Géniové bez potlesku

Géniové bez potlesku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383278/bmid_geniove-bez-potlesku-8ib-383278.jpg 5 2 1

Bádali, překračovali hranice možného, objevovali svět nebo ho zdobili. Pěstitel orchidejí Benedikt Roezl, automobilistka Eliška Junková, filantrop Vojta Náprstek, dobrodruh Rudolf Slatin, návrhářka Hanna Podolská či hvězda první kategorie Anny Ondráková. Za své konání byli obdivováni, ale nezřídka zatracováni. Jímavými exkurzemi do minulosti novinář Tomáš Čechtický dokládá tvrzení „Všechna sláva polní tráva“. Potlesk těmto šestadvaceti géniům své doby totiž už dávno utichl, pokud vůbec kdy zazněl. Publikace doplňuje osudy vylíčené v knize Géniové ve stínu a volně navazuje na oblíbené svazky Předčasná úmrtí zapsaná do dějin a Nečekaná úmrtí zapsaná do dějin.... celý text

Luigi1
23.09.2020 5 z 5

Medailony zařezené do této knihy byly publikovány v časopise Instink v letech 2016-2017 v seriálu Malé velké hvězdy.Při jejich přípravě jsem těžil z odborné i popularizační literatury,z článků a interview zveřejněných v periodickém tisku,z televizních ,rozhlasových a internetových zdrojů,z osobníních rozhovorů i vlastních vzpomínek.
Toto napsal k této nádherné knížce,která ukazuje zajímavé postřehy o lidech které jsme znali ale mnoho o nich nevěděli Tomáš Čechtický
Vřele doporučuji

Tomáš Čechtický
česká, 1952
2016  78%Předčasná úmrtí zapsaná do dějin
2017  100%Nečekaná úmrtí zapsaná do dějin
2017  93%Géniové ve stínu
2018  100%Géniové bez potlesku

Kniha Géniové bez potlesku je v