Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373775/bmid_pribehy-na-dobrou-noc-pro-male-rebe-hTA-373775.jpg 4 263 80

"Sněte, ještě než půjdete spát! Světový bestseller představuje životy inspirativních žen napříč dějinami." Sto krátkých příběhů vypráví životní osudy stovky mimořádných žen z minulosti i současnosti. Umělkyně, sportovkyně, vědkyně, političky a další velké osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie, inspirují malé i velké čtenáře snít velké sny. Seznámíte se s královnou Alžbětou I., módní návrhářkou Coco Chanel nebo s tenistkou Serenou Williams. Každý medailonek navíc doprovází celostránkové portréty od šedesáti výtvarnic z celého světa.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Good Night Stories for Rebel Girls: 100 Tales of Extraordinary Women , 2016

Hoshi
19.07.2020 5 z 5

Četla jsem dceři před spaním a věřím, že až bude trochu starší, vrátíme se k ní znovu :) Mně se příběhy líbily, ačkoliv bych uvítala více informací o jednotlivých ženách, z dětského pohledu mi to přijde dostatečné.

Gabi13
10.07.2020 5 z 5

Krásná kniha s ještě krásnějším ilustracemi. Krátký text ke každé jednotlivé ženě je přesně dostačující pro dětské čtenáře. Koupila jsem dceři a jsem ráda, že jsem si knihu také přečetla.

Ellissabeth
12.06.2020 4 z 5

Skvělé inspirující příběhy. Dost žen jsem neznala... Těším se na další díl.

anetka.repova
10.04.2020 5 z 5

Krásné příběhy, inspirativní ženy. Některé jsem neznala a byla jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst.

1Booklover
24.12.2019 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila.
Dozvíte se spoustu informací o výjimečných ženách, které kdy na této Zemi žili.
Kniha je nádherně ilustrovaná.
Také se mi moc líbily citáty u každé osobnosti.
Určitě si plánuji přečíst i druhý díl.

Kniha má nádherné poselství pro všechny holčičky, dívky, slečny, ženy, maminky, babičky, a to: Miř výš. Per se s vervou. Popusť uzdu svým snům.

bee88maja
29.11.2019 5 z 5

Po četbě příliš vážné literatury, tohle byla příjemná změna. Vrátit se o pár desítek let zpátky a zasnít se, jako malá holka. Můžeš být, kým jen chceš být. Jak by se asi vyvíjel život, kdybych tuhle knihu znala jako dítě? Za mne velmi pěkný počin. A ty ilustrace !!! :)

Capkomi
20.11.2019 3 z 5

Dozvěděla jsem se spoustu novych informací o zajímavých ženách, ilustrace v knize se mi moc líbí i nápad, ze každá je zpracována jinou autorkou. Bohužel na můj vkus byla v některých příbězích až násilné zakomponovana témata feminismu.

vodopad152
30.09.2019 4 z 5

Kniha byla dobrá. Podle mě pěkně motivační, ale v některé příběhy už mi připadaly přes čáru a trošku nucené. Ze začátku byly podle mě příběhy silnější a ke konci to trochu ztrácelo náboj, ale celkově pěkné počtení.

Kačkaknihomol
09.09.2019 3 z 5

Myšlenka je sice skvělá, jen to provedení trochu zaostává. Místo toho, aby se holčičkám cpaly pohádky o tom, jak jednou přijede princ na bílém koni a bude po starostech, je lepší tahle knížka, která čtenářkám ukazuje, že i když se zrovna všechno nedaří, je důležité vydržet a nevzdávat to stejně jako hrdinky v knížce.

Moc se mi ale nelíbilo, jak to autorky podaly. Vložila bych do knihy klidně víc informací a ubrala osobností. Takhle se toho o dané ženě dozvídáme jen ty nejzákladnější informace. Chápu, že to má být koncipováno jako pohádková knížka pro menší děti, ale jazyk je místy až primitivní a o opakování vět už ani nemluvím.

Musím ale pochválit ilustrace, které jsou opravdu vydařené a jedinečné jako osobnosti, které zhotovují. Určitě se do čtenářských projektů, jako byl tento, ráda opět pustím, protože upřímně, takovýchto knížek moc nevzniká.

kyticka152
04.09.2019 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Musíte se smířit s myšlenkou, že je to knížka pro malé děti, ale pak už to šlo jako po másle. Krásné inspirující příběhy o slavných ženách doprovázené, ještě krásnějšími ilustracemi. Doporučuji k přečtení

Anetidlo
10.07.2019 2 z 5

Přidávám se ke skupině čtenářů, kteří očekávali více.
Samostatné ilustrace, na kterých se podílela spousta žen, jsou překrásné. Ale co se týče textu... Životní příběh se nedá shrnout na jednu stranu.
Třeba si v budoucnu přečtu další díly, ale jsem ráda, že jsem si tuto knihu pouze vypůjčila z knihovny. Zda bych tuto knihu četla mé (budoucí) dcerce, to opravdu nevím.

