Priateľky z Firefly Lane

Priateľky z Firefly Lane https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527808/bmid_priatelky-z-firefly-lane-6570be2c6b1de.jpg 4 271 74

Děvčata z Firefly Lane série

1. díl

Román sa odohráva počas troch desaťročí a rozpráva o priateľstve dvoch dievčat, ktoré si v škole sľúbili, že zostanú najlepšími priateľkami do konca života. Netušili, čo všetko ich čaká, aké výzvy im pripraví život, ktorý sa pre každú rozbehol úplne iným smerom. Ambiciózna Tully a romantická Kate sa tridsať rokov navzájom povzbudzujú, ich priateľstvo prežíva búrky – príde aj žiarlivosť, hnev, nenávisť. Myslia si, že všetko prekonali, a vtedy ich rozdelí zrada a ich kamarátstvo podstúpi ťažkú skúšku.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lindeni

Firefly Lane , 2008

Ma-Kli
24.08.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila, až na ten zbytečně dlouhý závěr....Rozhodně stojí za přečtení. Každopádně Slavík ve mně rezonoval mnohem víc.

Lucie311
18.08.2022 4 z 5

Kniha moc hezky psaná jako všechny knihy autorky ale tentokrát jsi myslím , že byla zbytečně dlouhá.

Dresia
17.08.2022 4 z 5

Vlastně se mi to moc nelíbilo. Ani jedna hrdinka mi nebyla moc sympatická a ani to přátelství se mi nezdálo bůhvíjaké, spíš to byla Hassliebe, navzájem si záviděly, pořád jsem čekala, kdy jedna druhé ojede manžela a nic moc se tam nedělo. Později dobře vykreslený problematický vztah s dcerou, to se mi líbilo. Ale konec byl tak citlivě zpracovaný a dojemný, že dávám 70 %.

Dela111
14.08.2022 4 z 5

Kniha Děvčata z Firefly Lane přináší příběh jednoho ženského přátelství "na věky věků" uzavřeného v období dospívání. Hlavní hrdinky jsou povahově rozdílné jako den a noc, jedna je průbojná a touží po velké kariéře, slávě a moci, druhá je uzavřená, skromná a své poslání vidí v roli manželky a matky. Dva protiklady, které se doplňují.
Je to příběh o přátelství, lásce, o obětování se, o schopnosti dávat, o touze brát, o umění odpouštět. Velmi důležité jsou tu vztahy mezi rodiči a dětmi. Příběh není jen oslavou ženského přátelství, přináší i upozornění na určitou nemoc.
Kristin Hannah je zkušená vypravěčka, takže kniha je nesmírně čtivá, plná emocí, příběh čtenářky pohltí.

Při hodnocení se ztotožňuji s komentářem, který napsala Mona-Lisa. Kniha je dobře napsaná, ale na plné hodnocení to u mne není. Možná jsem měla vzhledem k minulým knihám autorky velká očekávání. Slavík přinesl působivý příběh z války, Velká samota je skvost obsahující silný příběh rodiny ovládané psychicky nemocným otcem, navíc z prostředí úchvatné Aljašky. Kniha Děvčata z Firefly Lane na mne zdaleka tolik nezapůsobila a i přes čtivý příběh, dojemný konec a celkové poselství, je to spíše takové trochu lepší čtení pro ženy.
Tento chytlavě napsaný příběh určitě doporučuji čtenářkám ženských románů, ty si knihu jednoznačně zamilují.

xena2711
13.08.2022 5 z 5

Kristin Hannah je opravdu excelentní autorka. S každou knihou posunuje laťku výš a výš.. Překrásný příběh dvou kamarádek - Kate a Tully - od dětství až po dospělost. Konec jsem nečekala a přiznávám, že posledních 100 stránek jsem přes slzy skoro neviděla. 500 stránek strašně rychle uteklo, četla bych dál....Snad přeloží i volné pokračování. Kristin je moje srdcová záležitost. Určitě doporučuji přečíst.

kytarka
06.08.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od této spisovatelky co jsem četla. S ní jdete na jistotu, že bude vždy kniha skvělá. Příběh o přátelství, který je popsán od začátku do konce. Konec knihy jsem si musela dávkovat, doporučuji mít při ruce kapesníky, já brečela jako želva.

PetraN17
04.08.2022 5 z 5

Opravdu nádherná kniha, ve které je napsáno vše důležité o životě.

