Příběhy skutečné odvahy

Příběhy skutečné odvahy https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218167/mid_pribehy-skutecne-odvahy-SHb-218167.jpg 4 204 55

Bear ve své nové knize líčí strhující příběhy dobrodruhů, průzkumníků, vojáků, špionů i obyčejných lidí, kteří se odmítli vzdát i v těch nejzoufalejších situacích – příběhy, které ho inspirují po celý život. U některých vám přeběhne mráz po zádech, u jiných vám naskočí husí kůže po celém těle – přežití nebylo nikdy procházkou růžovým sadem. Všechny se však vyznačují dojemnou statečností, nezlomnou houževnatostí tváří v tvář smrti a mimořádnou psychickou odolností mužů a žen, již měli jedno společné – skutečnou odvahu.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Literatura faktu
Vydáno: , Jota

True Grit , 2013

n.ugettka
20.02.2021 5 z 5

Úžasná kniha. Žasnu nad příběhy popsaných lidí. A taky žasnu nad skvělou autorovou prací. Kniha je psaná velice čtivě a nepustí.

MichalM398
19.02.2021

Hodně inspirující kniha.Hory ....mě lákají dobrá ukázka toho co vše se může pokazit.

plutoking
13.10.2020 4 z 5

Člověk si uvědomí v dnešní době covidové, kdy má deprese z viru a roušky, že někteří byli opravdu na tom hůř. Pobavil mě i zároveň děsil - slezlá kůže ze šourku :)

Vendula39
26.08.2020 5 z 5

Kniha byla pěkně napsaná, ale někdy jsem se nedokázala vžít do role všech těch lidí co to prožívali. Asi je to tím, že bych to musela zažít sama, anebo číst o každém nějakou rozsáhlejší knihu. Určitě bych nedokázala takové věci co ti o kterých se píše, a proto si jich nesmírně cením. O mnohých jsem slyšela až teď v této knize a určitě to není mrhání času si o přečíst o někom takovém, kdo má srdce na pravém místě a neskutečně moc odvahy.

KaMal
21.08.2020 5 z 5

Skvělý výběr fascinujících osobností a jejich výkonů...na Beara prostě nedám dopustit :-)

bamba
12.08.2020 5 z 5

Ja to hodnotím z pohľadu na svoju rodinu. Tiež tam mám dosť nie vždy až tak veľmi dobrovoľných hrdinov. Oceňujem výber - nie všetkých hrdinov som poznala a následnú poviedkovú stručnosť. V mojej rodine dosť pomohlo k prežitiu - bás!, že stará mama vedela dobre šiť. Ale toto sa v tabuľke hrdinstiev asi ťažko umiestni a zaradí.

honza66
03.06.2020 5 z 5

Výborná kniha drsných, mnohdy drastických až krutých příběhů o lidské statečnosti a touze přežít. Zejména ze zážitků Evropanů zajatých v arabských pouštích ve středověku či ze vzpomínek válečných zajatců z Asie z 2.světové války se svírá a chvílemi i zvedá žaludek. Jednotlivé příběhy mají spád, kniha se čte sama.

madem
26.04.2020 3 z 5

Rychlá ukázka velkých hrdinů, kteří u nás většinou nejsou známí. Autora musím ocenit za výběr, vyprávění už je slabší.

chamyl
11.04.2020 4 z 5

Dávám 4*, ale minimálně jedna je za všechny ty hrdiny , jejichž příběhy autor (občas trochu sterilně) zachytil.
Kniha se hemží výrazy "odvaha" a "kuráž", ale pro mne jde o vcelku nesourodý výběr. I když nezpochybňuji prožitá utrpení a všechna popsaná úsilí, tak je pro mne velký rozdíl mezi tím, kdo se bez vlastního zavinění dostal do mezní životní situace či se pro ní dokonce rozhodl z vyšších cílů ochrany ostatních před agresorem a mezi tím, kdo se "pouze" vědomě vydal splnit svůj sen.
Vím, že obojí muselo hrozně bolet, ale těch prvních si prostě cením výše.

ash3672
23.02.2020 5 z 5

Některé příběhy byly slabší, ale pořád napínavé. U jiných tuhla krev v žilách. Každopádně co se týče autora, mám přečteno vše co napsal a nedám na jeho romány, či jiná díla dopustit.

Pasadenka
05.01.2020 4 z 5

Nejdřív to nevypadalo, že by to byla dobrá knížka, ale opak je pravdou. Jak sám medvěd píše, některé příběhy jsou známé, některé méně. Některé mě zas až tak nebavili – nepatřím k lidem, kteří pokládají příběh za úžasný jen pro to, že se skutečně stal. Nicméně i literárně byli jednotlivé části hezky zpracované a vůbec mi nevadil smířlivý tón, kterým se táhl celou knížkou.

