Prísaha

Prísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441570/bmid_prisaha-TWI-441570.jpg 5 10 3

Príbehy z Carntonu série

1. díl >

30. novembra 1864 večer sa pri Frankline v štáte Tennessee odohrá ukrutná bitka, ktorá zdecimuje konfederačnú armádu a takmer pripraví o život kapitána Rolanda Warda Jonesa, vyznamenaného mississippského ostrostrelca. Jones má na bojisku vidinu a napriek vážnym zraneniam verí, že prežije. Život bez nohy si však predstaviť nedokáže, preto prinúti Elizabeth „Lizzie“ Cloustonovú – guvernantku u McGavockovcov, majiteľov Carntonu –, aby zasiahla, ak sa chirurg rozhodne pre amputáciu. Lizzie svoje slovo dodrží. Kapitánovi tým zachráni nielen nohu, ale aj život. Keď Lizzie v tú noc v náručí zomiera štrnásťročný chlapec, naliehavo ju prosí, aby odkázala jeho posledné slová zamýšľanému adresátovi. Okrem krstného mena o chlapcovi nič nevie a čoskoro zistí, že o ňom nie sú žiadne úradné záznamy. Ako má dodržať svoj sľub v krajine rozdelenej vojnou a nenávisťou? Odváži sa prijať ponuku kapitána Jonesa, že jej s tým pomôže? Počas svojej liečby na Carntone, ktorý sa zmení na poľnú nemocnicu, sa kapitán Jones do Lizzie zaľúbi. Tá je však zasnúbená s mužom, ktorého nemiluje.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , i527.net
Originální název:

With This Pledge , 2019


více info...

Přidat komentář

evineckY
29.08.2022 5 z 5

Přes to, že válečné knihy moc nečtu, toto je další historický skvost.
Příběh se odvíjí za občanské války. Spisovatelka si dala pěknou práci, kterou oceňuji.
Dočteme se o konkrétních místech, jménech a taky pravé dopisy, které pořád vlastní potomci, kteří jsou hrdí na své předky.
Moc se mi kniha líbí a doporučuji.

pip11
03.09.2021 5 z 5

Příběh zakládající se na skutečné události z občanské války - z boje na plantáži Carton, známé jako bitva u Franklinu. Osudy lidí, jejich prožitky, bolesti a naděje. Většina postav jsou skutečné osoby a vyvíjející se děj, jak jen to bylo možné, je zachycen na základě dochovaných písemností. Příběh chytí za srdce, jsou zde drsné okamžiky i spousta krásných a laskavých chvil. Pěkně románově zpracovaný příběh.


Marylaa
29.07.2020 4 z 5

Když jdu u autora najisto tak někdy nečtu anotaci, protože občas prozradí přilíš mnoho. Kdybych ji přečetla tady asi bych knihu nečetla, nemám totiž v oblibě, když je hlavním tématem milostný trojúhelník. Ale vzhledem k tomu, že to autorka vyřešila přece jen dřív než úplně na konci a hrdince zbyl čas i na jiné věci se mi to nakonec docela líbilo.