Pravěká osada

Pravěká osada https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242499/praveka-osada-242499.jpg 3 2 2

Kronika únětického lidu staré doby bronzové v Čechách. Na podkladě archeologických nálezů před našimi zraky začíná příběh pravěké osady, nejen krásné Kanivy a chamtivého intrikářského kupce Magnula. Napínavé lovy, cesty za surovinou i útok cizinců Vám navodí jednu z představ pravěkého života. (http://www.archeologicke.misto.cz, http://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/praveka-osada-112499)... celý text

braunerova
11.07.2019 1 z 5

Předmluva je věnovaná archeologickým nálezům v okolí Unětic v době bronzové. Do Štorcha nebo Sellnera má ale tahle kniha daleko. Vadil mi slovník - výrazy jako "paní starostová" nebo "šibenice" mi v pravěku přijdou poněkud zvláštní. Celým příběhem je také cítit snaha autora poučit čtenáře o tehdejším způsobu života. Výsledkem jsou různé odbočky nesouvisející s dějem, třeba o junácích na lovu nebo o napadení vlky. Vyprávění mohlo kdysi bavit malé děti, žádné pořádné dobrodružství se nekoná.

medvedice3
04.01.2017 4 z 5

Dvě vydání během války svědčí o oblíbenosti tohoto titulu. Na základě historického příběhu povzbuzení v těžké době.