Příběhy jihomoravských minipivovarů

Příběhy jihomoravských minipivovarů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449175/mid_pribehy-jihomoravskych-minipivovaru-KaY-449175.jpg 3 1 1

Jižní Morava není jen krajem vína. Pivovary tu byly už od středověku a do módy se vrací i dnes. V celém regionu vyrostlo už téměř 60 minipivovarů a další se chystají. Konzumenti žijí ve zlaté době, mohou ochutnávat podle libosti. Hospody se předhání v nabídce a ty, které nabízí už jen jedinou značku, jsou v menšině. Pivovarnictví se rozvíjí všude v republice, ale snoubení s vínem je na jižní Moravě výjimečné. Popularita obou těchto nápojů se přitom doplňuje, o čemž vypovídají i příběhy sládků v této knize. Mimořádný rozvoj minipivovarů je reakcí na globalizaci oboru, řemeslná piva konzumentům nabízí alternativu, kterou zejména mladší generace kvitují s povděkem. Tak se nechte provázet jednotlivými místy a zapojte i svoje chuťové pohárky. Dej Bůh štěstí, ať tento pozitivní trend vydrží co nejdéle.... celý text

Finn69
08.10.2020 3 z 5

Pokud rádi ochutnáváte piva z malých pivovárků s obskurními jmény, pořiďte si tenhle cestopis po Jižní Moravě. Pravděpodobně zjistíte, že máte nějaký minipivovar na dostřel od vašeho prahu, a že tedy dneska můžete Starobrno vynechat. A nebo si můžete naplánovat zajímavou objevovací a ochutnávací dovolenou, ideální pro časy korony. Je ale možné, že ta dovolená bude stát víc, než návštěva pyramid :) U každého pivovaru se navíc dozvíte něco o jeho historii, jaká piva vaří i kdo za tím stojí. Mě osobně překvapilo, kolik těch pivovárků na jižní Moravě je, minimálně o polovině jsem ani neslyšel. Pravda, piju pivo jen příležitostně, tak 2x nebo 3x denně, nejsem tedy žádný expert.
Abych taky něco zkritizoval, u těch miniportrétů jednotlivých pivovarů mi trošku chyběl nějaký autorův pohled, jako by to mělo nádech do píár článků. Co třeba říct tohle jsem ochutnal, tohle bylo lepší či horší, napsat něco o pivovarských restauracích kromě toho, že existují, nebo rovnou připojit nějakou stručnou pivní recenzi. Třeba i použít nějaký webový žebříček, takových stránek kde se piva hodnotí, je hned několik.
A byl by z toho super pivní bedekr po Moravě.