Vražda na Velký pátek

Vražda na Velký pátek https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42619/bmid_pripad-byvale-jeptisky-vrazda-na-ve-gWk-42619.jpg 4 218 74

Alberta Talleyová, matka dvojčat, byla brutálně zavražděna na Velký pátek roku 1950. Spolu s tělem objevila policie také spoustu krvavých otisků rozesetých po celém bytě. Otisky patřily jejím synům a ti také byli ze zločinu obviněni. Dávného případu se ujímá Christine Bennettová, přitažlivá mladá žena, která polovinu svého života strávila v klášteře. Nyní je čerstvě zproštěna svého slibu čistoty a stěhuje se do domu, který jí odkázala její teta. Christine je přesvědčena, že dvojčata jsou nevinná a chce je očistit… Ovšem jestli to nebyli oni, kdo jejich matku před čtyřiceti lety zavraždil, kdo to tedy byl? Podaří se jí odhalit, kdo spáchal tak odporný zločin právě v ten nejsvětější den? 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

The Good Friday Murder , 1992

ajasin
30.03.2020 3 z 5

Klasická odpočinková detektivka. Nebo spíš pohádka pro dospělé se záhadou. Hlavní hrdince se v nedávné době podstatně změnil život a souhrou náhod se dostává k přešetření 40 let staré vraždy. Asi 80 % četby jsem se příjemně bavila. Konec vše zkazil natolik, že příznivý dojem z knihy, který jsem celou dobu měla, byl rázem rozdupán na prach.

Miretti
16.02.2020 3 z 5

Bohužel i pro mě hodně naivní a nevěrohodné. Opravdu nevěřím tomu, jak hrdince vše klapalo, hlavně přístup k těm všem vyšetřovacím spisům a podobně. Obávám se, že takto to v životě nechodí...ale pokud toto vytěsníte, špatné to není. Pro odpočinek bez přemýšlení ..

BariEli
15.02.2020 1 z 5

Téměř do puntíku se ztotožňuji s komentářem elena2054. Je to naivní a nevěrohodné.

Chápu, že se jedná o autorčinu prvotinu, ale nemám nejmenší motivaci přečíst si od ní cokoliv dalšího.

Pavlnka
08.02.2020 4 z 5

Takové pěkné, poklidné čtení vhodné k odpočinku. Žádné potoky krve a osobní rovina hlavní postavy se mi taky líbí. Určitě si přečtu i další díly.

janik6969
07.02.2020 4 z 5

není to špatné, ale taky nic bombastického ... v podstatě takové lážoplážo

elena2054
02.02.2020 1 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a musím říct, že je velice naivní.
Jelikož se mi nechce psát dlouhý sloh se spoilery, bude jistě stačit říct, že jsem se do knihy nezačetla, hlavní hrdince jsem nevěřila, že byla jeptiškou, nevěřila jsem způsobu vyšetřování před 40 lety, nevěřila jsem motivu a spousty a spousty jiných amatérských a nelogických výplodů fantazie paní spisovatelky.
Bacha, přece jen spoiler!!!
Detektivka, kde nejde tipovat pachatele, protože se o něm dozvíte až téměř na konci knihy, je k tomu všemu na naštvání.
Knihu jsem četla celý víkend, u jiné bych za tu dobu stihla tři, což tedy u mě svědčí o tom, jak moc mě to čtení bralo.

koki.veru
23.01.2020 4 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k této sérii, tentokrát k prvnímu dílu (čtu to trochu napřeskáčku :D) a to díky čtenářské výzvě :) pěkný příběh a jsem ráda, že jsem se dozvěděla více informací o tom, proč Christine odešla z kláštera a jak se seznámila s Jackem :)

Kerberos
13.01.2020 4 z 5

Asi jsem našla další autorku, od které si přečtu více knih.Příjemné čtení,napínavé,případ má spád.

