Princezna klamu

Princezna klamu https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527427/bmid_princezna-klamu-6569185a7cd4b.jpg 4 149 31

Mostní království série

1. díl

Dvě věci ví princezna Lara naprosto jistě. Zaprvé, že král Aren je její úhlavní nepřítel. A zadruhé, že to bude ona, kdo ho srazí na kolena. Proto ochotně přistoupí na dohodnutý sňatek, který má znepřáteleným královstvím přinést mír. Lara ale mír na srdci nemá. Naopak je odhodlaná udělat cokoli, aby Arenovo království oslabila zevnitř a spolu s ním přinesla zkázu i samotnému králi. Čím víc se však dozvídá o svém novém domově a o válce o most, jež v bouřemi zmítaném světě zuří, tím víc začíná pochybovat o tom, jestli sama stojí na straně dobra, nebo patří k těm zlým. A když se její city k Arenovi promění z ledové nenávisti v prudkou vášeň, ocitne se Lara před nelehkou volbou. Které království zachrání a které zničí?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: ekniha , Laser-books (Laser)
Originální název:

The Bridge Kingdom , 2018


více info...

Přidat komentář

PetraKysova
02.04.2024 4 z 5

Ale no veľmi dobrá kniha. Takto od knihy som vôbec nič nečakala a čítala ju len z dlhej chvíle. A práve preto ma tak neskutočne prekvapila. Kniha nie je fantasy ale to jej na úžasnosti nič neberie.
Bolo super že sme mohli knihu čítať z dvoch pohľadov pretože sa nám naskytli dva úplne rozdielne pohľady na celú situáciu. Chápala som Laru a jej odmietanie pravdy. 15 rokov ju doslova programovali takže bolo naozaj ťažké dostať sa z toho. Páčila sa mi tá chémia medzi hlavnými hrdinami a páčilo sa mi, že Aren bol dobrák. Veľké plus boli vedľajšie postavy, Joren a babička to celé osviežili. Samozrejme že od začiatku viete ako to skončí, nie je to prvá ani posledná kniha z týmto dejom. Ale je sakra dobre napísaná. V knihe neboli hluché miesta, stále sa striedala akcia za akciou. A na konci mi bolo Lary naozaj ľúto. Po skončení som si okamžite musela prečítať aj druhý diel (aj keď iba v angličtine) tak dobrá to bola kniha.
Uberám hviezdičku za to, ako vykreslili že Lara je defacto nezničiteľný zabiják, ktorá všetkých povraždí snád len svojím dychom. Tomu som úplne neverila.
Inak kniha vynikajúca a rada sa k nej niekedy vrátim.

Fidibus
26.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Hezká fantasy, i když trochu víte, jak to asi skončí...
Hlavním hrdinou je vlastně most, který Arenovo království drží nad vodou a je terčem útoků i závisti. Princezna Lara je se sestrami vychovávána, aby Arena zabila, a ona se rozhodne zachránit sestry a ujmout se úkolu. Aren se sestrou před ní sice vše o mostu tají, ale ona přesto postupně odkrývá jeho tajemství. Napíše tajný dopis, ale mezitím zjišťuje, že vše není takové a někdo jí lhal... Jenže Aren, který ji obhajuje a nechává ji svobodu, protože sám je se svými lidmi vlastně uvězněn a snaží se své království zachránit, jí otevře oči (návštěva v přístavu) a zároveň jejímu otci-králi napíše dopis na onom tajném, v němž se za Laru postaví. Mezitím je země napadána, Lara si získá důvěru lidí i Arena, ale sama se stává terčem. A nejen ona... Ale Lara nakonec pochopí, kde je její místo a... další díl.
Myslím, že je to svou povahou spíš YA, i když tentokrát kniha takto označená není. Je to i dost akční a bitky krvavé, odlehčené vtipy i romantikou, občas vše v jednom (např. soutěž v moři, která jen tak tak neskončí tragédií). Trochu mi to někde uprostřed připadalo dějově neubíhající, ale následný útok děj posunul.
Je to vyprávěno z pozice obou a Lara i Aren se svými pocity a postoji přijdou reální a uvěřitelní. Jo, a babička...
"Veličenstva. Jsem rád, že si spolu konečně hezky hrajete jako hodné děti. A jak málo stačilo. Jen za tebou ten nebožák musel skočit mezi žraloky."


