Překroč svůj stín

Překroč svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180712/prekroc-svuj-stin-pr.jpg 4 927 169

Překroč svůj stín série

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Pushing the Limits , 2012

illca2
24.03.2021 4 z 5

Pro mě kniha byla překvapením. Čekala jsem X stránek o sexu a o středoškolských laskach, které v takových knížkách jsou . A ono BUM. Příběh nejen hlavních hrdinů, ale i těch vedlejších vás nutí zamýšlet se...

jinbr
25.11.2020 4 z 5

Tato kniha pro mě byla trochu překvapením, vybočovala z běžných schémat. V příběhu je kladeno několik těžkých filozofických otázek, hrdina se musí rozhodnout, co je nejlepší řešení, když se vlastně zdá, že jde spíš o to, které bude méně špatné. Pokaždé mě překvapuje neustálé opakování mantry "nejsem pro druhého dost dobrý". Jakkoli si umím představit, že daná osoba se touto nejistotou trápí hodně, v knize je to pak přehnané. Jako vždycky prvotní musí být snaha daného jedince status quo změnit, pak se začnou měnit i okolnosti a najednou je i dost lidí po ruce, kteří chtějí pomoci. Vcelku byl příběh dobrý a hlavně, což se nestává často, uvěřitelný.

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Tohle prostředí na mě prostě platí :)

Kudík
02.09.2020 5 z 5

Ani nevím, proč jsem tuto knihu relativně dlouho odkládala, ale stálo to za to. Čtivé s nutností dozvědět se, co se vlastně Echo stalo. No a Noah..... takového bratra nebo přítele by si přála většina. U obou jsem si říkala, že takové zážitky by děti prostě mít neměly (a vlastně nejen u nich).

Pulp_catastroph
04.08.2020 2 z 5

Tak to bylo ták romantické a slaďoučké. Ale těžký to měli oba dost.

adela2230
15.07.2020 5 z 5

Velmi dobře napsané. Není to jen klasická láska ze střední, ale jsou zde propojeny hlubší problémy, které člověka zasáhnou a donutí přemýšlet.

Makaja
11.07.2020 5 z 5

Čekala jsem další poněkud prostoduchý studentský příběh se spoustou sexuálních scén (obálka tomu napovídala, je podle mě příšerná), ale byla jsem fakt mile překvapená. Mělo to hlavu a patu, trochu psychologie a hlubší příběh než chci tě, nechci tě, chci tě... Přiznám se, že mi i slza ukápla.

FairyD.
07.05.2020 5 z 5

Veľmi pekný príbeh. Najviac ma zaujala hlavná hrdinka a jej život, čo všetko si musela pretrpieť a potom sa zoznámi s „bad boy“, samozrejme aj on nemal práve ružový život a prešiel si množstvom zlých zážitkov. Na začiatku je ich spoločný vzťah plný predsudkov, neskôr sa stanú kamarátmi až to prerastie v lásku. Kniha je plná napätia a zvratov. Dej plynie prirodzene a čitateľ sa nenudí. Aj napriek tomu že je to smutný príbeh človek sa aj zasmeje. Rozhodne odporúčam prečítať.

Myška43
05.04.2020 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila. Ještě nikdy jsem tolik při čtení nebrečela dojetím. Rozhodně si přečtu další díl a autorku si dávám do oblíbených, protože umí opravdu psát!!!!

Denisa31
15.02.2020 4 z 5

Této knize jsem se z nějakého mě neznámého důvodu vyhýbala. Ale teď vím, ze to byla chyba. Určitě si od teto autorky přečtu další knihy.