Takže za mě krásné 4 hvězdičky a když patříte k lidem, kteří si rádi přečtou o tom, co někteří jedinci dokázali přežít, určitě vás to bude bavit.

p.pavlina
24.12.2019 3 z 5

Kniha byla zajímavá a opravdu mě překvapilo, co je člověk schopný přežít. Ovšem nakonec mě trochu zamrzelo, že se autor věnoval příběhům z mořeplaveckého prostředí, což mě osobně moc nezajímá, ale to je jen moje osobní antipatie k těmto příběhům. Objektivně kniha byla napsána zajímavě.

vampyrcik
05.02.2019 5 z 5

Zajímavá kniha, každý večer jsem si přečetla jeden až dva příběhy před spaním. Velmi inspirativní příklady lidského odhodlání a ukázka toho, že všechno je v hlavě. A když si myslíš že nemůžeš, můžeš ještě minimálně dvakrát tolik.

Ála41
23.12.2018 5 z 5

Sledovala jsem autorovi,, seriály,, o přežití v drsné přírodě... Proto jsem sáhla i po této knize a nezklamala... Rozhodně to ale není oddechové lehké čtení (pochopitelně).

Crozz
11.11.2018 5 z 5

Zatím vše od Beara velmi čtivé, pro všechny dobrodruhy jak dělaný

ivana02
25.10.2018 5 z 5

Příběhy lidí, kteří dokázali přežít nemožné. O většině jsem slyšela, nebo i četla samostatnou knihu. Například úžasná kniha a film 127 hodin, Zázrak v Andách, Terror - beletristicky zpracovaný skutečný příběh, Každý umírá sám a další knihy.
Do sbírky se mi moc nehodily příběhy z války, kde jsou lidé tím, kdo ubližuje. Většina kapitol totiž byla o boji s přírodou, kde je člověk opravdu sám za sebe a je neuvěřitelné, co všechno lidé zvládnou...

Antonín055
18.10.2018 5 z 5

Jsem amatérský běžec se zálibou pro běh v přírodě na dlouhé vzdálenosti. I když je ultra mým koníčkem, občas se dostanu do situace, kdy už toho mám dost a únava a bolest dávají nenápadné signály hlavě, aby rozhodla trápení ukončit a vzdát to.

Po přečtení této knihy, kdy jsem některé příběhy již znal, si už nikdy nebudu stěžovat, že nemůžu nebo, že něco bolí. Kniha je plná příběhů hrdinů své doby, popisující sílu a odhodlání nevzdávat se a za každou cenu dokončit "výzvy", které si před sebe každý jeden z nich postavil. Myslím, že slovo "odvaha" je v některých případech nedostačující k tmou vyjádřit, čím si někteří hrdinové popisovaní v této knize museli projít, čemu čelit, jak se s tím vyrovnat a hlavně jak to překonat a přežít. Ne všem se to povedlo, ale jejich víra, která je vedla bojovat až do konce je jasnou ukázkou toho, že se nikdy nesmíme vzdávat. Tuto knihu velmi DOPORUČUJI.

Hany.Honey
02.10.2018 3 z 5

Známé i méně známé příběhy hrdinů, které se dobře čtou a nedej bože, je takto zažít.

veronika0382
26.07.2018 5 z 5

Pravdivé příběhy o přežití, bolesti, nezlomné vůli a hrdinství… Místy jsem dokonce předčítala mému „nečtecímu“ manželovi, jak moc byly příběhy zajímavé. Občas mi běhal mráz po zádech, obličej se mi křivil bolestí a vše jsem prožívala společně s těmito hrdiny. Hrdiny, kteří si zaslouží být jmenováni, a svět by o nich měl vědět více! Opravdu, klobouk dolů před jejich silnou povahou a nezdolnou vůlí žít, já už bych byla dávno mrtvá… více v mojí recenzi zde v záložkách Knihy na cestách

Joges
16.07.2018 5 z 5

Velmi zajímavé osudy lidí, kteří to v životě neměli jednoduché. Je to zajímavé vyprávění o hrdinech, kteří se potýkali s nepřízní osudu a nakonec přežili. Bear Grylls nezapomíná ani na jídelníčky hrdinů, proto je kniha tímto odlišná a originální od podobných dokumentů (tj. zrovna mě to nebralo). Ale jinak knihu chválím, je dobře, že vznikla.