Dvanáctka

Dvanáctka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153318/bmid_prechod-dvanactka-Rl5-153318.jpg 4 398 84

Přechod série

V mezinárodním bestselleru Přechod vytvořil Justin Cronin nezapomenutelný obraz apokalyptického světa, v němž celý americký kontinent zachvátí tajemná „upírská“ infekce. Ve Dvanáctce se příběh vrací do roku Nula. Nakažení lidé se mění ve vraždící nesmrtelná monstra a chaos a zmar postupně ovládá jedno město za druhým. Uprostřed vylidněného světa přežívají zbytky těch, jimž se dosud nákaza vyhnula. Těhotná lékařka Lila, válečný veterán Kittridge a dospívající April se setkávají uprostřed zkázy, aby zjistili, že nejsou úplně sami…Ve sto let vzdálené budoucnosti zatím Amy a její přátelé bojují o přežití posledních potomků lidstva. Jejich nepřítel se však změnil: prvních dvanáct infikovaných totiž usiluje o mnohem víc než jen o povraždění posledních živých bytostí na Zemi. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The twelve , 2012

Stauff
16.11.2019 4 z 5

Nebylo to tak dobré, jako první díl, ale bylo to dost dobré. Chyba je asi ve mě, u postapo mě totiž nejvíc baví číst o těch předělech - normální svět, jak ho známe se najednou změní v něco hodně špatného. To tady v druhém dílu samozřejmě nebylo. Ale jak jsem napsal, pořád je to dost dobrá knížka. Jdu na třetí díl:-)

tygřík2
20.08.2019 4 z 5

Chvílemi jsem měla silný pocit, že autor píše spíš scénář k akčnímu filmu než čistokrevnou knihu. Ke konci se mi vynořila v duchu rodinka Limonádového Joea:-) Ale jinak- dobrý popis diktatury (ať už si dává jméno jaké chce), jejích metod ovládání lidí - vyvolávání strachu, používání všech druhů násilí, koncentráky (ať už se nazývají jak chtějí), snaha o zdání ochrany před imaginárním nepřítelem. Osvobození funguje také tak, jak popsáno - pár šílenců uvnitř a pomoc zvenčí.

Tereza0107
18.06.2019 4 z 5

Musím říct, že z druhého dílu této série mám lehce smíšené pocity. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem si ho přečetla, protože mě zajímalo, jak bude pokračovat příběh Amy, Petera, jejich party a viráky zamořeného světa. Linky postav, které jsem již znala, se mi líbily. Zároveň mně potěšilo vyprávění o Lile, o jejímž osudu po apokalypse se první díl vůbec nezmiňoval. Ostatní linky mě bohužel už tolik nebavily a neustále přeskakování z příběhu jedné postavy do příběhu jiné mi přišlo docela otravné. Navíc to působilo zmatečně a chvílemi jsem neměla tušení kam příběh vlastně směřuje. Co bych dále vytkla, je překombinovanost ve spojitosti s lidmi, kteří byli infikováni virem. Jak to, že jeden zřejmě dokáže ovládat ostatní viráky (Lila), dalšího krev funguje vlastně jako elixír mládí (Grey), někteří se (asi) dokážou plně ovládat a nezabíjet lidi (Wolgast a Carter) a jiní jsou zase krvelačná monstra? A co se tedy stalo z Amy a Alicie - zůstaly lidmi nebo jsou viráci? Nevím, jestli to je pouze můj pocit, ale přišlo mi to takové nedovysvětlené. Každopádně plusové body dávám za konec - jakoby knížka najednou nabrala sílu,spád, akci a napětí. Třetí díl si přečtu spíše ze zvědavosti - nemám ráda nedočtené série a zajímá mě, jak se autor popasuje s ukončením tohoto postapo světa.

skyline
13.05.2019 5 z 5

Výborné pokračování!

Finn69
06.03.2019 4 z 5

Pořád mě to baví a pořád je to dobré a pořád se to moc dobře čte.
Příběh sice proti prvnímu dílu trošku zvolní a rozvine se do šířky, nudit se ale určitě nebudete. Anotace je trošku zavádějící, kniha se nevrací do minulosti, jde jen o úvodní pasáž, která na scénu zavede nové (hodně zajímavé a důležité) postavy. Jinak Dvanáctka dějově plynule navazuje na Přechod, snad jen s 5 letým odstupem. Čili pořád je tu Alicia, Amy a další staří známí z jedničky, kteří pokračují v hledání původních dvanácti viráků - a buďte si jistí, že až je najdou, bude to parádní finále.

denniys
23.12.2018 5 z 5

Začnu tím,že souhlasím se všemi,kdo zmiňují,že knihy je potřeba číst v krátkém intervalu..já osobně měla mezi knihami pauzu cca 3/4 roku a už to byl problém,což se mi normálně moc nestává..měla jsem problémy vyznat se v postavách,ale i si vzpomenout na děj předchozího dílu..sice je to na začátku knihy trochu naznačeno,ale přece jen to navazuje dost úzce a některé spojitosti se objevují klidně i po třech stech stranách..nicméně kniha je to úžasná,četla se sama,je napínavá,dojemná,skvěle vyvážená..první díl je možná o špetku silnější,rozhodně ve mě zanechal více emocí,ale i přesto je tato kniha klenot..teď jen doufám,že poslední díl budu číst co nejdříve,bojím se,že bych opět měla problémy s orientací v ději..první dva díly série Přechod nelze jinak než doporučit,jako jedny z nejlepších děl v rámci žánru :)

