Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373775/bmid_pribehy-na-dobrou-noc-pro-male-rebe-hTA-373775.jpg 4 263 80

"Sněte, ještě než půjdete spát! Světový bestseller představuje životy inspirativních žen napříč dějinami." Sto krátkých příběhů vypráví životní osudy stovky mimořádných žen z minulosti i současnosti. Umělkyně, sportovkyně, vědkyně, političky a další velké osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie, inspirují malé i velké čtenáře snít velké sny. Seznámíte se s královnou Alžbětou I., módní návrhářkou Coco Chanel nebo s tenistkou Serenou Williams. Každý medailonek navíc doprovází celostránkové portréty od šedesáti výtvarnic z celého světa.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Good Night Stories for Rebel Girls: 100 Tales of Extraordinary Women , 2016

Fazulajda
15.02.2019 4 z 5

Zajímavé čtení, jen není úplně dobrý nápad číst všechno najednou.

ZlýJabko
11.02.2019 2 z 5

Faktograficky je tohle dílko často pomýlené, agitka jasná a forma je vyloženě pod úrovní i těch slabomyslnějších motivačních knížek.
Své dceři raději dám ke čtení biografii Maggie Thatcher nebo Madeleine Albright a Pipi Dlouhou Punčochu než tuhle nálož "Yes, you can" bullshitu.
Pochopitelně to splňuje nároky na dnešní pro-všecko literaturu, tedy "Je to blbý, to se bude dětem líbit" a "Zamontujem do toho gender".

Marekh
09.02.2019 4 z 5

Knihu bych hodnotil na 3,5 hvězdičky, tj. 90 %. Koncept knihy je zajímavý a myslím si, že může oslovit dětské čtenáře. Kniha je určená zejména pro dívky, ale knihu si mohou přečíst i kluci. V knize se nachází 100 portrétů žen, které se ve světě významně zapsali v různých oblastech, např. v oblasti literatury, chemie, politiky, astronomie, sportu, módního návrhářství, boje za lidská práva apod. Každé osobnosti jsou věnovány 2 strany - jedna strana textu a jedna strana ilustrace zmíněné ženy. Ženy pocházejí z různých zemí.

Na zpracování knihy jsou různé názory. Některým čtenářům se nelíbí textové zpracování a namítají, že informací o dané osobnosti je málo a často první věta začíná "Byla jednou jedna holčička..." Když se na knihu podívám dětskýma očima, tak si myslím, že po textové stránce je celkem dobře zpracovaná. Pochopitelně autorky mohly použít více fantasie, aby text více obohatily a neopakovaly se stejné věty na počátku každé osobnosti. Na tom mohly více zapracovat. Slyšel jsem také názor, že osobností mohlo být daleko méně a naopak mohlo být více textu, aby se dětský čtenář o dané osobnosti více dozvěděl. Je to otázka názoru.

Když jsem se zamyslel nad konceptem této knihy, tak určitě myšlenka na knihu s tímto námětem je fajn. Upřímně ze 100 žen, které jsou prezentovány v knize, jsem znal jen 13 žen, ostatní neznám, anebo jsem o nich nikdy neslyšel. Takže jsem se dozvěděl zase nové informace, což bylo pro mě určitě přínosem. Autorky chtěly poukázat dětem, že mnoho žen v této knize nemělo na růžích ustálo a měly mnohdy těžké dětství, a přesto přese všechno bojovaly, nevzdávaly se a dosáhly cíle, který si vytýčily. Takže tato kniha může dětem přinést poselství v tom smyslu, že mají v životě bojovat, nemají se vzdávat, mají mít svůj vlastní názor, mají pomáhat ostatním lidem. V životě to tak jednoduché samozřejmě nebývá, ale myslím si, že toto poselství je správné. Mnohdy jsou děti ovlivněny "celebritami" se špatným životným stylem a dětem toho moc do života nedají. Pokud si oblíbí nějakou ženu z knihy, zaujme je jejich příběh, může to děti navést na správou cestu životem, jak by se měly chovat, aby žily šťastný život a dosáhly věcí, po kterých touží.

Knihu určitě uvítají rodiče, kteří předčítají dětem knihy. Před spaním to bude určitě fajn čtení pro děti, text je krátký, takže rodič si může naplánovat na každý večer určité osobnosti, které přečte. Kniha se nemusí číst chronologicky, může se přeskakovat, dítě si samo může říci, o které ženě se přednostně chce dozvědět informace. Pokud jsou děti větší, budou si číst sami.

