Přežít

Přežít https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46363/prezit-46363.jpg 5 118 27

Autentické vyprávění o katastrofě uruguajského civilního letadla, které ztroskotalo v chilských Andách. Na palubě bylo mužstvo ragbystů z Montevidea a jejich příbuzní, cestující do Santiaga de Chile. Náraz do skály ve výšce 3500 přežilo ze 45 cestujících pouze 16. Skupina mladíků prožila 10 týdnů v neuvěřitelně krutých podmínkách s minimální zásobou potravin jedině díky tomu, že v nejvyšší nouzi překonali veškeré etické zábrany a odhodlali se ke kanibalismu. Autor líčí nejen utrpení a morální problémy hluboce věřících ztroskotanců, ale i akce, které na jejich záchranu podnikali jejich rodiče a oficiální úřady. ... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Argo

Alive: The Story of the Andes Survivors , 1974

PetikH2O
10.10.2017 4 z 5

Tak tohle je hustý, pořád jsem si představovala, co bych dělala, kdybych tam byla. Strašná bezmoc. Na druhou stranu jsem leccos z knihy pochytila a pokud se někdy ocitnu ve stejné situaci, budu chytřejší! :)

misha006
30.09.2017 5 z 5

Neskutečně silný příběh o silné vůli žít a přežít. Není ani možné, co si museli prožít a vytrpět. Kniha je velmi čtivá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a dychtivě jsem četla dál, i když jsem samozřejmě věděla, jak to všechno skončí. Nejprve jsem viděla výborně natočený film a až potom četla knihu. Teď se chystám číst ještě Zázrak v Andách.

xxBILLY
02.09.2016

Smekám až na zem přede všemi účastníky této katastrofy. Všichni byli mladí kluci a dokázali neuvěřitelné. Co všechno museli zkusit aby přežili.
I po záchraně určitě neměli lehký život.

vikaa
07.05.2015 5 z 5

I když začátkem knihy jsem se musela trochu prokousávat, po asi 30 stránkách mě knížka chytila a už nepustila. Viděla jsem film, četla knihu Zázrak v Andách a tuhle knihu jsem sháněla delší čas. Napětí děje se stupňovalo a mladí přeživší hrdinové byli vylíčeni jako obyčejní mladí lidé se svými chybami a slabostmi. V závěru se hodně diskutoval kanibalismus v kontextu záchrany života a křesťanství, což bylo pro mně velmi zajímavé.

Shyrker
12.11.2014 5 z 5

Velmi čtivé.

K.accka
07.03.2013 5 z 5

Přestože je to velice katastrofický, nevěřícný a místy nechutný příběh, tak brilantně vyprávěný!Doporučuji!

Elisa.Day
03.11.2011 5 z 5

Když mi bylo asi jedenáct, utekla jsem do kina na stejnojmenný film (rodiče mě nechtěli pustit a já tak nějak chápu proč :-)), který mě nadchnul, a tak jsem si po několika letech přečetla i knížku. I ta je skvělá. Netvrdím, že film je lepší, jen mi v něm všechno přišlo trochu víc naturalistické... Každopádně - ať už je to na plátně či na papíru - všechna čest těm, kdo tam byli a dokázali to zvládnout!