Richie1
25.11.2018 4 z 5

Zpočátku mi trochu vadilo množství dějových linek, ale jak se postupně děj sléval k velkému vyvrcholení v závěru knihy, bylo to stále lepší. Příběh dle mého vkusu postrádá více akce (bojů proti"virákům" je v celé knize docela málo), více se rozebírají osudy jednotlivých postav. A protože těch postav je mnoho, tempo příběhu tím ztrácí poněkud na dynamičnosti. Jak už je v apokalyptických románech zvykem - největším nepřítelem lidí nakonec jsou ... lidé. I v tomto druhém dílu trilogie důležitou roli hrají ti "zlí" lidé, samotná dvanáctka v podstatě do celého děje příliš nezasahuje.
Druhý díl se mi zdál o něco horší než první, ale i tak je to velmi dobré čtení. 75%

Nikkiproch
29.08.2018 4 z 5

Přestože mě druhý díl nenadchl jako ten první, stále mohu říct jen - strhující... napínavé bez dechu do posledního slova... impozantní... skvěle napsané!
Odebírám hvězdičku za velmi zdlouhavý popis osudů přeživších v roce nula, přestože vše nakonec krásně zapadlo do sebe.
Naopak Knižnímu klubu bych sebrala 5 hvězdiček za korekturu a povolení textu do tisku s tolika chybami. Doufám, že případné druhé vydání už bez chyb!

Schary
12.06.2018 5 z 5

Moc pěkné pokračování příběhu. Začátek nas vrací na počátek apokalypsy a seznamuje nas s příběhem Lile - manželka Wolgesta...Samotny děj hlavního příběhu se posouvá o 5 let do předu, objevují se zde zas nové postavy a záhady...

roso.mak
16.05.2018

Ach jo. Mě se to vůbec nechce dočítat. Zase zpět do minulosti? Zase nové postavy? Odložím si, možná později...

predseda4u
25.02.2018 3 z 5

Druhý díl bohužel slabší než díl první. Stejná struktura jako u prvního dílu - první třetina ze současnosti, zbylá z budoucnosti. Zatímco u prvního dílu měla pasáž ze současnosti jasné opodstatnění, tady (i když se jedná o strhující děj) nemá pro další děj takovou nosnost. Nehledal jsem dopodrobna, ale mám pocit, že je zde i něco v rozporu s prvním dílem, pár nelogičností.
Před nákupem třetího dílu jsem knížku vzal podruhé do ruky a přistihl jsem se, jako u prvního přečtení po vydání, že jsem ji na několik dní často odložil. To se mi u prvního dílu nestalo. Jak už někdo zde poznamenal, těch postav je tam hodně, až moc. Konečný verdikt série však až po přečtení posledního dílu. I přes všechny výtky k druhému dílu se na ten třetí těším.

Peetullka
29.01.2018 5 z 5

Justin Cronin mě velmi překvapil, opravdu se těším na další knihu :-)

Jm.bazar
28.12.2017 5 z 5

Propletene časové linie, které se vždy krásně rozuzli, to umí jen malo autoru. Uvidime jak si poradi se závěrem ;)

Kabátice
12.12.2017 5 z 5

Stejně dobré a strhující, jako první díl.

Krivas
01.11.2017 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu - hned jdu do třetího. Rozhodně tato série patří k tomu lepšímu co jsem poslední dobou přečetl.

Predator3313
31.08.2017 5 z 5

Po přečtení přechodu jsem si říkal, že to bude mít autor dost těžké, aby udržel laťku tak vysoko i u dalších knih. Musím říct, že se mu to více méně povedlo. Některé části knihy mi připadají poněkud méně čtivé. Nejspíš to bude menším množstvím akce. Nicméně nádherně do sebe zase postupně zapadají informace získané v různých časových osách, spolu s informacemi získanými v prvním dílu. Rozhodně jsem si nejvíc užíval části s Amy, která se vždy chová, jako že ví něco, co ostatní ne ( což je nejspíš pravda) Trochu mi přišlo, že ten konec byl vzhledem k pomalému rozjezdu děje v této knize až moc rychlý. Nicméně nezklamalo mě to, a jsem celý nedočkavý na poslední díl.

Princezna22
23.08.2017 4 z 5

Druhý díl si bohužel nese i to klasické co většinou u druhých dílů bývá a to je to,že je to pomalejší a takové nevím... Četlo se to stejně dobře jako přechod ale bylo to prostě slabší. Ale i přes to se mi kniha líbila.

Guarnere
27.07.2017 4 z 5

Jazykově mi tato kniha přišla lepší než Přechod. Taky taková ta úvodní vnitřní sonda do osobnosti postav mi přišla hodně dobrá (Chudák Revolver). Příběh jako takový zajímavě pokročil, ale propletenost minulosti a přítomnosti už mi přijde slabší a méně propracovanější než v Přechodu. Na stranu druhou některé postavy, které se v Přechodu jen mihly (Vorhees, Lila, Grey atd.) dostaly nový rozměr. Ani tento díl se však nevyhl občasným stupiditám - kůň co se chová jako pes a slíže svým jazykem slzy, čtyřleté dítě, které hraje šachy a celkově se chová jako minimálně šestileté. A na konci mi příliš nesedí ta duchovní rovina všech přítomných - všichni neustále něco cítí, ani neví, kde se to v nich bere, ale prostě odněkud ano, tak se čtenáři neptej. Ale jinak vynikající pokračování. Hurá na poslední díl.

zazvorka
22.07.2017 3 z 5

Dávám o hvězdu méně než za Přechod. Příběh mi připadal o něco slabší, pořád to za to stálo. A rozhodně si přečtu i třetí díl. Třeba už nepřibude moc postav, jinak se v tom už ztratím! Ale obálka zase krásná, to je příjemné.

makyna03
11.07.2017 5 z 5

trošku chaos v postavách, ztrácela jsem se v tom kdo je kdo a co udělal, ale časem se na to dá zvyknout...přesto není co vytknout 5/5 těším se na město zrcadel