pana Doyla. Používání slavného jména názor na příběh nezlepšil.

maid
20.08.2017

Znovu výborný příběh s doktorem Watsonem, autor zredukoval tolik pobočných linek jako tomu bylo v díle předchozím a kniha se hned lépe četla. Přečetla jsem ji téměř najednou, kniha se v podstatě četla úplně sama. :-)

soukroma
14.07.2017

Příběh byl zpočátku dost utahaný a příliš sentimentální, pak se toho zase seběhlo až moc. A scéna na mostě není nijak originální.
V každém případě nevím, proč chtějí někteří autoři stavět na dvojici Holmes-Watson a pokračovat jakoby v případech od A.C.Doyla - tihle hrdinové jsou nesmrtelní i bez epigonů a kvalitou mistra Doyla nikdo nepřekoná. Sice je to svůdná možnost pro současné spisovatele, ale zavání značnou leností (staví na pevných základech a odkazují na něco, s čím neměli žádnou práci) a spoléháním na lákavost pro čtenáře původních příběhů.

Sherlock Holmes

Robert Ryan
anglická, 1963

Kniha Záhada mrtvých mužů je v