Pravidlá sú na to, aby sa porušovali

Pravidlá sú na to, aby sa porušovali https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463029/bmid_pravidla-su-na-to-aby-sa-porusovali-Wow-463029.jpg 3 91 91

Amberina mama skáče zo vzťahu do vzťahu. Amber si doteraz každého jej frajera obľúbila a vytvorila s ním aj jeho rodinou pekný vzťah. Lenže po každom maminom rozchode ju čakalo sklamanie, a tak sa rozhodla pre radikálny krok. Stanovila si prísne pravidlá, aby sa už nikdy citovo neviazala. Keď sa však nasťahujú ku Kevinovi, maminmu novému objavu, všetko sa skomplikuje. Kevinova dcéra Cammie sa tvári ako jej priateľka, no zďaleka to nie je pravda. Jej kamarát Jordan, mimochodom najpríťažlivejší chlapec v škole, sa zas stále objaví v tej najnevhodnejšej chvíli. Amber však trvá na svojom. Zásadovosť je jediná cesta, ako predísť zlomenému srdcu vždy, keď si mama zbalí kufre. No čím dlhšie žijú spolu v jednej domácnosti, tým viac ju láka pravidlá porušiť. Možno by to tentokrát stálo za to.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Rules We´re Meant to Break , 2019

ovsemzectu
27.01.2021 3 z 5

Často mi připadalo, že Amber všechno až moc prožívá, tak nějak nepochopitelně. Možná za tenhle můj pocit může autorka, ale třeba je to jen nějaký můj problém. Každopádně jsem často obracela oči v sloup nad nepřirozeností a přehnanou dramatičností postav. Dělalo mi velký problém se do knihy začíst, uvěřit příběhu a ponořit se do něj. Co jsem ale ocenila, je to že autorka do příběhu zařadila Ambeřina psa, což mi celkově v knihách, co jsem četla chybí (bude to asi tím že mám sama doma spoustu zvířat, takže je beru jako nedílnou součást každodenního života). Asi jsem se na knihu až moc těšila a čekala jsem prostě něco víc.

janakovak
19.01.2021 5 z 5

Super oddechovka na zímní večery. Hezká romantická linka bez klišé.

petusska01
11.01.2021 3 z 5

Celkom prijemné. Nie je to topka a dokonca v určitých momentoch to bolo celkom nervy drasajuce-to keď Amber stále nechcela pochopiť ze tie pravidlá ubližujú všetkým naokolo aj jej. Jordan je taky nejaký podozrivo dokonalý :) aj Kevin. Aj kamošky sú veľmi sympatické. Celkom by som bola zvedavá aj na pokračovanie.

lost.in.books
05.01.2021 3 z 5

Hodnocení: tuto knihu jsem úplnou náhodou spatřila v novinkové sekci naší knihovny,tak jsem si říkala že si ji zkusím přečíst, protože mám knihy od Yoli moc ráda. Za mě byla tato kniha takovým průměrem,četla jsem už lepší young adult knihy a celkově knihy od Yoli.
Na první pohled mě ihned zaujala moc hezká a neobvyklá obálka,která se k samotné knize velice hodila a byla moc hezky slazená.
Knihu budete mít přečtenou opravdu rychle,protože se jedná o nijak náročný odpočinkový příběh na pár dní. Kniha se mi četla dobře a rychle,ale ten příběh mi nepřišel svým obsahem nijak převratový nebo speciální,že bych z něj byla nějak více odvázaná a nadšená.
Hlavní hrdinka mi celkem často lezla na nervy a někdy jsem vůbec nechápala její rozhodnutí a jednání. Žádnou hlavní postavu jsem si nijak zvlášť neoblíbila,spíše mi často nějaké lezly na nervy. Přišlo mi že se v knize odehrávaly neustále podobné věci a příběhu chyběl šmrnc, nebo jak to říct,nebo nějaké ten dobrodružný nádech,který mi tam celkem chyběl. Co se romantické linky týče , tak se dala docela dobře předvídat a nějak mě neohromila.
Ale pokud chcete nějaké odlehčení na pár dní,tak proč ne, třeba se Vám bude líbit více než mně.

Luccinda
07.11.2020 4 z 5

Knížka mě na první pohled zaujala zajímavou obálkou, byť s příběhem uvnitř nemá mnoho společného. Pravidla se mají porušovat je už druhá feel-good contemporary, do které jsem se v říjnu pustila, a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Navzdory tomu, že nepatřím do cílové skupiny čtenářů, mě knížka bavila. Až na ten začátek. Vlastně ani nemám nic konkrétního, co bych mu mohla vytknout, ale já jsem se prostě nemohla dlouho začíst. Možná to bylo hlavní hrdinkou, která mi na začátku nebyla moc sympatická. Postupem času, jak se její postava vyvíjela, jsem si jí ale oblíbila a od té doby jsem hltala jednu stránku za druhou!

Romantická linka v knížce samozřejmě nechyběla a mně se moc líbila. Nebyla vůbec uspěchaná, jak to někdy v YA bývá, a hlavně byla dobře napsaná a tím pádem i uvěřitelná. Hodně mě na knížce překvapilo, že se v ní mladí hrdinové chovali vcelku rozumně. Kdo se ale naopak vůbec rozumně nechoval byla máma Amber, která mě neskutečně vytáčela. Vážně, tak sobeckého rodiče, který vůbec nemyslí na to, jaký dopad bude mít jeho chování na jeho dítě, jsem ještě neviděla.

Knížka pro mě sice nebyla žádným velkým překvapením, ale byla to milá odpočinková četba, která milovníky feel-good contemporary určitě nezklame! Takže pokud se vám líbilo třeba Navždycky, Lara Jean a podobně, určitě zkuste i Pravidla

rajcatko
29.10.2020 1 z 5

Nic moc.

kalinkacz
25.10.2020 3 z 5

Příjemná a oddechová young adult contemporary záležitost... Nečekejte nic intelektuálního ani přelomového, ale pokud jste cílovky a tyto typy příběhů máte rádi nebo chcete u knihy jednoduše vypnout, tak tohle by mohlo být pro vás... Když si člověk přečte anotaci, tak je mu celkem jasné, kam příběh bude směřovat a jak cca skončí, ale na odpočinek vlastně proč ne... Za mě nic spešl, ale dostala jsem, co jsem očekávala...

Kudík
11.10.2020 4 z 5

Kniha má zajímavou obálku, ale nějak nemá s pravidly uvnitř co do činění. Jinak Amber naprosto chápu. Její pravidla vzešla ze situace, kdy se nejen cítila zranitelná, ale byl to i způsob její "sebeobrany" vůči případným ztrátám. Partička okolo Amber se mi líbila, ať už její nejlepší kamarádka Hannah nebo Ryan se zásobou sladkostí. Dále i nové postavy jako Cammie, což je dcera nového/posledního přítele její matky Kevina, a také Cammiin kamarád Jordan. Ale nejlepší postavou z celé knihy byla Buffy, a její odložení "klídek" nemělo chybu. To já u své milované fenky nikdy nedosáhla. :( Ocenila jsem i jak k Buffy Amber přišla. Celkově roztomilé romantické čtení na pár hodin o tom, zda je dobré někdy svá pravidla porušit.

Autorovy knížky

2020  65%Pravidla se mají porušovat