Předčasná úmrtí zapsaná do dějin

Byli slavní a ve svých oborech mimořádně úspěšní. Spojuje je však ještě cosi – temný moment smrti: zemřeli předčasně, za dramatických a často nevyjasněných okolností, mnohdy z vlastní vůle. Osudy hrdinů nejrůznějších historických ér a oblastí lidské činnosti do šestadvacítky poutavých příběhů zpracoval zkušený publicista Tomáš Čechtický. Ve svém čtivém výběru nabízí originální postřehy a neotřelé pohledy na podnikatele Tomáše Baťu, polárníka Václava Vojtěcha, herce Tomáše Holého, krasobruslařku Hanu Maškovou, básníka Františka Gellnera, choť následníka habsburské monarchie Žofii Chotkovou, hudebníka Jiřího Schelingera, zakladatele Sokola Miroslava Tyrše, hokejistu Ivana Hlinku či slavného intrikána Albrechta Valdštejna. Publikace je určena všem, jež zajímají české dějiny a jejich osobnosti a touží se dozvídat nové věci. Ve čtivě napsaných textech přinese poučení čtenářům, kteří rádi domýšlejí souvislosti a jimž je poctivě napsaná litaratura faktu podnětem k vlastímu uvažování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312387/predcasna-umrti-zapsana-v-dejinach-4n3-312387.jpg 3.43
Literatura faktu, Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Mladý svět, Empresa Media

Kniha Předčasná úmrtí zapsaná do dějin

vlastimil577
25.03.2018

Něco mě zaujalo ale něčemu jsem snad ani nechtěl rozumět - bylo to zbytečné !!

Jana K
10.06.2017

Opět jedna velmi nekvalitní, rychle šitá novinářská publikace. Více v mé recenzi.

cérka
27.01.2017

Byli všichni slavní a známí. Někteří ve své době, někteří napořád a zemřeli předčasně. Škoda.
Při čtení si ovšem uvědomíte, že to byl asi opravdu jejich osud, splnili své poslání, vydali ze sebe vše, zklamali se v blízkých, v době...., už dál nemohli, nechtěli? Kdo ví.

Tomáš Čechtický

Tomáš Čechtický
česká, 1952

Kniha Předčasná úmrtí zapsaná do dějin je: