Sídlo Blackmoore

Sídlo Blackmoore https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410711/bmid_sidlo-blackmoore-wiS-410711.jpg 4 104 30

Pravá romance série

< 2. díl

Kate Worthingtonová je pevně rozhodnutá se nikdy neprovdat. Má totiž úplně jiné plány. Chce cestovat po Indii a uniknout své rodině, zejména své všetečné matce, která má s Kate zcela jiné plány. Zdá se, že každá z nich má velmi odlišné představy, a tak se matka s Kate domluví, že může jet do Indie, ale až poté, co dá šanci alespoň třem návrhům na manželství. Kate se rozhodne, že požádá o pomoc svého přítele z dětství, Henryho Delafielda. Vydává se proto na panství Blackmoore, odhodlaná ukončit veškerá vyjednávání s matkou. Ovšem když se jí do cesty připlete láska, všechny dohody jsou zapomenuty a plány se mění. Na majestátním panství Blackmoore se Kate stává zajatcem svého srdce. Opravdu musí odmítnout manželství, aby zůstala ve svém srdci svobodná?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Blackmoore , 2013

Luciska13
16.09.2019 5 z 5

Kniha s tak strašně moc předvídatelným koncem, že to snad ani víc někde, ale víte co? Ono to ke knihám tohoto typu prostě patří. A nakonec ten konec nebyl tak dočista podle mých představ, nakonec s sebou přinesl nějaké to překvapení. Celý příběh je napsán tak kouzelně, že ani ta hloupá myšlenka s nabídkami k sňatku a s Indií se nezdála tak hloupá, prostě jsem četla jedním dechem a za dva dny byla kniha pryč.

astra3
05.09.2019 5 z 5

Kniha mi v něčem připomíná Pýchu a předsudek.
Pěkné romantické čtení. Stojí za přečtení.

malazluta
04.09.2019 4 z 5

Ze začátku příběhu jsem měla problém se sobectvím hlavní hrdinky, ale její postoj byl naštěstí během děje vysvětlený a její pohnutky najednou dávaly smysl. Celkově se jedná o moc hezkou romantickou knihu.

Tereza18
17.08.2019 3 z 5

Souhlasím se starším komentářem, že hrdinka by klidně mohla být o nějaké tři roky starší. Na 17.let mi prišla v něčem až moc dospělá a scény z minulosti, které by prožívala ve čtrnácti na mě nepůsobily úplně věrně. Pár výhrad k překladu - rok 1820, pochybuju, že hrdinka na sebe šaty "hodila", něměla ani "páru" jak něco udělat nebo že něco byl "vážně děs". V kontextu zbytku textu to nezní dobře, takových výrazů však není mnoho. Konec by mohl být více rozvinutý. Celkově se to ale čte hezky.

mariva
15.08.2019 4 z 5

Zpočátku mi kniha připomínala Malé ženy, téměř nic se nedělo a spíš se probíraly vztahy v rodině a chování žen té doby mi z dnešního pohledu připadá dost nepochopitelné. Naštěstí pak už děj trochu nabral obrátky a i když konec byl snadno předvídatelný, jako odpočinková nenáročná četba na léto se kniha hodí.

rampapa
14.08.2019 5 z 5

Překrásný příběh o lásce.Doufam v další díl.Orotoze paní autorka nikdy nezklame.

pip11
14.08.2019 5 z 5

Krásný romantický příběh, kde převažují pocity a vnitřní vnímání nejen hlavní hrdinky Kate, ale i skvělého Henryho. Je to kouzelné vykreslení citů, touhy a sebezapření, v ne příliš přátelském prostředí.

Blahona
02.08.2019 5 z 5

Sídlo Blackmoore je nádherná Regency romance s neskutečně sympatickým mužským hrdinou a kouzelným, pomalu se rozvíjejícím vztahem hlavních hrdinů. Mistrovsky zvládnutá romantika této knihy je silně návyková. Prosím, já chci další knihu Julianne Donaldson!!!

junine
26.07.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha, ačkoli pro mne ne tolik jako Panství Edenbrooke, přečetla jsem ji přes noc. Ze začátku mi vadilo, jak si jde Kate tvrdě za svým cílem, ale postupně se odkrývaly důvody, které ji k tomu vedly, takže jsem ji chápala. U Kate pro mne byl však nevěrohodný její věk, když byly popisovány události několik let nazpět, těžko se dalo uvěřit tomu, co prožívala jako 14ti, 15tiletá, že v té době se mohla účastnit plesu atd., přihodila bych jí dva roky navíc (klidně bych jí půjčila svoje). To byla jediná vada na vší té kráse. Snad to není poslední kniha autorky u nás.

Annnulika
25.07.2019 4 z 5

Měla jsem volný den a tak jsem četla a četla až jsem ji přečetla :D
Pěkně napsaný romantický příběh, žádná velká slaďárna. Kate i Henryho jsem si oblíbila a byla s nimi zábava i napětí jak to dopadne a co se za jejich osudy skrývá.

19. století historické romance regentská Anglie

2016  85%Panství Edenbrooke