Příběhy z hor

Příběhy z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428183/mid_pribehy-z-hor-NuL-428183.jpg 4 13 5

Trojice baladických příběhů z horského prostředí švýcarského kraje Valais: 1. Pronásledovaný Jan Lukáš (dílo z roku 1909), 2. Vláda zlého ducha (z roku 1914, knižně poprvé 1917), 3. Kdyby se slunce nevrátilo (z roku 1937) Doslov: Zdeněk Hrbata

Literatura světová Novely Povídky
Vydáno: , Odeon

Jean-Luc persécuté, Règne de l’esprit malin, Si le soleil ne revenait pas

Kabuky
11.06.2022 5 z 5

Kvalitní četba

Kopretina
14.04.2022 4 z 5

Jako z jiného světa, dotknutí bolesti, strachu, neštěstí ve své syrovosti. Zaujalo.

pajaroh
23.07.2018 3 z 5

Ideální pro čtenáře starých vesnických příběhů. Příroda, střídání ročních období i mystika zasahují do života postav, které nejsou nikterak psychologicky přiblíženy. Také příroda a hory jsou popsány stroze a vystupují spíše jako temné síly v baladickém příběhu.

Ječmínek
16.06.2014 4 z 5

Mně se nejvíc líbila první novela Pronásledovaný Jan Lukáš, ovšem za přečtení stojí i další dvě.

puml
14.10.2012 4 z 5

Zajímavé, místy baladicky laděné příběhy z horského prostředí. Vynikající je především druhá novela-povídka Vláda zlého ducha, ve které se přichozí cizinec stává antikristem. Trochu mi to připomnělo Zemi snivců od Alfréda Kubina. Vyinikající vykreslení postav v horské vsnici odříznuté od okolí a vše pronikající hutná atmosféra blížícího se konce.

První a třetí novela mě příliš nenadchly, atmosféra dobrá, ale děj byl poněkud rozvláčnější. Doporučuji především si přečíst druhou novelu.