NicaCola
15.03.2024 4 z 5

Další romantasy kniha, která si očividně
svůj hype zaslouží. Od první kapitoly Vás vtáhne do děje. Hlavní hrdinka Lara je neuvěřitelná bojovnice, která je rozhodnutá svého manžela a jeho království zničit, aby tak zachránila svůj lid. Její manžel Aren je chlap, kterého musíte milovat.

Bavilo mě čekat na to, až si spolu padnou do oka a doufala jsem, že kniha neskončí cliffhangerem, čehož jsem se samozřejmě nedočkala :-D

Jednu hvězdičku jsem ubrala za politické, složité 'blábolení', které jsem měla vždycky chuť přeskočit.

Marry123
03.03.2024 5 z 5

Musím přiznat že začátek byl pro mě trochu těžký a říkala jsem si že je to vcelku nuda, a ruku na srdce Aren jako král na mě působil jako pěkný pako. :D Naštěstí se to postupně změnilo. S Larou a jejími rozporuplnými pocity jsem se vcelku sžila a celkově ten svět mě začínal čím dál tím víc bavit. A samozřejmě že ve chvíli kdy se zdá že se všechno v dobré obrací, se musí všechno pekelně po****. Jakmile zbývalo do konce cca 100 stránek a přišel na řadu onen prokletý dopis, čekáte co se teda podělá jako první. Lary i Arena mi bylo děsně líto a to to víc jsem zvědavá na další díl, který doufám bude brzy. Amen...

ivetdos
25.02.2024 4 z 5

Tady máme opravdu drsnou hlavní hrdinku, která se s ničím nepáře. Hned od začátku knihy jsem zažila nejeden šok, autorka se násilí nebojí a rozhodně nás ani chvilku nešetří. Stále se děje něco nového a čtenáře tak stále drží ve střehu, což jsem po přečtení několika erotických romantik ocenila :-) Celkově mi kniha přišla nepředvídatelná s chytře vystavěným světem a postavami. Určitě nečekejte nic oddechového.

Kniha je neskutečně svižná, stále potřebujete číst dál. Nemá hluchá místa, jen tu na mě bylo příliš obchodování, politiky a bojů na úkor romantiky a jiskření mezi hrdiny. Autorka na konci knihu doplňuje o vystřiženou scénu, která by prý brzdila tempo příběhu, s čímž úplně nesouhlasím. Naopak tam měla být. Za mě se měla více věnovat rozvíjení a budování vztahů, dodalo by to knize šťávu. Kromě toho bych vytkla ještě volbu jmen, byly tak podobné, neskutečně se mi to pletlo :-)

Rozhodně vám knihu doporučuju, do dalšího dílu se určitě budu pouštět. Tohle se povedlo!

JaAnička
08.02.2024 5 z 5

Přitažlivá fantasy romantická knížka (s nepřiliš přitazlivým názvem), která vám rozdrtí srdce na prach...a to protože...

Protože (byť kniha nepřináší vlastně vůbec nic nového nebo neotřelého) víte jak bude asi přibližně probíhat a taky moc dobře víte, že na konci bude nadávat na nepřítomnost druhého dílu, popohánět prekladatele nebo to vzdáte a budete prostě pokračovat anglicky...protože prostě víte, že konec bude bolet.

Protože ta kniha je neskutečně bouřivá (aneb nepovedená reference na 3/4knihy)...nemáte čas si oddychnout a mentálně okapat, protože vlažná sprcha vás stejně spláchne (pardon, už končím).

Protože popis celého prostředí je tak realistický, že máte pocit, že každá prolitá kapička deště dopadá i na vás.

Protože postavy jsou skvělé, prokreslené a vážně zajímavé...hlavní hrdinka, jež bojuje sama se sebou, sice také není výlučně originální, přesto je vážně zajímavou..."semetrikou" (jak podotkl její manžel).