**spoiler**

Je to první kniha, kterou jsem četla a hlavní hrdinka neprozila své poprvé. A vlastně to té knize ani nechybělo. :)

mišule5
31.12.2019 5 z 5

Dva velmi silné příběhy...opravdu jsem nečekala, že mně tak chytí za srdce. Hltala jsem snad každou stránku, každou větu. Tuto knihu jsem si naprosto užila. Krása)*****

Petra-1
04.12.2019 5 z 5

Tahle kniha se mi vážně líbila a to už rozhodně nejsem věková kategorie, pro kterou je určena. Krásný příběh, sympatičtí hrdinové. Je to něco mezi 4 až 5 hvězdičkami.

Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

Autorka je odbornicí na rodinná dramata, která nejsou totálně postavená na hlavu. Mně se to fakt líbilo a je mi trochu líto, že se knize nedostalo tolik pozornosti.

janina66
22.08.2019 5 z 5

Tak to byl úžasně dojemný příběh. Super doják. Pár kapesníků jsem promáčela.????

Nikkaa
19.08.2019 4 z 5

Za mě super kniha, dobrá oddechovka se super příběhem...

astra3
13.08.2019 5 z 5

Tak to se mi líbilo. Pěkný příběh. Někdy se člověk rád vrátí aspoň v knížce do období dospívání.

Svica
29.07.2019 3 z 5

Čtivá, typická romantika. Jako oddechovka dobré.

Markett
24.07.2019 5 z 5

Tahle série je velmi příjemné čtení. Tady se mi povedla taková výjimka, že jsem jako první četla druhý díl (krásný dárek pod stromečkem, první díl prý už není k sehnání...) A když oba díly porovnám, ten první se mi líbil asi mnohem více. Co se hlavních postav týče, byla mi Echo s Noahem blíž než hlavní dvojice z druhého dílu (neřeknu!). :)
Hrozně se mi líbilo odkrývání tajemství u obou postav - takové to tajemno, co je oba provázelo bylo neskutečně vzrušující - a o to lepší bylo postupné zjišťování, co se oběma vlastně stalo (přiznávám, sem tam jsem zkoušela odhadovat, a pak bum! - překvapení, ono to nakonec bylo jinak). A samozřejmě tomu všemu vévodila láska, která u nich dvou byla tak krásně znát z každé stránky.
Echo mi byla neskutečně sympatická, a Noah... do toho jsem se prostě zamilovala, on je tak neskutečně boží, že být na místě Echo, neudržela bych se a zamilovala se taky.

Série určitě stojí za přečtení (hlavně ve správném pořadí, ne jako já :D). Oba díly jsou krásné oddechové čtení plné překvapení, lásky a zvratů...
Upřímně řečeno, moc jsem si zamilovala příběh Noaha a Echo, a kdyby autorka pokračovala v rozšíření jejich dějové linky - klidně i jen v podobě povídky - byla bych neskutečně šťastná! :)

Saryinka
02.06.2019 5 z 5

Skvělý příběh dvou lidí se smutnou minulostí.
Četla jsem knihu jedním dechem.
Moc dobře a uvěřitelně napsané.
Autorka se hezky vyhnula i klišoidnímu konci.
Za mě skvělá oddechovka.
Určitě si zase knihu jednou přečtu.

SleepyAllDay
05.03.2019 3 z 5

První dojem z knížky - Echo? Kdo dá dítěti jméno Echo? Miluju knihy, kde se snažíme zjistit, co se stalo v minulosti, proč se dotyčná osoba chová tak jak se chová. Příběh pěkný, čekala jsem trošku jiný konec v dějové lince Echo, ale nakonec, proč ne. Noaha jsem si zamilovala. Hodně jsem váhala nad paní Collinsovou, jestli je opravdu na straně našich hrdinů, nebo jen dělá svou práci? Svým řidičským umem mi byla velice blízká, proto i sympatická :-) Docela mne pobavilo, že Echo má příjmení Emersonová, kdysi jsem četla knihy, kde byl profesor Emerson, tak jsem si říkala, jéé, on má dceru? No nic. Líbilo se mi moc, zvažovala jsem, jestli číst hned druhý díl, nebo si dát pauzu. Asi si dám pauzu.