Norimberský deník

Norimberský deník https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81832/bmid_norimbersky-denik-qMm-81832.png 4 11 3

Vzpomínky sovětského spisovatele, který byl v době norimberského tribunálu dopisovatelem Pravdy.

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Lidové nakladatelství

В конце концов (V konce koncov) , 1969

petbrab
29.07.2019 3 z 5

Prvně jsem četl knihu se stejným názvem od amerického psycholga Gilberta. Toto bylo spíš literární dílo než literatura faktu. Navíc obsahuje trochu už té sovětské propagandy. Ale když se od ní člověk oprostí, tak stojí za přečtení. Bude vidět jak se k procesu staví sovětská strana.

Katnys
12.10.2015 5 z 5

Veľmi zaujímavá kniha,ktorá čitateľa nesie celým priebehom jedného z najväčších a najhorších procesov v dejinách.Poskytuje pohľad priamo zúčastneného,veľmi zrozumiteľná,plná aj psychologických aspektov.Za prečítanie určite stojí

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Dost málo lidí zná tuhle knihu od Polevoje. Většina se zaměřuje na jeho slavnější dílo - Příběh opravdového člověka, které psal v době, kdy se Norimberského procesu účastnil. Zcela neplánovaně.
Dá se říct, že tato kniha je zajímavá hlavně díky pohledu zase jiného, než na jaký jsme zvyklý.

norimberské procesy

Boris Polevoj