Protože ta kniha má hype, který si oprávněně zaslouží.

A proto si ji musíte přečíst...

knihomolkajanca
02.02.2024 3 z 5

Rozbouřené vody, intriky a sexy romantická linka - to jsou hlavní lákadla Princezny klamu, která vás zavede do zcela nového světa plného nástrah a nebezpečí. Dva úhlavní nepřátelé sňatkem donucení ke spolupráci. Každý z nich si přeje to nejlepší pro své království a taky zničit toho druhého Jak tohle může dopadnout?

Sotva se Mostní království objevilo, sociální sítě doslova zavalily nadšené recenze. Najdete tu totiž všechny oblíbené prvky - nucenou blízkost, hate/love romantickou linku i badass hrdiny špionku a krále, mezi nimiž to řádně jiskří. Je to chytlavé, oddechové a příjemnou změnou je rozhodně to, že ač se jedná o fantasy, nenajdete tady ani špetku magie. Autorka vás zatáhne na vlny oceánu, budete se prodírat džunglí a možná narazíte i na nějaké to nebezpečné zvířátko. A k tomu tady samozřejmě máme dva hlavní hrdiny a moře intrik.

Lara i Aren mají svá přesvědčení, cíle a za svůj lid jsou ochotni se obětovat. Jenže nic není tak jednoduché, když se do toho začnou motat city. A ty se do toho přimíchávají tak brzy, až se té lásce těžko věří. Šlo to až moc jako po másle a odstartovala tím hodně předvídatelná linka. Zvraty přichází přesně tam, kde je čekáte - včetně toho největšího, který vám autorka naservíruje doslova na stříbrném podnose. Zábavný koncept postavený na řadě klasických fantasy klišé, tak upadá vlnách předvídatelnosti a poněkud plochých charakterech postav. Místy se vás navíc nastupují nezáživné a zdlouhavé stategické debaty a jako zbytečné hodnotím i bonusové kapitoly, které čtenáři nedají nic navíc.

Přestože je tak Mostní království čtivou záležitostí na dva večery, celkový dojem je nemastný a neslaný. Jako oddechovka na vypnutí dávám knize zelenou. Pokud ale toužíte po propracovaném světě, postavách i příběhu, raději se porozhlédněte jinde.

Hodnocení: 60%

Za knihu k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

kirstinrau
31.01.2024 5 z 5

Instagram: @kirstinrau

Túto knihu si musíte prečítať. Ja to MI-LU-JEM. Pri tejto knihe som zabudla dýchať. Aj napriek tomu, že ste veci predvídali a vedeli ste, čo sa asi stane, nevedeli ste kedy sa to stane a ako veľmi sa to môže pokaziť. A keď na to príde, zlomí vám to srdce, pretože budete súcitiť s nimi. Dokonalo napísané, že sa od tej knihy neodtrhnete.

Aj keď je kniha radená do fantasy, nečakajte prvky magického sveta alebo nejakej mágie. Svet je vymyslený a aj keď sú obaja badass hrdinovia, nie sú neprekonateľní, ale skôr realisticky vykreslení. Začiatok bol brutálny a to doslova, no Laru som si hneď obľúbila. Ja tieto hrdinky zbožňujem a Aren? Na oko krutý král, ale pravda je samozrejme iná. Perfektné enemies-to-lovers. Nechýba humor, nejaká tá spicy scéna, aj keď prevažne je to akcia a štipka politiky. Nudiť sa však nebudete. Kniha je písaná z pohľadu oboch hrdinov, čo je samozrejme len plus, ale verím, že si obľúbite aj vedľajšie postavy. Teším sa na pokračovanie a dúfam, že bude čoskoro.

"Vždyť je dokonalá. Jako by ji stvořili k tomu, aby tě přivedla do hrobu."

Kat9
29.01.2024 5 z 5

Tohle byla skutečně skvělá kniha! Líbilo se mi, že hlavní hrdinka skutečně přemýšlela a vymýšlela srozumitelné strategie. Celkově mi kniha přišla napsaná přehledně a srozumitelně. U spousty fantasy (i těch, které patří mezi mé oblíbené) mívám problém si svět představit nebo přesně pochopit, o co jde. Ale tady to šlo dobře, autorka skutečně psát umí. Tahle kniha patří mezi perly ve svém žánru a já se už moc těším na pokračování!

