Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373775/bmid_pribehy-na-dobrou-noc-pro-male-rebe-hTA-373775.jpg 4 263 80

"Sněte, ještě než půjdete spát! Světový bestseller představuje životy inspirativních žen napříč dějinami." Sto krátkých příběhů vypráví životní osudy stovky mimořádných žen z minulosti i současnosti. Umělkyně, sportovkyně, vědkyně, političky a další velké osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie, inspirují malé i velké čtenáře snít velké sny. Seznámíte se s královnou Alžbětou I., módní návrhářkou Coco Chanel nebo s tenistkou Serenou Williams. Každý medailonek navíc doprovází celostránkové portréty od šedesáti výtvarnic z celého světa.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Good Night Stories for Rebel Girls: 100 Tales of Extraordinary Women , 2016

simona5r
04.09.2018 4 z 5

Skvělá kniha od ilustrací po (trochu slabší) text. Už se moc těším, až bude dcerka trochu starší a budeme si číst příběhy těchto žen společně :-)

bibi.r
03.09.2018 2 z 5

Nápad a i grafická stránka knížky jsou skvělé. Sice ne všechny ilustrátorky mi sedly, ale bylo to vážně výtvarné pošušňáníčko.
Co mě zklamalo byly texty. Vyskytovaly se v nich chyby, což je v dětských knížkách neodpustitelné a medailonky jednotlivých žen byly strašně ploché.
Tady by prostě platilo pravidlo "méně je více". Méně žen, ale více prostoru pro každou z nich.

Měňavka
01.09.2018 5 z 5

Opravdu krásná kniha plná inspirativních , neuvěřitelných a hlavně skutečných příběhů. K tomu originální kresby různých umělců. Co víc si přát pro mladou slečnu nebo dospělou dámu s duší slečny?

Radka_p
15.08.2018 5 z 5

Krásne ilustrácie, grafické spracovanie, nápad vytvoriť takúto knihu je aj na 10 hviezdičiek. Čo je ale slabšie sú príbehy, ktoré len skromne naznačujú čím žili ženské hrdinky o ktorých píše. Na druhej strane rozumiem, že nejde o literatúru pre dospelého náročnejšieho čitateľa.

Alseri
11.08.2018 4 z 5

Knihu som si kúpila hneď za čerstva, keď mali na pulte iba tri kusy v angličtine. Spracovanie je nádherné, oslovil ma aj nápad predstaviť svetu ženy rôznych povolaní, národností, rás a vierovyznaní, ktoré mali vytrvalosť a gule niečo dokázať. Titul je detsky nenáročný, inšpiruje a v prípade osudov žien z Afriky, Ázie, či tých zo 17. storočia si poviete, že máte vlastne úplne jednoduchú štartovaciu čiaru. Dávam dole jednu hviezdu, kvôli pár historickým nepresnostiam. Keďže je to však typ knihy, ktorý prebúdza záujem a chuť hlbšie skúmať tieto zaujímavé osobnosti, zostávam pri vysokom hodnotení.

Denčaa
07.08.2018 4 z 5

Opravdu milé počtení. Ačkoli je kniha určena pro čtenáře od 6 let, tak se bude líbit i dospělým. V mém případě jsem si příběhy šetřila a přečetla jsem jich pár denně. Člověk by pak stejně mohl mít v hlavě guláš, která žena byla která. Rozhodně jsem ale nečekala, že kniha bude obsahovat i "životopisy" méně známých žen. Za což jsem ale ráda, člověk si hezky rozšíří obzory. Musím vyzdvihnout i krásné ilustrace, které knihu úžasně doplňují. Bohužel, né úplně všechny se mi líbily a dokonce mi připomínaly výtvory malých dětí. Těch však byla málo. Už se moc těším na pokračování této skvostné knihy, které už v zahraničí vyšlo. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

alca.h
04.08.2018 4 z 5

Milé dámy, milé paní, tato kniha není jen na spaní. A není omezená věkem čtenářek. Číst můžete začít kdekoliv a kterýkoliv osud a přitom je každý nápad originální.
Myšlenky, které však prostřednictvím knihy šíří, stojí za zapamatování. Třeba často vyobrazený boj za to být silné i přes pronásledování. Některé příběhy byly zase pro pobavení. Jako třeba šéfkuchařka, která zahájila kariéru vařením mořských dortíků, které měly odpuzovat žraloky. A že to obvykle začíná jako pohádka? Jejich životy často ale pohádkou nebyly.

bookcase
04.08.2018 5 z 5

Návykové, inspirativní, skvělé. Líbil se mi pestrý mix slavných a méně známých žen, rozšířila jsem si obzory.

