Prezidenti

Erudovaný historik a zkušený publicista Vladimíra Liška přináší osobitý pohled na hlavy našeho státu. Jak prožívali svoji moc, ale i odpovědnost vůči občanům českoslovenští a čeští prezidenti? V čele naší republiky stálo za dobu její poměrně krátké existence jedenáct mužů, jejichž různorodé charaktery i schopnosti reflektují dějinné zvraty, kterým byl stát během své bouřlivé – nyní již staleté – historie vystaven. Prezidentský úřad byl vždy spojován s jistým majestátem, snad i proto, že ho zastávali přední politici, hrající – tu více, tu méně – úlohu arbitra i nejvýše postaveného reprezentanta naší republiky. Jací to byli lidé? Erudovaný historik a zkušený publicista Vladimíra Liška přináší osobitý pohled na hlavy našeho státu. Tato kniha však není souhrnem biografií, autor se zabývá především některými klíčovými, mnohdy dramatickými momenty jejich působení v prezidentském úřadu. Skutečné příběhy československých a českých prezidentů jsou v některých fázích napínavější než smyšlené historické thrillery...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415884/big_prezidenti-Pfd-415884.jpg 3.816

Kniha Prezidenti

Richisa
08.06.2018

Kniha dává základní přehled o životě a činech mužů, kteří se stali hlavami našeho státu. Dílo to není nijak obsáhlé, takže asi těžko čekat, že se dovíme nějaké převratné novinky, ale pro mě jako pro laika zajímajícího se lehce o historii české republiky a o politiku naprosto minimálně je kniha naprosto dostačující.

Autor byl poměrně nestranný, kniha je napsána bez přehnaného vyzdvihování nebo averzí, na každém se snaží najít pozitiva. Při popisech kontroverzí se snaží pátrat po příčinách.

Vidlička
09.03.2018

Mňo, co říct...
Asi jsem při takovémto formátu nečekala žádné encyklopedické dílo, ale autor v podstatě z jiných podobných knih přečerpal a přepsal informace.
Já se nechala nalákat anotací na obálce, že se dozvím jak viděli své působení v úřadě samotní prezidenti, což jsem se tedy moc nedozvěděla. Kniha neobsahuje ani žádné citace atd., prostě slabota, téměř všechno už jsem věděla nebo někde četla. Nebo je to tím, že jen já jsem tak ženyjální a fsdělaná?
Navíc mě autor iritoval neustálým opakováním slov "zglajchšaltování" a "klerofašistický", asi se mu líbilo jak znějí... A nejvíc mě dostávalo autorovo "spravedlivé hodnocení" jednotlivých prezidentů, samozřejmě, že má na to právo, ale já bych se bez jeho názorů obešla.
Za mě bohužel jen 1* - knížka se mi moc nelíbila (a navíc mi drze šahal na Háchu!)
Ale jeden klad uvedu - má moc hezkou obálku.

kilometr
27.02.2018

Činnost prezidentů byla,je a vždy bude součástí politiky,která v zásadě není ničím jiným než bojem o moc.70%.