Príď, láska, ku mne

Príď, láska, ku mne
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155933/prid-laska-ku-mne-155933.jpg 4 140 140

Príťažlivý a urastený južan Heath Rayne vytiahol krásnu Lucindu Caldwellovú zo zamrznutej rieky, a zachránil ju tak pred istou smrťou. Ale zakrátko ju uvrhol do takého víru vášne, aký toto mladé dievča nikdy nezažilo. Heath bol úplne iný ako muži, ktorých Lucy dovtedy poznala – prišiel do massachusettského Concordu z Juhu, vytrhol Lucy z náručia solídneho muža, ktorého poznala od detstva a bola s ním zasnúbená, a ukázal jej, aká hlboká môže byť láska. Krásny, psychologicky jemne prepracovaný príbeh z vojny Sever proti Juhu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Love, Come to Me , 1988

Majdule
13.04.2017 4 z 5

Další americká romance se vymyká zejména velkou vnitřní proměnou hrdinky. A silné hrdinky je jedna ze silných stránek Lisy Kleypas.

pegasek
29.01.2017 3 z 5

I když tam byli místa,která jsem přeskakovala,tak se mi román líbil

LilianaFalcon
28.07.2016 4 z 5

Až poslední 1/4 byla hrozná. Nemám ráda hysterky a žárlivky... I když se Lucy dala pochopit, tak mě to její chování na konci prostě moc otravovalo.
Jinak to byla povedená romanťárna ;-)

evelýny
01.06.2016 2 z 5

Historický román bych toto dílo zrovna nenazvala, spíše lehce erotická romance. Někdy je opravdu těžké najít v knize nějakou myšlenku - pointu. Tak možná, že je někdy těžké opustit svůj sen z dětství nebo určité zažité stereotypy společnosti,v níž jsme vychováváni a to i když v podvědomí již víme, že takto žít nechceme. A jak je někdy dobré neházet "flintu do žita" i když situace zrovna není na vaší straně. Nad knihou jsem nemusela moc dumat, četla se dobře, z mého pohledu někdy více textu, ale dobře jsem si u knihy odpočinula. V mojí knihovně však tato kniha místo nenašla, darovala jsem ji knihovně k potěše všech :-)

rafej
23.08.2015 3 z 5

Se čtením knihy jsem dlouho váhala a bohužel se mi moje obavy potvrdily. Poválečná situace po konci občanské války Severu proti Jihu je neveselá a jizvy, které zanechala se projevují v celém prostředí i v hrdinovi příběhu.
Počáteční seznámení vzbuzuje klamný dojem, protože bezstarostné škádlení a flirt rychle přejde do tvrdé reality a příběh pak působí celkově dost smutně. Charaktery hrdinů nejsou příliš sympatické, v některých situacích jsou nekonzistentní a příčinou nepříjemného dojmu je asi paradoxně i to, že se autorce podařilo je popsat až příliš opravdově a skutečně pro tento druh žánru.
Kniha místy působí spíše jako historický nebo pseudohistorický román, chybí tu očekávané růžové brýle a odlehčení, děj jen popisuje, jak jde život, chybí nějaký směr, ke kterému by směřoval. Nakonec rychle vymyšlený konflikt, uspěchané řešení a bezradný závěr po kterém už jsem si opravdu oddechla, že mám dočteno.

oliviet
28.04.2015 3 z 5

Jde poznat, že jde o prvotinu této autorky. Pěkné, ale ničím výjimečné. Prostě mi něco v knize celkově chybělo...

miruska1
30.01.2015 5 z 5

veľmi čtivy pribeh, pačil sa mi....

havrmoni
11.12.2014 5 z 5

S chutí zařadím tuto knihu mezi oblíbené,moc se mi líbil vývoj hl.hrdinů hlavně Lucy. Bylo hezké číst o manželství,které není dokonalé,ale oba se snaží a hledají si k sobě cestu.Podle mě je to vyvedená romantika se vším všudy.