cori
18.06.2019 2 z 5

Kniha přináší 100 příběhů významných a v uvozovkách významných žen, které jsou zestručněné na jednu stránku. U partyzánek a odbojářek se ale nepíše, že byly popraveny nebo zabity v boji. Uvítala bych méně osobností ale s podrobnějším životopisem. Znala jsem 27 zde uváděných žen. Italské autorky, žijící v USA, vybíraly hlavně z agloamerického okruhu. Máme zde 28 příběhů z Evropy (9x VB, 7x Itálie) a 30 příběhů z USA. Ostatní jsou z Asie, Afriky a Jižní Ameriky. Chybí mi zde například Marie Terezie nebo Anne Franková. Ty jsou podle významnější, než třeba tatérka nebo transgenderová žákyně základní školy či módní návrhářka, která do USA přivezla první pandu.
Co se týká povolání, jsou zde sportovkyně, spisovatelky, malířky, vládkyně, válečnice, političky, zpěvačky, vědkyně, doktorky i aktivistky (celkem 9 x).
Naštěstí jsem měla knihu půjčenou z knihovnu. Rozhodně ji dětem kupovat nebudu.

adevis
04.06.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem potřebovala mít i přesto, že je dcera ještě malá. Při hraní jsem ji příběhy rebelek předčítala nahlas a je fakt, že z toho ještě nic nemá, ale to nevadí. Za pár let ji to přečtu moc ráda znova. Za dalších pár let si příběhy přečte sama.
Kniha je milá, krásná a moc mě bavila především díky pestré ilustraci.

Dija
24.05.2019 4 z 5

Krásně zpracovaná kniha pro děti o výjimečných ženách z různých odvětví. Nádherné ilustrace, které bych si mohla prohlížet pořád a krátké příběhy, tak akorát stravitelné pro děti. Trochu mi vadila monotónnost příběhů: Žila byla... Ale chápu. Jsou to příběhy na dobrou noc.

josefina_silena
24.04.2019 5 z 5

Kniha mě zaujala jako celek - líbí se mi nejen texty, ale i ilustrace! Celá myšlenka, která vedla autorky k vytvoření této knihy, je velmi chvályhodná. Kniha obsahuje 100 krátkých příběhů o ženách a dívkách ze všech koutů světa. Najdete zde informace o ženách ze starého Řecka až po současnost. Rodiče se při předčítání rozhodně nebudou nudit a určitě se také dozví něco nového. Sama jsem znala asi jen slabou polovinu žen, které byly v knize vyobrazeny. Je to velmi jednoduché čtení, které lze využít i jako čítanka na procvičování čtení nebo procvičování angličtiny, pokud si knihu pořídíte v originále. Nechci více opakovat, co už bylo napsáno v komentářích níže. Naprosto souhlasím s komentářem LilianaFalcon. Doporučuji všem rodičům a dětem (rozhodně bych se při čtení neomezovala jen na dívky, myslím, že mnoho příběhů může být oči otevírací i pro malé rebely). Za mě je to určitě kniha, kterou bych chtěla mít v rodinné knihovně.

LilianaFalcon
16.04.2019 5 z 5

Naprosto super knížka. Na jedné stránce stručný příběh dívky/ženy z minulosti nebo i současnosti, která by se mohla stát inspirací pro jiné malé rebelky a hned na vedlejší stránce její umělecké zpodobnění.
Vyprávění je to dostatečně jednoduché, aby oslovilo malá děvčátka a neodradilo je to strohými fakty nebo daty. Naopak knížka nechává dostatečný prostor na diskusi s rodičem a dohledávání dalších informací, pokud by někdo obzvlášť zaujal.
Jsou tam hrdinky minulosti i současnosti, takže se řeší i aktuální témata. Líbí se mi zapojení i dívek narozených po roce 1990. To, že jejich příběhy nejsou známé ještě neznaméná, že by v knížce neměly být.
Abecední řazení bych osobně nevytýkala. Líbí se mi, že je díky tomu knížka pestrá a člověk tak neskysne dlouho u jednoho odvětví nebo v jednom období.
A protože mám dva syny, vůbec by mi nevadilo něco podobného pro malé rebely :D

rimmon
20.03.2019 5 z 5

Tahle knizka mě opravdu moc bavila, je úžasná a krásně napsána

mia.com
19.03.2019 1 z 5

Mě kniha okouzlila na první pohled, ale když jsem se do ní pustila, přišlo vcelku zklamání. Gramatických chyb a překlepů je tam opravdu nemálo. Dost mi vadilo řazení žen, dala bych je podle doby, povolání nebo země a dozadu jmenný rejstřík, protože abecední řazení podle křestního jména mi přišlo docela hloupé a hlavně nepřehledné. Ačkoliv je kniha pro děti, dala bych méně postav a ke každé více podrobnějších informací. Taky to na mě bylo místy až moc feministické. Velké plus je celkový vzhled a krásné ilustrace.

Kamilajznik
23.02.2019 5 z 5

Krásné ilustrace, krásné pohádky.

MayB2
22.02.2019 3 z 5

Rozhodně zajímavější výtvarně než textově.

Autoři knihy

Francesca Cavallo
italská, 1983
Elena Favilli
italská, 1982

Kniha Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky je v