Příběh opravdového člověka

Příběh opravdového člověka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40863/pribeh-opravdoveho-c.jpg 4 185 48

Společný ediční příspěvek nakladatelství sedmi socialistických států - Československé socialistické republiky, Svazu Sovětských socialistických republik, Bulharské lidové republiky, Maďarské lidové republiky, Mongolské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Polské lidové republiky, k 30. výročí vítězství nad fašismem. 22. vydání tohoto románu, z toho v Lidovém nakladatelství 3.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Повесть о настоящем человеке , 1947

Gwaihir
22.02.2015 4 z 5

Vyprávění o strastiplném osudu kapitána Alexeje Maresjeva je skutečně příběhem opravdového člověka, ale je také něčím jiným, a sice vyjádřením veliké úcty k nezlomnosti lidského ducha, jíž muselo, tváří v tvář bezvýchodnosti, ve Velké vlastenecké válce prokázat mnoho mužů i žen, kteří často jen pouhou silou své vůle přežili a nakonec zvítězili, nad krutým nepřítelem i nad sebou samými. 85 %

LaKrec
30.10.2013 4 z 5

Četl jsem jako dítě a bylo to docela čtivé a zajímavé čtení. Každá země má své hrdiny a zde je to Alexej Meresjev,který se po amputaci vrací zpět na frontu. Na západní frontě by to mohl být například Douglas Bader z RAF.

crazyjuan
04.10.2013 3 z 5

Propaganda tehdejší doby, ovšem dobře napsaná. Jak měla Amerika a má dodnes svoje akční hrdiny, tak Sovětský svaz měl Alexeje Meresjeva. Knížku jsem četl asi v 15ti letech, rozhodně nenudila a dala se číst. Vrchol literatury to není, ale brak určitě také ne.

kika 13
03.02.2013 3 z 5

Pěkná knížka,mělo cenu ji číst.

otula
28.12.2012 5 z 5

Krásná kniha, kterou jsem si před pár lety přečetl i v originále, ačkoliv už mi ta ruština nejde tak jako před 20 lety.

ronyjihlava
08.06.2012 4 z 5

Pěkná knížka. Ať si říká kdo chce, co chce. Četl jsem ji v dětství, pak ještě v roce 2001. A určitě se k ní ještě vrátím. Válečný román, či spíše válečné drama. Prostě o válce zase trošku jinak .....

Bránolog
07.02.2012 3 z 5

Povinná četba, ale...První část, mrazivá zimní anabáze, pro dětskou duši strhující. Druhá část, pobyt v nemocnici, zoufale nudná. A ta třetí, akční, plná vzdušných soubojů, opět super. Možná (podvědomě) iniciační proces mého zájmu o letecké boje WWII.

pajonek
30.11.-0001

dětství - rok 1960 a seznámení se zimním plazem na osm - v KOD vyšla kniha medveděv v týlu nepřítele, kožedubova kniha sloužím vlasti a pokryškinovy křídla v boji - to bylo moje seznámení s válečnou literaturou...........a to mi zůstalo až do smrti , na válečné romány nedám dopustit, hodně jich mám ve svém zlatém fondu knih