Na knize se mi hodně líbí ilustrace. Knihu ilustrovalo 60 umělkyň z celého světa. Ilustrátorky pocházejí z různých končin, např. z USA, Itálie, Polska, Německa, Velké Británie, ze Slovenska a jiných zemí. Myslím si, že to knize přidává větší hodnotu.

Na konci knihy se nachází na jedné stránce NAPIŠ SI SVŮJ PŘÍBĚH, kde si děti mohou napsat svůj vlastí příběh a na další stránce je NAMALUJ SI SVŮJ PORTRÉT, takže děti se mohou pokusit namalovat portrét ženy, o které budou psát. Po otevření knihy nalezneme tuto informaci: TATO KNIHA PATŘÍ: Zde může dítě napsat svoje jméno na znamení toho, že kniha bude patřit jenom jemu a nikomu jinému. :)

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Krásu nelze přehlédnout, pokud vyzařuje zvnitřku.

Čisté svědomí se nemá čeho bát.

Každý, kdo žije, vydává alespoň trochu světla.

To nejlepší a nejkrásnější na světě neuvidíte očima ani nenahmatáte prsty - musíte to cítit srdcem.

Nikdy se nevzdávejte práva přemýšlet. Myslet si něco chybně je lepší než nemyslet vůbec.

Jen když porozumíme, probudí se v nás zájem a jen když se v nás probudí zájem, můžeme pomoci. A pokud budeme pomáhat, dočkáme se všichni záchrany.

Bitvu někdy nestačí bojovat jen jednou, aby ji člověk vyhrál.

Neboj se být vlčím mákem v poli plném sedmikrásek.

Šiřte mír už v myšlenkách a vaše poselství se do světa rozletí rychleji, než byste čekali.

Našlo by se toho daleko více... :)

Mothermoth
29.01.2019 5 z 5

Strucne, vystizne, zabavne a zaroven poucne texty, nadherne ilustrace. Moje rebelky (7 a 11) hltaly kazde slovo a pri kazdem vecernim cteni zadonily o pridavek.

Christianne.K
25.01.2019 5 z 5

Tahle knížečka byla vyloženě skvělá...VÁŽNĚ jsem se nenudila a moc se mi to líbilo...SAKRA proč takové dětské knížky nemohli vydávat, když já byla malá?

ivanah
15.01.2019 5 z 5

Nádherné ilustrace a inspirujici pribehy, s chuti jsem si ji precetla i v mem pokrocilem veku :) a poslala dal male rebelce me kamaradky.

toulava
14.01.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Příběhy byly pro mě jako dospělého čtenáře, příliš zjednodušené. Ale těším se, až je budu moct číst svým dětem

eliska2106
28.12.2018 5 z 5

"Nechť nás tyto nebojácné průkopnice svými příběhy inspirují. Nechť našim dcerám vštípí, že krása kvete ve všech tvarech a barvách, v každém věku. Že tím největším úspěchem je prožít život plný zvídavosti, nadšení a šlechetnosti. A ať žádná z nás ani na jeden den nezapomene, že máme právo být šťastné a směle se můžeme pustit do objevování." ;-)

bookwoman
28.12.2018 4 z 5

Opravdu povedená knížka, myslím, že to motivuje hodně holek / žen k tomu, aby se cítily silné a věřily si. Proto si myslím, že název knížky by mohl být i pro velké rebelky, určitě to není jen pro malé rebelky. Ale to nemění nic na tom, jak je tato kniha úžasná a fakt si myslím, že by si ji měla každá holka (žena) přečíst. Další,co se mi líbilo byly určitě ilustrace, a to na každé druhé stránce. Fajn nápad je i to, že je téměř každá kresba od jiné ilustrátorky, což je zajímavé. Je skvělé, že v knížce se dozvídáme i o méně známých ženách, které toho ale taky dost dokázaly. Abych to shrnula, tato knížka se mi prostě líbila a jsem ráda, že vyšel i druhý díl, který si taky přečtu!

Lodestar
26.12.2018 4 z 5

Není to čtení na jeden večer, ale opravdu je třeba si jednotlivé příběhy rozložit, aby se nám nepletlo, která žena čím zazářila. Zajímavý nápad s krásnými ilustracemi.

