Vražda na Velký pátek

Vražda na Velký pátek https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42619/bmid_pripad-byvale-jeptisky-vrazda-na-ve-gWk-42619.jpg 4 218 74

Alberta Talleyová, matka dvojčat, byla brutálně zavražděna na Velký pátek roku 1950. Spolu s tělem objevila policie také spoustu krvavých otisků rozesetých po celém bytě. Otisky patřily jejím synům a ti také byli ze zločinu obviněni. Dávného případu se ujímá Christine Bennettová, přitažlivá mladá žena, která polovinu svého života strávila v klášteře. Nyní je čerstvě zproštěna svého slibu čistoty a stěhuje se do domu, který jí odkázala její teta. Christine je přesvědčena, že dvojčata jsou nevinná a chce je očistit… Ovšem jestli to nebyli oni, kdo jejich matku před čtyřiceti lety zavraždil, kdo to tedy byl? Podaří se jí odhalit, kdo spáchal tak odporný zločin právě v ten nejsvětější den? 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

The Good Friday Murder , 1992

Vojslava
08.10.2016 5 z 5

Moc ráda jsem si přečetla, jak to bylo na začátku, a musím říct, že to byl snad nejzajímavější případ, který jsem zatím z této řady četla, i s tím trochu mysteriózním nádechem, který tomu dodala dvojčata... Velmi doporučuji, přečetla jsem skoro na jeden zátah.

Nunynka
25.05.2016 4 z 5

Četla jsem a četla a najednou byl konec. Žádná dramata,skoro žádná akce,ale tak nějak se to samo četlo. Líbí se mi propojení vyšetřování a soukromého života. Určitě si přečtu další knihy od autorky.

danielosbourne
22.01.2016 4 z 5

Velice příjemná detektivka ze staré školy, která není příliš akční, ale vsází na vyšetřování formou dialogů, které vede bývalá jeptiška s podezřelými a s lidmi, kteří si v době vraždy mohli něčeho všimnout. Moc mě bavilo sledovat vývoj, kterým hlavní postava prošla a její začínající milostný život. Teorie dvojčat byla zajímavá a samotné rozuzlení bylo poměrně slušné. V sérii rozhodně budu pokračovat dále.

Rade
22.11.2015 3 z 5

Asi budu opakovat níže vyjádřené, celkem slušná detektivka ze staré školy, taková, která vám hlavu moc nezamotá. Nejzajímavější je asi ta psychologická linie dvojčat. Tři plus.

Iva B.
06.05.2015 4 z 5

Příjemná oddychovka třeba na propršené odpoledne, přečetla jsem to za den.

Šárka5875
05.11.2014 4 z 5

Mě se kniha líbila. Nenáročná, oddychová detektivka, žádné potoky krve a vytažených střev, jak jsme zvyklí ze severu, mimochodem, severské detektivky čtu a mám je velmi ráda. Právě asi proto, byla tato kniha pro mě vítanou změnou. Prostě příjemná pohodovka.

renefer
08.07.2014 3 z 5

Pořídila jsem si čtyři knihy od této spisovatelky a tahle, první díl série o bývalé jeptišce, mě teda moc nenadchl. Styl připomíná trochu Christie, ale není to ono. Hlavní hrdinka mi nepřišla moc sympatická, prostě příliš zvědavá ženská. Děj dost stagnoval, většinou zahrnoval popis prostředí nebo rozhovory se zainteresovanými osobami.

marlowe
30.11.2013 3 z 5

Na moje gusto je tahle detektivka poněkud STERILNÍ. Vlastně je to příběh o slušném nekonfliktním děvčeti, které si neustále s někým povídá.
Pravda, ten motiv čtyřicet let odloučených dvojčat je poměrně silný, ale příběh, postavený jenom na takto vratkých nohách žádným architektonickým skvostem být nemůže.
Samotné hrdinčino „vyšetřování“ je docela uvěřitelné, stejně jako pomalu se objevující obrysy dávno zapadlého příběhu vraždy, ale pořád tomu jakoby něco chybí.
Za poněkud slabší považuji i samotný DŮVOD, proč se hrdinka pustí do vlastního vyšetřování.
A trochu neobratně (a zcela omšelým způsobem) je vylíčen i závěrečný „rádobythrillerový“ střet vypravěčky s pachatelem.
Na závěr ještě malá poznámka pod čarou: Člověku jako já, který si stěží vybaví, co dělal minulé pondělí, připadá poněkud za vlasy přitažené, když tolik lidí dokáže detailně popisovat události, ke kterým došlo před čtyřiceti lety…
Nicméně nikdy neříkej nikdy! Třeba si někdy v budoucnu zkušebně střihnu i druhý díl…

Janapek
14.09.2013 5 z 5

Pohodové čtení...

kika 13
29.05.2013 5 z 5

Opět pěkná a čtivá knížka.

kika 13
05.11.2012 5 z 5

Krásné čtení skvělý vypravěčský jazyk.

martula.07
17.10.2012 5 z 5

Myslím, že Velký pátek je nejlepší kniha z případů tak příjemné Kix. Především kvůli Robertovi a Jamesovi, výhradně kvůli nim, ale i prostředí, ve kterém se odehrává. Je úžasné, že je to vlastně i první díl. Ale nechci říct, že by postupem času nějak zvlášť ztrácely díla paní Harrisové na kvalitě, to v žádném případě. Jen vím, že tahle kniha by měla být tím pravým odrazovým můstkem do světa Chris Bennetové. Pak budete chtít další a další. Mým prvním byl Den práce, což mě moc neoslovilo, ale i tak mě to přimělo sáhnout po další a nakonec jsem se rozhodla zjistit, jak to všechno s Kix vlastně začalo a byla jsem nadšená. Jednoznačně doporučuju!!!

Delfi.necek
02.04.2012 5 z 5

Troufám si říct,že tento díl byl jedním z těch top...Jak říkám....vraždy na..... jsou opravdu velice dobré čtení!!!

Sisi74
08.03.2012 5 z 5

Stále příjemná řada detektivek, pohodová, bez zbytečného násilí a hrubostí.

detektivní a krimi romány dvojčata krimi falešná obvinění jeptišky

Lee Harris (p)
americká, 1935