Evropské blues

Evropské blues https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173000/bmid_evropske-blues-173000.jpg 4 56 16

Co mají společného mrtvý kandidát na Nobelovu cenu a k nepoznání znetvořená mrtvola nalezená ve stockholmském parku? Ve čtvrtém dílu současné švédské veleúspěšné detektivní série nutí vyšetřovatele zvláštního týmu A. Paula Hjelma a Kerstin Holmovou hledat spojovací článek v bizarní vražedné sérii. Složitý a brutální případ je nezavádí jen do všech koutů Evropy, ale také do minulosti, až k nejstrašlivějším zločinům 20. století. -- zdroj: pitaval.cz --... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

Europa Blues , 2001

maličkán
předevčírem 4 z 5

Dost složité na čtení, opravdu to chce velkou soustředěnost. 4 různé zločiny, každý pes, jiná ves, ale ke konci to do sebe začalo vše pěkně zapadat. Takže nakonec dobrý thriller.

kolacky
31.08.2021 4 z 5

Moje první setkání s Arne Dahlem a celkem povedené.

felia
14.07.2020 4 z 5

Je to typický Arne Dahl. Hodně mrtvých, spletitý příběh, ale má to hlavu i patu a je to dosti čtivé. Mám ale mnohem raději jmenovce Roalda

Miruš
06.04.2020 4 z 5

Pro mě první kniha autora. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a poznala hrdiny, ale pak to mělo celkem spád a kniha byla zajímavá.

SilvieSisinka
28.05.2019 4 z 5

Trochu lepší než předchozí knihy. Člověk se musí soustředit co čte, jinak vůbec neví o čem kniha je a kdo je kdo. Zde zajímavá zápletka.

Pauline23
15.08.2018 5 z 5

První kniha od autora a musím říct že jsem se prvních cca 70 stran musela soustředit na jména a vražedné linie a pak to mělo spad na jeden zátah. Skvěle napsané a propracované. Občas mě vadily tiskové chyby a možná i překlad trošku kostrbatejsi ve větách. Ale celkově se mi kniha libila takže zkusím další v pořadí. Z Buchenwaldu mě mrazilo... prostě severské krimi. Super koupě v levných knihách za 79,- Doporučuji

Alma-Nacida
10.07.2018 5 z 5

Tentokrát plný počet hvězd si kniha podle mě zaslouží, obraty mě vždycky překvapily, máloco jsem tušila předem a celá temnota byla víc než uvěřitelná.

lumul
26.11.2016 4 z 5

Dost prekombinovany,člověk se na čtení opravdu musel soustredit,ale rozuzlení super :)

lenkavildomcova
01.06.2016 1 z 5

za mě ne...

marek1278
10.12.2015 5 z 5

Další skvělá detektivka, kterou se vyplatí přečíst, i když jako minule trochu scifi konec, ale vůbec to nevadilo :) Bravo, těším se na další setkání

Selinute
12.06.2015 5 z 5

V první polovině knihy jsem měla sice trochu problém se začíst, ale tu druhou část jsem si opravdu vychutnala. Evropské blues je výborně propracovaná a inteligentní detektivka s originální zápletkou, která svým čtenářům poskytne skvělý zážitek.

burbot
18.04.2015 5 z 5

Napínavé, jazykově zajímavé, i když se tím četlo hůře. Jen mi vadily tiskové chyby.

Slavkam
28.05.2014 4 z 5

Zpočátku vleklý text, ani bych ho neodhadovala na detektivku. Vyplatí se pokračovat - příběh je poutavý, zajímavé zápletky, u některých postav tušený, u jiných překvapivý závěr.

Kloki
07.05.2014 5 z 5

Chrytré, vtipné a na detektivku literárně velmi vysoko. Líbilo se moc!

evelinaevelina
04.03.2014 4 z 5

Takže konečně p předcházejících dvou knihách spokojenost alespoň taková, jaká u mě byla s jeho prvotinou. Anebo že bych si už na jeho styl psaní zvykla?
Spád děje zde není (jak u AD je obvyklé) nijak světoborný, takže pro milovníky akčnějšího rázu nic moc, rozuzlení zajímavé, pro severské autory typicky ne nijak zásadně jednoznačné (takže opět pozor: jen ukázat na vraha zde není cílem).
Možná až moc osobní zaangažovanosti členů vyšetřovací skupiny A na případu - navíc brzy zjistitelné (nebo lépe řečeno - předvídatelné).

proton
19.01.2014 4 z 5

Z e začátku jsem se ztrácela v postavách, ale pak rychlý spád.