Příběh služebnice

Román kanadské spisovatelky vykresluje pochmurnou vizi blízké budoucnosti na půdě dnešních Spojených států amerických, které přestaly existovat a byly nahrazeny totalitním režimem. V nedaleké budoucnosti se vlády nad Spojenými státy chopí klerofašistický režim. Z každého, kdo se proti němu prohřeší, se stává otrok. A z plodných žen ještě něco mnohem horšího - služebnice, jejichž úkolem je rodit děti, s nimiž se nikdy nesetkají. Kniha získala ocenění Arthur C. Clarke Award za nejlepší román a byl v užší nominaci na cenu Booker Prize....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/4217/pribeh-sluzebnice-udz-4217.jpg 41145

The Handmaiďs Tale (1985)

Vydáno:, BB art

Kniha Příběh služebnice

Četla jsem podle stejnojmenného seriálu, který se mi líbil ale.... No ale. Já nevím asi to je mnou, ale nemohla jsem se začíst. Vyloženě jsem se nutila do čtení. Po sto stránkách jsem knihu bohužel odložila a již číst nebudu.

A.lexii

Zklamal mě konec, který jako kdyby nepatřil k celému zbytku knihy. Kniha byla plynulá, vše do sebe zapadalo, vše bylo vysvětleno a nakonec? Během posledních pár stránek bylo všechno utnuto a konec.. Námět super, kniha čtivě napsaná, ale nápad má větší potenciál :-)

JaKa1974

Knihu jsem si půjčila, aniž bych tušila, že je to scifi. Začala jsem číst a nerozuměla tomu, chtěla jsem ji odložit, že to snad nepřečtu, ale řekla jsem si, dám tomu šanci. Nakonec jsem ji přečetla. Od poloviny knihy jsem chtěla vědět, jak to dopadne a trochu té knize porozumět. I když jsem ji přečetla, je to taková kniha jakoby nedokonalá. Zůstane po přečtení hodně otázek. Jak? Proč? A co dál...? Podle knihy je natočen seriál. Asi by se to chtělo podívat. Třeba jsou tam odpovědi....

Ticiana

Vic nez pulka knihy a stale jsem nechapala, o co vlastne jde a jak toho dosahli, ze se vsichni spokojili s rolami, ktere jim byli prisouzeny. Cekala jsem, ze se to jeste zmeni, ale spis jsem docetla knihu, protoze mi zustavalo malo stranek. Pribeh by mne mozna i zaujal, kdyby byl jinak podan. Nevim, sklamani. Asi si dam serial. Bohuzel.

katarina4591

Velice zajímavý námět dystopické společnosti. Popravdě jsem ale očekávala, že knížka bude více obsáhlejší. Popíše trochu víc zvyky a motivy Gileádu, velitelů, manželek, služebnic. K rozkrytí příběhu se však budu muset spokojit se seriálem, což ale v tomto případě není nepříjemné, ba naopak.

DasaN

Velmi povedená kniha, která vypráví neobvyklý příběh, chvílemi až trochu děsivý. Zajímavě také působí útržky vzpomínek na předchozí život .

Adeelka32

Zvláštní kniha, která ve mně zanechala zvláštní pocity.

Bára91

Velky ocekavani a nasledny zklamani