Pride and Prejudice / Pýcha a předsudek (zkráceno)

Pride and Prejudice / Pýcha a předsudek (zkráceno) https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151163/pride-and-prejudice-pycha-a-predsudek-151163.jpg 5 25 3

Hlavní postavou knihy je mladá žena, která se inteligencí a morální silou odlišuje od ostatních. Román se zabývá osobními vztahy, spekulacemi o manželství a majetku, předpojatostí, předstíráním, sociální prestiží. Příběh si můžete přečíst ve zjednodušené angličtině. K porozumění vám pomohou český překlad, slovník i jazykové komentáře uvedené na konci knihy. Anglický text je namluven na přiloženém CD.... celý text

Literatura světová Jazyky, lingvistika Historické romány
Vydáno: , Computer Press (CP Books)

Pride and Prejudice , 1813

noemus
16.02.2017 5 z 5

Knize jsem se dlouho vyhýbal, ale po shlédnutí filmu (z r. 2005) jsem si knihu přečetl a podíval jsem se i na sérii od BBC z r. 1995. četl jsem to v originální nezjednodušené anglické verzi.
Kniha mne velmi nadchla a musím říci, že je rozhodně lepší než film i seriál. Zejména jazyk a styl psaní Austenové je dost specifický. Zajímavý je např vztah Elisabeth a jejího otce, jistým způsobem vlastně Elisabeth supluje roli jeho manželky ve filmu to tak vůbec nevyzní, ale např v seriálu je to vystižené mnohem lépe. Celkově se jedná o velmi propracovanou a čtivou knihu, kterou velmi doporučuji.

Stirek45
25.03.2015

Uzasna kniha :) sice mi dlouhou dobu zabralo než jsem to prelouskala v angličtině, ale tato kniha je sama o sobe tak skvěla, že po přečtení v češtině jsem si to musela sehnat i v angličtině :) Mr. Darcy

Anya
27.10.2013 5 z 5

Patří mezi mě nejoblíbenější knihy!! :D

angličtina dvojjazyčná vydání

Autorovy knížky

Ben Epperson
americká
2011  91%Pride and Prejudice / Pýcha a předsudek (zkráceno)

Kniha Pride and Prejudice / Pýcha a předsudek (zkráceno) je v