Aires
21.01.2024 4 z 5

Podle (nepovedené) obálky to vypadá jako když se Severuse Snapea pokouší zavraždit zmijozelská zmije ;) A není to daleko od pravdy.
Princezna Lara je skutečně proradná jako had. Celý život ji vychovávali k tomu, aby nenáviděla Ithicanu a především jejího krále. Má se stát jeho manželkou, v pravou chvíli ho bodnout do zad a skoncovat tak s monopolem Ithicany a na převoz zboží po mostě mezi kontinenty.
Král Aren je fakt jako Severus Snape. Všichni,kdo ho neznají z něj dělají kruťase a tyrana, pod slupkou se ale skrývá měkké srdce a muž co dělá drsné věci, ale jen aby chránil vše, co má rád.
Skvělá myšlenka, nápaditý svět, vynikající slow burn atmosféra. Čtivé a vzrušující čtení z kterého dýchá hustá atmosféra jako z ithicanské džungle a příběh těch dvou překlene všechno, jako most ke čtenářskému srdci.

Přesto je tu jeden kámen úrazu. Lara. Lara a zase Lara. Je jako had a tajfun v jednom. Její fanatická touha vše zničit i když už v srdci ví, že to není správné, mi dráždila na nervy. A závěrečná zkáza a zmar je taky její dílko, přitom by stačilo kdyby komunikovala. Bohužel je naivní jak mimoňská holka z pouště. Bod k dobru je fakt, že ona skutečně z tý pouště je...

kindlova42
16.01.2024 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu v originále.
Moc povedený příběh, skvěle vystavěný svět a dynamické postavy. Nemohla jsem přestat poslouchat. Hned jsem se pustila i do druhého dílu a celou duologii dokončila během čtyř dnů. Stojí to za to!
Plánuji si přečíst / poslouchat i další knihy z tohoto světa.

akinomV
11.01.2024 5 z 5

Než jsem knihu začala číst, dostala jsem se k docela negativní reakci na ni. Tak jsem knihu začala číst s určitým odstupem, že to asi nebude ono. Ale mě to fakt bavilo. Jako ano, klišé, předvídatelný děj ... to tam všechno je. Ale čte se to super dobře, je tam humor, zápletky fajn. A ten závěr, už teď se těším na pokračování!!! No není to žádný vyšší literatura, ale když se chcete pobavit, tohle rozhodně funguje.

Kroana3
09.01.2024 5 z 5

Princezna klamu je v zásadě taková alternativa pro fanoušky Sarah J. Maas. Lara je sympatická, jedovatá a lidská. Dělá chyby a pořádně za ně platí. Její tatík je parchant a Aren... Na jednu stranu typický svalnatý prototyp fešného partnera hlavní hrdinky, na druhou stranu sem tam vykoukne charakter. Budu se těšit na další díly

MichaelaJan
28.12.2023 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto nečekaně úžasný ! Knihu jsem přečetla za jediný den, nedokázala jsem přestat ! Nutně potřebuji další díl ! Kdy vyjde ????

AniDi
26.12.2023 5 z 5

Velké překvapení! I přes pro mě ošklivou obálku byla kniha opravdu úžasná. Jak mě mrzí, že nemohu ihned sáhnout po dalším díle! Děj svižný, plný akce, hlavní hrdinové zajímaví, s charakterem. Vedlejší postavy, které chcete poznat více. Uvěřitelná romantická linka, zajímavý zvrat hned v první kapitole. Pro mě lahůdka, určitě přečtu znovu. Zase jedna z knih, kde se mi nechce rozloučit se světem kolem Lary a Arena. Naprosto doporučuji.