IvikaS
10.01.2020 4 z 5

Taková milá nenáročná kniha kde byli téměř všichni sympatičtí.

efka.saf
05.01.2020 4 z 5

Kniha zvolená do čtenářské výzvy 2020 a myslím, že šlo o dobrou volbu. Velmi pohodová a svižná detektivka takříkajíc ze staré školy. Plynulé vyšetřování bez zbytečných omáček a babrání se v myšlenkových pochodech či v krušné minulosti hlavních hrdinů. Téměř 50 let starý případ měl zajímavý nádech tajemna či dokonce mysteriózna díky postavám dvou podivně-geniálních dvojčat. Postavy (hlavně Chris a Jack) byly sice prvoplánově sympatické, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Celá atmosféra této detektivky mě vrhla do doby starých televizních seriálů, nejvíc se mi vybavovala Jessica Fletcherová nebo sestra Stephanie ze seriálu Případy otce Dowlinga, takže mě to vlastně nakoplo zpět do dob mého bezstarostného dospívání. Věřím, že se k této nenáročné detektivní sérii zase někdy vrátím. Čte se velmi rychle, extrémní krutost soudobých krimi-thrillerů zde (naštěstí) chybí, ale napětí nepostrádá. To je přesně to, co občas potřebuje každý z nás :).

dominika83
16.07.2019 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha ze série. Mám ráda vyšetřování vraždy, když se pátrá v minulosti. Hlavni hrdinka sympatická, děj zajímavý, čtivě psané. Doporučuji...

Šungitka
27.02.2019 4 z 5

Pohodové detektivky, žádná drasťárna. Přečetla jsem celou sérii...

Marylaa
16.01.2019 4 z 5

Když jsem viděla v knihovně tuto serii byla jsem zvědavá proč "bývala jeptiška", jsou hrdinové, kterým pobyt v klášteře nijak nebrání v tom aby si hráli na detektivy. Proto jsem čekala až narazím na první díl, předpokládala jsem, že tam by to mělo být vysvětleno. Dlouho to však vypadalo, že se toho vysvětlení nedočkám (krom toho, že na tom není nic tajného) a začalo mi to připadat dost nelogické. Nakonec jsem se dočkala a dokonce to i mělo logiku proč hlavní hrdinka do toho kláštera vstoupila a pak z něj odešla. Detektivní zápletka také byla dost dobrá a i mělo logiku proč to vyšetřuje nějaká amaterka. Až narazím v knihovně na druhý díl serie, je pravděpodobné, že si ho přečtu.

zazvorka
29.04.2018 3 z 5

Není to špatné, ale hlavní hrdinka je moc velký svatoušek - vzhledem k okolnostem to chápu, ale stejně je to rozčilující. Připadá mi taková - vymyšlená...

kob
28.03.2018 4 z 5

K odpolední kávě příjemná zábava.

Toffee
24.03.2018 3 z 5

Pohodová detektivka s neobvyklou "vyšetřovatelkou". Líbilo se mi postupné skládání informací, i když konečné rozuzlení mi přišlo trochu kostrbatý. K autorce se ale určitě vrátím, je to fajn oddechové čtení.

msjadepaton
17.12.2017 2 z 5

První čtvrtina knihy byla trochu pomalejší a těžko jsem se do ní dostávala, což mi u tak útlé knížky přijde poměrně dost. Na druhou stranu, jakmile se to jednou rozjelo, dočetla jsem ji téměř jedním dechem.
Nebylo to nijak zvlášť napínavé, ale opravdu mě zajímalo, jakým způsobem Chris sežene informace, a postupné odhalování souvislostí skrze svědecké výpovědi se mi velmi líbilo. Bohužel mě dost zklamalo rozuzlení. Autorka totiž porušila jednu z mála zásad pátera Knoxe, kterou u klasických detektivech vyžaduji (alespoň v mírnější formě) a totiž hned tu první. Rozhodně zkusím ještě jednu knihu od autorky, ale jestli se dopustí něčeho podobného znovu, asi už to neskousnu.
Styl autorky mi ale vyhovuje, takže doufám, že další díl bude trochu vypilovanější.

Len2očka
31.10.2017 5 z 5

S chutí si přečtu každou knížku od této spisovatelky.

Kačí137
27.04.2017 3 z 5

Knížka se dobře čte, je to taková nenásilná oddychovka. Příběh, plyne pomalu a lehce. Žádný krvák, ani nervák, jen příjemné pátrání hlavní hrdinky. Ale stačilo přečíst jednou ;-)

marek1278
19.12.2016 4 z 5

4+ Velice milé překvapení, těším se na další díly

detektivní a krimi romány dvojčata krimi falešná obvinění jeptišky

Lee Harris (p)
americká, 1935