Koláč s kapkou jedu

Největší vášní jedenáctileté Flavie de Luce, dcery britského aristokrata, je chemie – a brzy bude mít příležitost uplatnit své poznatky (zvláště o jedech) při vyšetřování zločinu. Jednoho dne najdou de Luceovi přede dveřmi svého domu mrtvého ptáka s poštovní známkou v zobáku, což Flaviina otce filatelistu velmi rozruší. Nedlouho poté objeví dívenka na zahradě umírajícího muže. Z vraždy je obviněn Flaviin otec a Flavie začne vyšetřovat na vlastní pěst. Zdá se, že současný zločin nějak souvisí s dávnou děsivou smrtí jednoho z otcových učitelů… Malá, ale inteligentní a odvážná vypravěčka nás s nadhledem a často překvapivě pronikavou ironií zavede do prostředí anglického venkova 50. let minulého století. Koláč s kapkou jedu připomíná klasická díla anglické detektivní školy a ocení ho nepochybně každý milovník napínavých příběhů bez rozdílu věku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82920/flavia-de-luce-kolac-s-kapkou-jedu-0uX-82920.jpg 4.3220

Případ Flavie de Luce (1.)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Knižní klub

The Sweetness at the Bottom of the Pie (2009)

Kniha Koláč s kapkou jedu

Opravdu hodně zajímavá a hlavně originální kniha, kterých není nikdy dost. Zápletka je neotřelá, Flavie nejen inteligentní, ale také sympatická, její zájmy se mi moc líbily a tak trochu mi připomněly moje mladá léta, protože i já jsem milovala chemii :-). Případ jako takový mě zaujal, takže kniha neměla chybu ;-). A musím souhlasit s předchozími komentáři, protože příběh zaujme nejen mladší čtenáře, ale i dospělé. A doporučuji!

MadisonS

Suprové odreagování, co přečtete jedním dechem. Možná je to charakterizované jako pro děti, ale i dospělý člověk si rozhodně dobře počte.

qinska

Flavie se mi moc líbila. Záviděla jsem jí její laboratoř i zápal pro chemii. Trochu jako jedenáctiletý Sheldon Cooper na stopě zločinu.

Anett17

Sbírání známek, 50. léta minulého století, Anglie, vražda neznámého muže
a 11. hrdinka s vášní pro chemii.
Znělo to opravdu skvěle, a proto jsem se do knížky půjčené a doporučené od kamarádky pustila.
Začetla jsem se do ní okamžitě a nebyla jsem schopná ji odložit. Příběh je vyprávěn v ich - formě z pohledu sympatické Flavie, kterou jsem si v průběhu čtení nesmírně oblíbila. Narážky na chemii knihu něčím obzvláštnily a bylo příjemné sledovat koníček hlavní hrdinky. Příběh mi přišel dobře vymyšlený, i když můj typ na vraha se potvrdil.
Jednou větou: Kniha byla dokonalá a všichni ti, co mají rádi příběhy tohoto typu by si ji měli přečíst.

michaela2338

Čtivé, sympatická hrdinka.

betty.vosa

Tato kniha vypráví o malé jedenáctileté Flavii, která jednoho dne uslyší svého otce říkat něco, čemu vůbec nemůže uvěřit. Druhého dne najdete umírajícího pána na zahradě, a následně to začne vyšetřovat. Kdo ho asi zabil?
Překvapilo mě, e kniha není tak zábavná, jak vypadá. Podle názvu bych si myslela, že mě kniha bude o něco více bavit.
Nejvíc mě bavilo/zaujalo že je to detektivka. Vůbec jsem to upřímně nečekala, a byla jsem příjemně překvapena. Škoda jen, že mě kniha nebavila.
Tuto knihu doporučuji, protože je to hezky vymyšlené. Není to úplně můj styl knih, ale myslím že ostatní bude moc bavit, a třeba se i budete trochu bát. Doporučuji!

betty.vosa

Krásná kniha Ze začátku jsem byla velmi netrpělivá co bude dál. Bohužel mě po nějaké době přestala bavit jako předtím. Ale i přes to si myslím, že je to krásně vymyšlené, a příběh má hlavu i patu. Doporučuji, hlavně pro ty co se rádi bojí. Určitě si ji zkuste přečíst!

Julinka13
13.07.2018

Krásná knížka, jedna z mých oblíbených (prozatím)