Satanela
08.12.2018 5 z 5

Četla jsem to v aj a je to velmi roztomilé a inspirativní čtení. Myslím, že by kniha neměla chybět v knihovně žádné malé holčičku!:))

girdi
20.11.2018 4 z 5

Perfektní nápad, nádherné zpracování. Kniha plná inspirativních příběhů, kouzelných ilustrací a bohužel i mnoha rušivých chyb v českém textu. Mrzí mě však, že cílí primárně na holky, myslím si, že i kluci by měli číst o úspěšných a odvážných ženách. ;-)

Pavlína79
13.11.2018 3 z 5

Nápad výborný, obrázky moc hezké, ale texty by si zasloužily víc pozornosti. Ale svůj účel to plní - i menší děti mají možnost se dozvědět nenásilnou formou o úžasných ženách naší historie i současnosti.

Knižní střípky
10.11.2018 5 z 5

Nebudu hodnotit chyby v knize, ty mě vždy velmi mrzí a těžko se s nimi smiřuji, ale když se od tohoto neblahého fenoménu poslední doby oprostím, musím říci, že kniha je to krásná. Nádherné ilustrace, velmi zajímavé a statečné ženy, čtení knihy jsme si s desetiletou dcerou maximálně užily. Rozšířila obzory nám oběma, u mnoha žen jsme si pak dohledávaly podrobnější informace nejen z mého popudu, ale byla to iniciativa dcery a díky tomu, nemohu knize opravdu nic vytknout. Už se moc těšíme na další díl, až nám ho Ježíšek naježí pod stromeček.

Kate18
03.11.2018 3 z 5

Krasny napad a krasne ilustrace, celkove hezke zpracovani zivotnich pribehu zajimavych zen. Jen je skoda, ze je v knize tolik chyb ☹️ Nekdy slova chybi a nekdy prebyvaji, uz dlouho jsem nevidela knihu s tolika chybami...

Tereziee
29.10.2018 4 z 5

Knihu jsem nepřečetla celou, ale vybírala jsem si, který příběh si přečtu, abych si dokázala udělat názor. A jo, tohle bych klidně četla dětem před spaním. Knížka je plná inspirace a nádherně graficky zpracovaná.

wiix
04.10.2018 5 z 5

Možno to nie je najinšpiratívnejšia kniha a pre deti tiež nie, ale bavila ma od výberu hrdiniek cez ilustrácie a ľahkosť textu.

VeruFreckles
23.09.2018 4 z 5

Feminismus není jen pro holky, ale pro všechny a tak mi vadí, že je kniha názvem zase jenom pro holky/rebelky. Blbost! Tahle kniha je pro všechny- holky, kluky, malé, velké.

Příběhy úspěšných žen rozšiřují obzory- dostanete se k historickým událostem, společenskému kontextu a jsem si jistá, že krátká biografie v hlavě dítěte vyvolá spoustu otázek. A už je jen na rodiči, jestli s dítětem půjde, přiměřeně věku, více do hloubky.

Kromě krásných portrétních ilustrací je společným jmenovatelem příběhů neobyčejná zvídavost a neutuchajíci odhodlání jít si za svým, i když se vám lidi kolem snaží vysvětlit, že na to mít prostě nemůžete! Inspirativní osudy snad v mnohých čtenářích zažehnou plamínky motivace. Těsím se na to, co z nich vzejde!

Efča59
22.09.2018 3 z 5

Můj názor na tuto knihu je bohužel rozporuplný. Bezpochyby se jedná o originální projekt. Nejvíce bych asi vyzvihla ilustrace. Ty jsou originální, vtipné a nezapomenutelné. Vůbec nevadí, že každá ilustrace jenod jiného autora, spíše naopak. Co se samotného textu týče, autoři podle mě bojují s tím, že neví, zda má být text určen pro děti nebo pro dospělé. Čím déle jsme s dcerou knihu četly, tak mi stále více vadila stále se opakující úvodní věta "Byla jednou jedna holčička...". V každém případě jsem se ale dozvěděla spoustu zajímavého a ilustrace jsou malé umělecké dílo samo o sobě.

Barticek
14.09.2018 3 z 5

Příběhy jsou příliš stručné, ale budiž - kniha je primárně určena dětem. Ilustrace a celkově vizuální stránka knížky, to je prostě a jednoduše NÁDHERA!!!!

Autoři knihy

Francesca Cavallo
italská, 1983
Elena Favilli
italská, 1982

Kniha Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky je v