Vražda na Velký pátek

Vražda na Velký pátek https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42619/bmid_pripad-byvale-jeptisky-vrazda-na-ve-gWk-42619.jpg 4 218 74

Alberta Talleyová, matka dvojčat, byla brutálně zavražděna na Velký pátek roku 1950. Spolu s tělem objevila policie také spoustu krvavých otisků rozesetých po celém bytě. Otisky patřily jejím synům a ti také byli ze zločinu obviněni. Dávného případu se ujímá Christine Bennettová, přitažlivá mladá žena, která polovinu svého života strávila v klášteře. Nyní je čerstvě zproštěna svého slibu čistoty a stěhuje se do domu, který jí odkázala její teta. Christine je přesvědčena, že dvojčata jsou nevinná a chce je očistit… Ovšem jestli to nebyli oni, kdo jejich matku před čtyřiceti lety zavraždil, kdo to tedy byl? Podaří se jí odhalit, kdo spáchal tak odporný zločin právě v ten nejsvětější den? 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

The Good Friday Murder , 1992

Avila
18.10.2020 4 z 5

Pro mě byla kniha příjemné překvapení. Upřímně se mi do čtení moc nechtělo a díky čtenářské výzvě jsem se "překonala".
Postava hlavní hrdinky Christine mi byla sympatická.
Příjemná detektivka bez "krvavého šílenství" Trochu mi to připomínalo příběhy Otce Browna. Určitě si přečtu i další díly.

RonnieSmithx
14.10.2020 2 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že mě moc nenadchla. Nedokázala jsem se do ní začíst, ale pořád jsem dávala naději tomu velkému finále. Bohužel mě to slavné rozuzlení jen utvrdilo v mém hodnocení. Chápu, že je to autorčina prvotina, ale jak už zmiňovali čtenáři pode mnou, tak si autorka spoustu věcí vymyslela, takže některé části knihy jsou opravdu nevěrohodné. Hlavní hrdinka mě taky neoslovila.
Já sama bych knihu nedoporučuila, ale pokud jste na výběr knih nenároční a hledáte něco na odlehčení, tak to bude asi kniha pro vás.

alekis
08.10.2020 4 z 5

Dost jednoduchá detektivka, která asi v paměti dlouho nezůstane. Zůstane pocit, že hlavní postava je sympatické mladé děvče, které se tak trochu omylem stává vyšetřovatelkou - amatérkou a jde do toho s plným nasazením.
Její získávání informací ke starému případu mi v dnešní době "ochrany osobních údajů", i když stejně tuším, že se o nás ví všechno, připadá až skoro nemožné, ale tím dostal příběh dávku svěžesti.
Nic mě nenutí jít do dalších dílů, a že jde vícečetnou sérii, ale myslím, v případě potřeby přečíst si krimi příběh postavený na relativně možných reálných základech bude lepší než číst o příšerných úchylech a sadistických či rituálních vraždách.

Devorah
14.09.2020 4 z 5

Kniha je velmi čtivě napsaná, v podstatě se jedná o klasickou detektivku, která není plná násilí a krev na nás nekape z každé strany. Příběh příjemně plyne, hlavní hrdinka, v tomto případě bývalá jeptiška, vyšetřuje starou vraždu a zároveň objevuje, co je to vlastně život, co obnáší a co těžkého nám občas přináší.
Autorka má nenucený styl a příběh tak příjemně plyne, nicméně s uvěřitelností celé story je to daleko horší. Máme uvěřit tomu, že žena, která neví nic o životě a doteď žila v klášteře, se změní shodou náhod v jednoho z nejlepších vyšetřovatelů a sama vyšetří, kdo je vrahem brutální vraždy spáchané v 50. letech. Ale i přes tuto výtku jde o dobře napsanou knihu, a to je hlavní.

peeetta
26.08.2020 4 z 5

Bývalá jeptiška řeší starou vraždu, připomíná mi to seriál Odložené případy. Velmi čtivé, jednoduše psáno.

miša63
21.08.2020 5 z 5

Pěkné čtení, napínavý příběh při řešení staré vraždy. Určitě si přečtu i další knihy.

tessa.mik
17.08.2020 3 z 5

Knížka se četla pomalu sama - během jednoho dne zvládnuta. Návrat do 90. let byl příjemný, příběh dvojčat zajímavý.

Arielka1
24.07.2020 4 z 5

Kniha nás vrací do roku 1990. Období magneťáků a pevných linek. Do místa kde dvě identická duševně zaostalá dvojčata platí za hřích, který nespáchaly.
Hlavní hrdinka se snaží střípek po střípku poskládat obrázek vraha, který celých 40 let utíkal před spravedlností.
Lehká oddechová detektivka.

666
21.07.2020 3 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, ideální na letní dovolenou.

rumova_kulicka
08.07.2020 3 z 5

Mno, je to taková naivní detektivka, ale čte se dobře, není dlouhá. Když si člověk odmyslí ochotu všech vypovídat a poskytnout data obyčejné ženské, tak proč ne. Vyzkouším i další díly.

ciaram
14.06.2020 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky letošní výzvě a náladě na detektivní žánr. Po diskuzi sama se sebou jsem ohodnocení nastavila na tři hvězdy. Příběh je krátký a dost odsýpal, ale nedokázal mě do sebe vtáhnout. Asi nejzajímavější částí celé knihy pro mě bylo líčení vztahu mentálně postižených dvojčat, které od sebe odtrhli na 40 let. Jeptišce hned vše vycházelo, nebylo budováno napětí (tedy snaha asi v některých částech byla, ale na mě nefungovala), prostě jen výčet postupů, jak se dostávala k cíli. Jednoduché a nenáročné počtení. Co si z něj budu nakonec pamatovat, ukáže až čas.

karimatka1
14.06.2020 3 z 5

Zápletka zajímavá, ale ta ochota na úřadech s vycházením vstřís se mi nezdá reálná. Jinak oddychovka

hnilda3
07.06.2020 5 z 5

Odpočinková kniha, ale četla se příjemně a zápletka byla velmi zajímavá.

Monya.grch
01.06.2020 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a moc mě překvapila. Přečetla jsem ji jedním dechem a doufám, že se někdy dostanu i k dalším dílům.

Jasna007
26.05.2020 3 z 5

Nenáročná odpočinkovka u které jsem si splnila bod čtenářské výzvy - co víc si přát? Jak už někdo zmiňoval, rozjezd byl poměrně nudný a pomalý, ale druhá polovina stála za to se tím prokousat. Uvažuju o přečtení dalších dílů, ale to až v daleké budoucnosti, jestli vůbec.

DJANKA
18.05.2020 3 z 5

Takové celkem odpočinkové čtení. Knížku mám do čtenářské výzvy. I přesto, že se dobře četla, do dalšího dílu se už nepustím.

maryska09
12.05.2020 4 z 5

Dobře napsaná zajímavá detektivka s poutavou zápletkou. Dobře se četla a i závěr měla poměrně nečekaný. Doporučuji

iška
10.04.2020 3 z 5

Jednoduchá detektivka na jeden den, ale dobře se to četlo a já mám splněný další bod čtenářské výzvy.

Kajami
03.04.2020 5 z 5

Poutavá kniha

iLuciferie
30.03.2020 1 z 5

Takový jalový a celkem hloupoučký příběh, nic, co by mě nalákalo na další díly..

detektivní a krimi romány dvojčata krimi falešná obvinění jeptišky

Lee Harris (p)
americká, 1935