Bettybook
31.07.2018 4 z 5

Krásné ilustrace :) Ale chyběla mi tam Lili Elbe :(

cace
19.07.2018 3 z 5

Koupila jsem knihu pro dceru v AJ pro zdokonalení jazyka. Angličtina odpovídá zjednodušenému čtení, kratší jednoduché věty, běžná slovní zásoba. Doufám, že poslouží účelu. Jen málo osobností (odhaduji pod polovinu, snad 1/3) budou děti znát, ale to snad nebude na závadu.

Ingrísek
04.07.2018 4 z 5

Kniha nejenom pro malé čtenáře, která oplývá překrásnými ilustracemi. Dozvěděla jsem se o významných ženách, které jsem dosud neznala. Informace jsem si vždy doplnila a rozšířila z dalších zdrojů. Je však třeba přiznat, že některé příběhy jsou poplatné době.

Sabča92
03.07.2018 4 z 5

100 inspirativních žen z nichž jsem většinu ani neznala. Krásné ilustrace a pěkně zpracované medailonky na jednotlivé osobnosti. Myslím, že pro děti je to skvělé a o to víc, že je to i naučné. Velmi doporučuji. Vhodná kniha jako milý dárek a to i pro dospělého čtenáře :-)
Bohužel jsem musela hvězdičku ubrat za řadu hrubek.

Michalka98
30.06.2018 5 z 5

Krásné příběhy, nádherné ilustrace. Kniha rozhodně předčila má očekávání. Oceňuji to, že příběhy jsou inspirativní a motivující. Těším se na druhý díl a doporučuji všem malým i velkým rebelkám.

Ditules
29.06.2018 5 z 5

Krásně graficky i obsahově zpracované.

Globuska
17.06.2018 5 z 5

Bezkonkurenčně dokonalé. Ideální cesta jak dopřát menším i větším dětem inspiraci do budoucího života nenásilnou formou. Knihu ocení i

nakavusterezou
17.06.2018 5 z 5

Kniha to je krásná, jak obsahem, tak i doprovodnými ilustracemi.

Nedávám ale plný počet hvězd z toho důvodu, že ač se klaním před každou slečnou a ženou uvedenou v knize, tak mě ne každý příběh bavil :)

ladyfromskye
31.05.2018 5 z 5

Po všech stránkách úžasná knížka, která nesmí chybět v žádné knihovně! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

Karolína21
13.05.2018 5 z 5

Zbožňuji tuto knihu! Četla jsem ji v angličtině a musím říct, že je to vážně pecka. Grafické zpracování je přenádherné. Jak přebal knihy tak i ilustrace jsou povedené. Příběhy jsou psány velice poutavě a zajímavě, takže zaujmou každého. Jen mě mrzí, že většina žen z knihy pochází z USA. Z mnoha evropských zemí tam není vůbec nikdo. Ale to je jen detail.

lushi
11.05.2018 5 z 5

Knihu jsem si pořídila v originále a je prostě nádherná, zbožňuji ji. Krátké medailonky o silných a inspirativních ženách ilustrované 60 ilustrátorkami, které mají vlastní styl a unikátní způsob zobrazení charakteru jednotlivých hrdinek.

Simona02
25.04.2018 5 z 5

Zaujímavá knižka písaná veľmi jednoduchým štýlom, predovšetkým určená mladším čitateľom. Avšak, myslím si, že si ju pokojne môžu prečítať aj starší čitatelia, vyplatí sa to. Dokopy sa v knihe človek dozvie, alebo si pripomenie životy mnohých dôležitých žien v našej histórií, ktoré niečo vo svojom živote dokázali a inšpirujú svojou odvahou širokú verejnosť. Odporúčam túto knižku. Mladší čitatelia sa môžu oboznámiť prostredníctvom nej s mnohými vecami a zrozumiteľnou formou.

Autoři knihy

Francesca Cavallo
italská, 1983
Elena Favilli
italská, 1982

Kniha Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky je v