Vražda není hra

Vražda není hra https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173880/bmid_flavia-de-luce-vrazda-neni-hra-ipV-173880.jpg 4 219 40

Jedenáctiletou Flavii de Luce, hrdinku originálních, vtipných a napínavých románů, nudí život s otcem a nemilovanými sestrami na venkovském sídle. O to víc ji od malička fascinují chemie, jedy a smrt. Na začátku svého nového detektivního vyprávění leží mrtvá na hřbitově v Bishop's Lacey. Zvědavá kavka ale odhalí, že svůj stav jen předstírá, a vzápětí už táto odvážná, inteligentní a často pronikavě ironická dívka vstupuje do dalšího příběhu, ve kterém samozřejmě dojde i na vraždu...Na místním hřbitově se náhodně setká s plačící dívkou jménem Nialla, asistentkou slavného loutkoherce Ruperta Porsona. Ve vesnici oba uvízli kvůli porouchanému autu a místní vikář je přemluví, aby uspořádali představení. Malá Flavia loutkohercům pomáhá, a jak už to tak u ní bývá, zároveň si dává dvě a dvě dohromady. Záhy je jí například jasné, že to mezi Rupertem a Niallou tak úplne neklape, a že oba dva něco tají. Schyluje se k inscenaci pohádky Jakub a fazole. Ale také k zločinu. A z minulosti se vynoří jedna místní tragédie... První vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Weed That Strings The Hangman's Bag , 2010

Makii
22.01.2016 5 z 5

Úžasný zážitek! Velmi dobrá detektivka, která určitě není primárně jen pro mládež. Věřím, že si ji s chutí přečtou i dospělí. Napínavá zápletka, až do konce jsem si nebyla jistá, jak to tedy bylo. Moc se mi líbí Flaviin humor, je krásně ironická. Můžu jen a jen doporučit, pobavíte se.

julie-magnolie
15.07.2015 5 z 5

umírám!!!! Jak...to... že .... už Alan Bradley napsal sedmý díl a tady v česku pořád nic! Jak to? Jak tohle někdo může nechtít vydat.
Je to jedna z nejlepších a nejpromyšlenějších i nejvtipnějších detektivek co znám.Rozhodně doporučuju přečíst.

patricka
09.04.2015 5 z 5

Dostala jsem chuť přečíst si druhý případ Flavie de Luce,a tak jsem se do toho pustila. Zápletka se mi moc líbila. Jenom mi zase přišlo, že Flavia podniká věci trochu moc neúměrné jejímu věku. Je hezké, jak všechno souviselo se vším. Na konci Flavia případ nečekaně vysvětlila, nikdy bych to takhle nevypátrala :) Škoda, že nemáme v češtině i další díly...

smoulinka22
02.04.2015

Knížka mě zaujala hned od první věty:,,Ležela jsem mrtvá na hřbitově.'' :) nenudila jsem se a prostě jsem ji celou zhtla.Určitě moc doporučuji,skvělá napínavá,sarkastická,vtipná detektivka.

aruba
09.03.2015 4 z 5

Závěr mi připadal trochu méně napínavý, než u prvního dílu, ale Flavia je pořád stejně dekadentní, vtipná, sarkastická, chytrá a prostě svá, takže knížka rozhodně stojí za přečtení.

mdracek
02.01.2015 5 z 5

Flavie je opět postavena před situaci, ve které se dovede skvěle orientovat - stane se zločin, který ona samozřejmě díky své znalosti chemie a bystrosti brilantně vyřeší a znovu pomůže inspektoru Hevittovi. Bavilo mě to snad ještě víc než 1. díl, snad se brzy dočkáme překladu dalších Bradleyho knih...

Prim.
23.11.2014 5 z 5

Flavia mě vždycky fascinovala svou znalostí chemie, už se moc těším na další díl.

misssicccka
09.11.2014 5 z 5

tak to mě vyvařte a pověste do pruvanu :), jednou vetou: miluji Flavii a A. Bradleyho, tesim se na dalsi setkani :)

sisi koblizc!
24.10.2014 3 z 5

Knížka je velmi dobrá, ale není úplně podle mích představ.

Verrrunka
13.10.2014 4 z 5

Sice knížka pro mláděž, ale naprosto mě nadchla! Postava Flavie je tak uvědomělá, vtipná, iteligetní a roztomile dětská zároveň! Sáhla jsem po druhém díle, aniž bych věděla, že knížce už něco předcházelo. Ale vůbec to nevadilo, děj na sebe nijak výrazně nenavazuje. Skvělé čtení!

leesoa
23.08.2014 5 z 5

První kniha se mi velmi líbila a nyní čtu druhou. Jsem zvědavá zda zde vyjde všech 10 plánovaných dílů (v originále jich již vyšlo šest). V první knize mi chvíli trvalo se prokousat často pro mne nudnými pasážemi a zvyknout si na postavu Flavie. Nedokážu přesně říct jestli jí mám ráda. Jde o to, že nemůžu říct, že bych ji neměla ráda, ale nejsem si nějak jistá, že mi úplně přirostla k srdci. Snad to tento díl napraví a až budu po přečtení hodnotit, snad se dočká i vysokého skóre.
Jinak Daphne jako sestra je ještě celkem v pohodě, ale chování Ophelie vůči Flavii je opravdu hrozné a to by si člověk řekl, že by v sedmnácti už mohla mít rozum a vědět jak její slova dokážou Flavii ublížit...Možná i to se mi na Flavii líbí, že není typický rozmazlovaný nejmladší člen rodiny, ale že se často potýká s příkořím a chladností jejích starších sester, které místo aby se jí snažili alespoň částečně nahradit mateřskou lásku jí jen úmyslně ubližují. V prvním díle jsem si říkala, že Flavie možná nějakým způsobem své sestry vyprovokovala k vzájemnému hašteření a naschválům, ale co čtu druhý díl si myslím, že na vině jsou hlavně krutá slova Ophelie.

Katy007
17.08.2014 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila, Flavii jsem si jako hlavní hrdinku brzy zamilovala a jelikož sdílím její zájem o chemii, bylo to pro mě o to zajímavější počtení. Tajemné a se silnou atmosférou, oživené vtipnými momenty svéhlavé Flavie.

Tinoušek
02.08.2014 5 z 5

Super knížka, velmi čtivá, sympatický černý humor, velmi specifická osoba, ta Flavie.... :D

CaptNemo
01.08.2014 3 z 5

Milá britská jednohubka.

Pavlusa007
16.05.2014 4 z 5

Jako rodiče by mě z Flavie asi občas kleplo, ale číst o ní je psina.

alibaba72
27.04.2014 5 z 5

Jednoznacne super.

eletrika03
09.03.2014 4 z 5

Flavie de Luce je úžasná! A doufám že další díl bude taky tak dobrý jako tenhle.

LemonCake
28.02.2014

Mám za sebou prvních pár stran!!! Miluji Flavii. :D

Lucina88
20.01.2014 5 z 5

Flavia je boží! :) skvělá kniha

MiaVanAcid
08.11.2013 5 z 5

Doufám, že ohlášených 5 dílů není konečné číslo! Nemohu se ubránit srovnání s Agathou Christie, jen je to psáno vtipněji a volněji....dle mého názoru je tento druhý díl lepší, než ten první a pokud to takto bude pokračovat dále, můžeme se těšit na další skvělé čtenářské zážitky s Flavií de Luce.Moc se těším na další vydání :-)