PomněnkaPrvní
07.07.2014

Jsem šťastná, že je to její prvotina, protože to bylo opravdu utrpení. Paní Kleypas je moje nejoblíbenější autorka, jen z toho důvodu jsem to dočetla. Ano, psychologicky se jí postavy povedly popsat dobře. Ale bylo to tak nudné, rozvleklé! Oba hrdinové nesympatičtí. No Heath by docela ještě šel, ale Lucy? Nesedělo mi, že se chovala jako slepičí mozeček, ale autorka jí připisovala bystrý mozek s dobrým přehledem o dění okolo ní. Sláva, že tento styl Lisa Kleypas opustila a nadále již psala poutavě, vtipně, dojemně, za což je u mě na prvním místě.

mariva
04.06.2014 4 z 5

Docela příjemná odpočinková četba.

modranka
04.03.2014 5 z 5

Všetci zdôrazňujú, že ide o prvotinu. Som presvedčená, že keby sa autorka k tomu nepriznala, nikto by nezistil, že je to tak. Príbeh bol skvelo napísaný a preklad zvládnutý výborne. Samotný dej je dynamický, čitateľa drží v napätí po posledné stránky knihy. Postavy sa rovnomerne vyvíjajú - z rozmaznanej Lucy sa stáva milujúca manželka bojujúca o lásku manžela. Rovnako tak Heath musel postupom času zatlačiť svoju južanskú hrdosť. Súhlasím s tým, že na tomto príbehu autorka vlastne posunula čitateľovi boj Sever proti Juhu ... a to doslovne. Postavy medzi sebou bojovali, akoby sa občianska vojna preniesla medzi ne. Aj v tomto príbehu bolo jasné, ako je dôležité, aby si ľudia v tej pravej chvíli dokázali povedať... "milujem ťa" .

Ellesime
06.10.2013 3 z 5

Prvotiny Kleypasky bohužel nedosahují kvalit jejích pozdějších knih. Pokud ji chcete začít číst, s touto rozhodně nezačínejte :)

sisulisa
25.09.2013 3 z 5

Kniha ma tak trochu sklamala. Autorka patrí medzi moje obľúbené, ale v tejto knihe jej hrdinovia boli nejakí nedokončení. Strašne ma štvali, nemali ustálené charakterové vlastnosti.

barborelka
13.08.2013 3 z 5

Vůbec mi nepřišlo, že mám v ruce Kleypasku....:-) Je to má nejoblíbenější autorka.....a fakt nevím co napsat...knihu jsem přečetla to ano ale ani jednoho hlavního hrdinu jsem si neoblíbila.....přišlo mi, že mají rozdvojenou osobnost...:-) Když se museli Lucy s Heatem vzít a na začátku laškovali tak jsem si zamnula ruce a říkala jsem si " jo to bude pěkné...." a ono nějak ne......opravdu nevím co mi na knize vadilo....snad chování obou hrdinů...nechápu Heata přijde domů usmívá se na ženu přitáhne s sebou svoji něco jako ex....a pak je na ní naštvaný....? Nebo chování Lucy také nebylo normální....snad do konce knihy jsem si nebyla jistá jak dopadne....už sem si říkala, jak za nimi jela do toho hotelu, že se snad po první v knize hl. postavy rozejdou......
Určitě ji nezařadím mezi oblíbené...bohužel!!!

malazluta
26.07.2013 4 z 5

Na začátku knihy jsem měla problém s Lucy a jejím chováním, děj příběhu je svižný a moc se mi líbil kontrast Sever/Jih. Určitě se k této knize ještě někdy vrátím.

Martinabsp
22.06.2013

Ona autorka v knize píše, že se jedná o jednu z jejích prvotin, takže ještě není "dokonalá" :o)

nika123
24.05.2013 3 z 5

Knížka není špatná, ale aoutorka má i mnohem lepší. Moc jsem nechápala chování hlavního hrdiny. Rozhodně si jí ale přečtu ještě jednou.

JToman
18.10.2012 5 z 5

Právě jsem ji přečetla a byla opravdu dobrá....pro mně plný počet...u této autorky, zde zase trochu z jiného soudku,ale né méně zajímavě. Kdo zamýšlí koupi, zde neprohloupí...jak se říká....a budu se opakovat,....čeští vydavatelé zde zase zaspali,a to je chyba, kniha ve slovenštině..