Případ Hluchavka

Případ Hluchavka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484128/bmid_pripad-hluchavka-W3a-484128.jpg 5 56 5

Tintinova dobrodružství série

V dalším napínavém Tintinově příběhu se vše točí kolem ztraceného, trochu potřeštěného vědce Hluchavky. Tintin se vydává po jeho stopách a zjišťuje, že byl unesen cizí mocností, která se na něm snaží vymámit cenný objev a využít jej pro vojenské účely. Příběh jedinečným způsobem reflektuje období studené války a paroduje světovládné tendence tehdejšího Sovětského svazu.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

L'Affaire Tournesol , 1954

AnselmaAlois
27.12.2022 5 z 5

Za mě zatím nejlepší Tintinovo dobrodružství. Napětí s humorem je tu skvěle vyvážené, a honičky jak z akčního filmu!
A spousta charakterů, z nichž každý je velmi osobitý.
Doporučuji všema deseti!

Pítrs85
28.04.2022 4 z 5

Výborný komiks, s dospěláckým příběhem, takřka stoprocentní kriminálka, ve které opět dostává za uši východní režim. Některé situace jsou přitažené za vlasy, v některých jako kdyby Hergé nemohl přijít na něco vychytanějšího (po sobě se opakující selhání vojenské techniky, repetitivní vtípky), ale to je prostě Tintin.

StarPopcorn
16.01.2021 5 z 5

Asi můj nejoblíbenější díl

Ivan Kučera
21.10.2020 3 z 5

Vážim si Tintina a uznávam a plne rešpektujem jeho zásadné postavenie v európskom komikse ako takom, ale toto ma proste príliš nebavilo. Případu Hluchavka nemožno uprieť istú hravosť a to ako slovnú (nadávky atď.), tak fyzickú (dáždnik, náplasť). No v mojich očiach je to na spôsob Asterixa a Obelixa: super a hravé, ale zároveň idúce mimo mňa. Potešil horkokrvný hrmotĺk kapitán Haddock. Bašibozuk!

jenda88
28.06.2020 5 z 5