Nelly
22.12.2023 4 z 5

Překvapivě dobré - zajímavé, neotřelé prostředí, hlavní hrdinka, která vás zpočátku svým chováním štve, ale nakonec jí porozumíte. Perfektní naznačení toho, co by se mohlo dít v dalších dílech vzhledem k vedlejším postavám. Jediné, co mne mrzelo, byla mapa (moc rozmazaná a neúplná) - možná bude v dalším díle lépe graficky pojatá.

zuzak82
14.12.2023 3 z 5

Tohle mi nesedlo. Styl psaní mi přišel strohý, příliš rychlý, pádící vpřed a nechavajici za sebou všechny postavy. Ani atmosféra ostrovů, pouště nebo moře z knihy nebyla cítit. Je to příběh lásky, zrady i boje o moc, ale po emoční stránce to na mě bohužel vůbec nefungovalo.

Luccinda
27.11.2023 5 z 5

Tohle byla ta nejlepší romantická fantasy, co jsem za poslední dobu četla! Chytlo mě to od první kapitoly, knížka byla plná akce a ačkoliv dějově se nejedná o nic světoborného, přece jen jsme tu podobné motivy už měli mockrát, autorce se povedlo napsat příběh tak poutavě a čtivě, že mi nic z toho nevadilo. Já navíc miluju motiv domluveného sňatku, takže v tomhle ohledu jsem byla totálně nadšená.

A zamilovala jsem si i autorčin humor, kolikrát jsem se musela při čtení smát, což je vždycky velké plus. Bavily mě i hlavní postavy. Lara a Aren měli mezi sebou skvělou chemii, až mě mrzelo, že tam té romantiky nebylo víc. Ale snad nám to autorka vynahradí v dalším díle, který teda po tom šíleném závěru potřebuju nejlíp hned!

Petra-1
27.11.2023 3 z 5

Mně se to celkem líbilo (četla jsem v aj), ale fantasy to teda rozhodně není. Je to vyloženě červená knihovna. Je to předvídatelné a v podstatě se toho v knize moc neděje. Takže doporučuji spíše těm, kteří mají rádi vztahové knihy a fantasy ani nepotřebují.

klarunas
25.11.2023 5 z 5

Pokud hledáte knihu, při které se nebudete ani minutu nudit, jelikož je plná akce, humoru a sexuálního napětí, tak je to přesně tato kniha. Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů a to princezny Lary a krále Arena.

Lara je princezna, která je od útlého věku společně se svými sestrami učena k boji, intrikám a především k dosažení svého cíle a tím je pád krále Ithicany. Laru jsem si velmi oblíbila. Je chytrá a samosebou velmi krásná a silná hrdinka. Tohle vše, když se spojí, vznikne velmi silná zbraň pro někoho, kdo je “pouhý muž.

Lara má jediný úkol ,a to díky sjednanému sňatku se stát manželkou a špionkou zároveň. Musí probádat ostrovy Ithicany a všechny vstupy na Most, díky kterému by její země měla přístup k potravinám a jinému zboží. Jenže tento most je přísně chráněn a střežen ithicanskými vojáky. Proto musí získat důvěru krále Arena. Nepočítala však s tím, že Aren je nejen velmi pohledný, ale i milý a vlídný ke svému lidu. Postupně zjišťuje pravdy o své zemi a Ithicaně a její dosavadní život, se hroutí jako domeček z karet.

Aren, jež je králem, se tak nicméně vůbec nechová, je jedním z lidu Ithicany a především je lovec a voják, který se bezhlavě zamiluje do princezny nepřátelské země.

Jedná se o slow burn fantasy romanci a já si ji neskutečně užívala. Slovní přestřelky, které sednou jako hrnec na p**** jsem si vychutnávala s úsměvem na rtech, ale emoce lítaly i na závěr knihy, kde nezůstalo ani jedno oko suché. Je to velice dobře napsaná kniha. A varuji!!! Příběh končí velmi otevřeně, takže po druhém dílu budete prahnout!

Štítky knihy

romantasy

Autorovy knížky

2023  88%Princezna klamu

Kniha Princezna klamu je v

Právě čtených8x
Přečtených181x
Čtenářské výzvě17x
Doporučených13x
Knihotéce136x
Chystám se číst234x
Chci si koupit86x
dalších seznamech5x