Princezna Bojovnice ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Román amerického spisovatele, televizního a filmového scenáristy M. A. Larsona začíná jako pohádka O perníkové chaloupce: bezejmenná dívka ztracená v tajemném, temném lese spatří v dálce světlo. Když přijde blíž, zjistí, že je to rozsvícené okénko. Chaloupka ale není z perníku a žije v ní mocná, nestvůrná čarodějnice, která tam vězní mladíka. Dívce se ho podaří osvobodit a pak spolu uprchnou. Mladík má namířeno do věhlasné Pennyroyal Academy, školy, která z odvážných chlapců vychovává opravdové rytíře a z dívek nebojácné, nelítostné princezny-bojovnice. Svět totiž stojí na pokraji války: všude se šíří krutá moc draků a čarodějnic. Dívka beze jména se do Akademie také zapíše a podrobí se tvrdému výcviku. Postupně přitom odkrývá pravdu o sobě, o tom, kým vlastně je a kdo byla její rodina, pozná sílu přátelství i nenávisti, lidský soucit i nelidskou krutost. Jak se válka přibližuje, hrdinka zjišťuje, že boj mezi princeznami a čarodějnicemi se jí osobně dotýká mnohem víc, než si kdy dovedla představit. Filmová práva podle knižní předlohy zakoupila společnost Pacific Standard patřící známé herečce Reese Witherspoonové...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275265/big_princezna-bojovnice-IWZ-275265.jpg 471
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: (ekniha), Argo
Originální název:

Pennyroyal Academy


více info...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Princezna Bojovnice

janca6129
13. dubna

Koukám, že knížka byla vydána už někdy v roce 2015 a další díly přeloženy nebyly? Taková škoda, moc krásný, pohádkově-fantastický příběh o princeznovské akademii!

lucakuca
06.06.2021

Zítřek nech zítřku.
Princezny tu nejsou jen na okrasu, princezny se o sebe postarají. Nikdo je nemusí vysvobozovat, ony se vysvobodí samy.
Zní to dost feministicky, což? Ale ne, není to až tak tragické :-) líbilo a doufám, že budou další díly a slíbený film.


Parwana
31.10.2020

Hezká pohádka na propršený den, kde se setkává pomyslná Daenerys a Harry Potter v jednom. Po přečtení mi ale zůstala spousta nezodpovězených otázek. Jak je to s princeznou ze Saudade? kdo byla skutečná matka Nikoliny/Evi? Co se dělo dál? Není ta Beatrix nějaká divná? Doufám, že má kniha druhý díl, který na výše uvedené odpoví.

amejzlík
31.10.2020

Knihu jsem četla na doporučení sestřenice, která ji měla moc ráda když ji bylo osm let. Mladší čtenářky by nejspíše nadchla. Už jsem asi mimo věkovou kategorii. Postavy mi přišly plytké a nevytvořila jsem si k nim žádný vztah. Bylo mi docela jedno co dělají a jestli zemřou. To by tak být nemělo. Příběh mě taky moc nezaujal. Připadal mi takový jednoduchý a tuctový. Další díly nejsou přeloženy ale, i kdyby byly už bych po nich nesáhla. Jediné co mne trochu zaujalo byl boj s čarodějnicí na konci. Ale i ten by se dal lépe rozvést.

Arkagas
17.10.2020

knížku jsem si vzala v knihovně v dětském oddělení jako něco, u čeho si odpočinu. Už při první kapitole jsem ale pochopila, že byť se jedná o literaturu pro mládež, tahle kniha by mohla být s přehledem v dospělé knihovně v sekci fantasy. Příběh nám vypráví jak probíhá výcvik na akademii, která není školou pro princezny, jakou by se mohlo zdát, protože princezny jsou především armáda proti čarodějnicím, které likvidují jedno království za druhým. Hlavní hrdinka si navíc nepamatuje odkud pochází, ale ví, že ji vychovali draci. A jelikož princezny jsou cvičeny i pro boj s draky, je tady samozřejmě velké rozpolcení, co je správné a co ne.

Pokud se tenhle příběh povede někdy zfilmovat, bude to dle mě skvělé. A kdo má rád fantasy, draky a trochu temna, tak knížku rozhodně doporučuju! :)

Moje hodnocení: 8/10

knihomolkaXD
29.11.2019

Tak tahle kniha byla úžasná! Od prvního řádku jsem se do té knihy zamilovala a nemohla od ní odtrhnout oči!❤

Micumys06
10.05.2019

Miluju tenhle příběh. Nikdy mě neomrzí se k němu pořád vracet.❤️

muchomurka
21.10.2018

Skvělá knížka s dobrými nápady a myšlenkami. Vycvičit z princezen bojovnice, proč ne? :) Líbilo se mi prostředí, kde se příběh odehrává, narážky na klasické princezny a také se mi líbila i detektivní zápletka. Jediné, co bych knize vytkla, jsou krkolomné překlady některých jmen. To tak tahalo za oči.

1