Mandlevest
03.08.2022 5 z 5

Jak pevná jsou pouta Vašeho přátelství? Tak by se jednou větou dal shrnout tento emocionální, dojemný příběh dvou kamarádek Kate a Tully. A jelikož ho napsala Kristin Hannah, připravte se na silný příběh o vzletech i pádech, o snech i realitě života, o pochybách i naději, o lásce partnerské i rodičovské, o zradě i odpuštění. Kniha se čte sama, a tak jak to Kristin umí, postavy jsou složité, uvěřitelné, nejsou černobílé a budete je milovat. A těch krásných, moudrých vět, který příběh skrývá, opravdu radost číst. Kristin knihu napsala již v roce 2008 a má ještě pokračování. A také na Netflixu je seriál Firefly Lane. Až si dcera také přečte knížku, nenecháme si ho ujít. Nádherný, bohatě propracovaný příběh o přátelství. Ten si prostě musíte přečíst.

zuzana2599
03.08.2022 5 z 5

Děvčata z Firefly Lane je další knižní skvost z pera skvělé autorky Kristin Hannahové, autorky Slavíka i Velké samoty. Opět se jedná o báječné čtení, které jsem si maximálně užila a vychutnala. I když mi ke konci knížky vůbec nebylo dobře, moc smutno, moc !
Příběh je oslavou přátelství dvou dívek Kate a Tully, obě se spolu seznámily někdy v sedmdesátých letech a čtenář sleduje jejich životní pouť po celou dobu jejich kamarádství, do doby než zasáhne osud... Tak nějak lehce jsem proplouvala spolu s nimi jejich životy, že se mi ani nechtělo z knihy vystupovat, chtěla jsem zůstat...
Krásný, srdceryvný příběh, autorka to ani jinak neumí ! Prostě nádherný zážitek !!!

markej
31.07.2022 5 z 5

Tohle byla naprostá nádhera a přesně (tlustá) knížka podle mého gusta! Příběh dvou kamarádek Kate a Tully, který začíná v sedmdesátých letech a klene se do současnosti... Obě mají sny, obě si svůj život nějak představují a jejich představy se samozřejmě plní různou měrou...
Posledních pár desítek stran je smutných, možná trochu melodramatických a naplněných pár klišé, ale s jejich poselstvím i tak naprosto souzním: naučme se žít tady a teď a radovat se z každodenní rutiny, než bude pozdě...
Od autorky jsem četla už Velkou samotu a moc se mi líbila, hojně oblíbený je Slavík, do kterého se tudíž budu muset pustit...
"Jestliže se Tully podobala krvavě rudému hedvábí, Kate byla béžová bavlna." (str. 149)
"Láska dokázala být křehčí než vrabčí kůstka." (str. 168)
Hodnocení: 5 ⭐ z 5 ⭐
#bezovabavlna

Ivana11
20.07.2022 5 z 5

Moc krásná kniha, plná přátelství, lásky, moudrosti, smutku.

Lusle
18.07.2022 5 z 5

Knihu jsem dočítala se slzami v očích. Moc krásný a v závěru dojemný příběh dvou žen.

Mona-Lisa
06.07.2022 4 z 5

Kamarádky odlišné jako den a noc. Tully, ta se zpackaným dětstvím, závidí Kate idealismus a víru ve šťastné konce.
Kate, ta z funkční rodiny, zase závidí Tully zářící osobnost a magnetickou auru, která jí předurčuje zářnou budoucnost na špičce popularity.
Četla jsem předchozí knížky autorky a čekala šperk mezi řádky.
Tak, jako ve Slavíkovi táhla příběh válka a ve Velké samotě Aljaška, tady je alfou a omegou vyloženě přátelství dvou dívek. Jejich seznámení, proplétání životů, jiné vidění světa a žebříčky priorit a nakonec životní bilancování.
Někomu to může stačit a úplně chápu, protože spisovatelka má takový chytlavý styl psaní, že vtáhne na 100% do příběhu.
Zkrátka poselství knihy o přátelství, důležitosti rodiny a honbou za vzdušnými zámky oceňuji, ale jsem zvyklá sedat si z knížek autorky na zadek víc a proto je to tentokrát za mě těsně pod plným hodnocením.

kneslova
26.06.2022 5 z 5

Četla jsem Slavíka a byla to dobrá kniha, Velká samota byla skvělá a Děvčata z Firefly Lane je skvělá a báječná kniha, má téměř 500 stran, ale je to ten druh knihy kdy se to zda málo, jelikož se nechcete s příběhem loučit . Aspoň tak to mám já . Tahle kniha je úžasná a moc mě bavila…