Pravá matka

Pravá matka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436954/bmid_utajena-matka-4yf-436954.jpg 4 315 110

Když se Tessa vrátí domů, najde v kuchyni cizího chlapce, který tvrdí, že je její syn. Když to nahlásí, policie má podezření, že ho unesla. Motivem by mohl být fakt, že kdysi porodila dvojčata, která už jsou po smrti. Tessa všechny přesvědčuje o tom, že je nevinná, ale nikdo jí nevěří. I její manžel, s nímž už nežije, si myslí, že je blázen. Navíc ji pronásleduje záhadná žena. Tessa se rozhodne jednat na vlastní pěst a zjišťuje šokující pravdu nejen o neznámém chlapci, ale i o sobě.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret Mother , 2017

Annyshga
03.09.2022 4 z 5

Je úžasné, jaký skvělý příběh se může skrývat v necelých 250 stranách. Kniha se četla neskutečně dobře a mít více času zhltla bych ji za jediný den. Napětí se naplno rozjíždí už v první kapitole a víceméně okamžitě vás vtáhne do děje. Hlavní hrdinky Tessy mi bylo líto. Život se s ní nemazal a upřímně projít si tím co ona by nechtěla žádná z nás. Moc jí nepřidal ani bývalý manžel Scott, který se z ní po celou dobu snažil udělat blázna. Objevením cizího dítěte v domě se jí otočí život o 360° a začne honba za záhadou a tajemstvím. Příběh je napínavý od začátku až do konce a přestože je hlavní zápletka trošku předvídatelnalá vůbec to ničemu nevadí.

Emma27
23.08.2022 5 z 5

Taktéž mě kniha zaujala.Napínavé čtení od začátku do konce.Konec mě překvapil.

Alda85
29.07.2022 5 z 5

Kniha mě velice zaujala a četla se mi dobře. Ráda bych více knih od této autorky, snad se jednou dočkám

Ophelie
09.06.2022 4 z 5

Napínavé čtení, cca po dvou třetinách jsem již odhadla konec a taky že jo :-) Ale i tak se jedná o dobrý psychologický thriller na jedno odpoledne.

marekB78
26.05.2022 4 z 5

Jak tu už několik čtenářů psalo... Začátek super, pak se to rozvíjí a pak... konec to zabil :)

Littlemonday
15.05.2022 3 z 5

Pravá matka - Shalini Boland

Knizka, ktera se ke mne dostala v ramci stafety. ️

Musim rict, ze autorka uz na zacatku ctenari nalozi bombu, pri ktere jsem si rikala: Co? Proc? Jak?!
A postupne se dej rozviji tak, ze jsem na vsechny otazky dostala odpovedi.

Tema je perfektni, zapletka zajimava, ALE… Bohuzel pro mne to je prilis prekombinovane a vlastne tak malo uveritelne, ze mi hlavni hrdinka prisla dost jako blazen a v zaveru jsem premyslela, jaky mam vlastne z knizky pocit.
Dosla jsem k tomu, ze sice do sebe nakonec vsechno pekne zapadlo a vsechno se vysvetlilo, ale diky te neuveritelnosti, nepravdepodobnosti a prekombinovanosti jsem proste “nebyla v te knizce”.
Autorka me nedokazala vtahnout do pribehu, cteni ve me nevyvolavalo zadne vetsi emoce, coz je skoda, bylo tam hodne momentu, ktere se daly rozvinout a donutit ctenare vic premyslet, dojmout ho, prekvapit…

Vlastne jsem pri hodnoceni jeste vic rozpolcena nez pro cteni, protoze pribeh dobry, zpracovani nic moc, na druhou stranu se to cetlo dobre, odsejpalo to. Takovy prumer bych rekla.

3/5 ⭐️

Budu rada, kdyz me pro dalsi recenze budete sledovat i na IG: @little.monday ️️

Pavčule
02.05.2022 3 z 5

Začátek hodně dobrý , ale ten konec prostě ne, ne a ne . Z něčeho hodně zajímavého se stala komediální fraška a změnilo se to na něco alá Jára Cimrman . Škoda , našlápnuto to mělo dobře .

Youn@n
01.05.2022 3 z 5

Knížka se mi moc líbila. Doporučuji :)

evik_svistik
21.04.2022 5 z 5

Wooow, tak to jsem nečekala. Pohlcující napínavý příběh, nemám co vytknout.

hlenicka
18.04.2022 5 z 5

Ooo můj bože!!! Tak tady bych dala 1000*, kdyby to bylo možný! Za takovou malinkou knížečkou se ukrývá dokonalý příběh Pravé matky s velkým P! To bylo užasný, ja to mela za den přečtený, v břichu mně kručelo, žizen sem mela, pes chtel chudák ven čůrat,ale já četla a četla, až sem to dočetla. První stránky si říkáte, ha, autorka me chce přelstít,nevěřím jí. Pak si říkáte,je fakt hlavní hrdinka padlá na hlavu a vodí nás za nos?! Dále mi byl nepříjemný ten její exmanžel, který jí vůbec neveřil. Zamilovala sem se do Bena,jejího šéfa :) K téhle knize sem si udelala nejaký vztah. Napínavá,čtivá,neopakující se fráze, příběh se vyvíjel celou dobu až do poslední strany. Krásná knížka,dekuju za ni!

Kekik
24.03.2022 5 z 5

Velice čtivý příběh, který byl již mnohokrát napsán, ale stejně jsem otáčela stránky jednu za druhou tak rychle, jak jen to šlo. Styl psaní mi naprosto sedl.
Za mě se nejedná o mrazivý thriller, ale velmi skvěle napsaný příběh o ženě, která ztratila své dvě děti. Náhle se v její kuchyni ocitne chlapeček, který tvrdí, že je jeho nová maminka. Tess začne pohybovat o sobě, o svém životě, o všem. Nevěří ji manžel, policie pochybuje, média po ní jdou. Tess se hroutí, ale přesto se vydá za pravdou. Musí zjistit, proč se malý chlapeček objevil právě v její kuchyni.
Celá kniha mě bavila od první do poslední stránky. Naštěstí není kniha zbytečně natahovaná, má 248 stran, a v nich bylo řečeno vše.
Od autorky si ráda přečtu další knihy, pokud u nás vyjdou. Byla bych ráda, kdyby ano.

micha-ella
14.02.2022 3 z 5

Takový prvoplánový průměr, místy do růžova, s béčkovým koncem. Od poloviny knížky už víte, co se dělo, co se děje a proč se to děje a jak to asi skončí. To, čemu někdo říká zápletky, je jen zbytečné zdržování. V některých místech už jsem to chtěla vzdát - ohromné množství novinářů a reportérů v prosinci u domu celé noci? Pár by jich přijelo ráno a odjelo večer, kdo by tam kvůli takovému případu mrznul celou noc? Podobných nepravděpodobností je tam víc a mně tedy ta nepořádná zahradnice vůbec nebyla sympatická, spíš mi šla na nervy.

Pavlina50
17.01.2022 4 z 5

Thriller s nálepkou „pro ženy“ u mě již dopředu evokuje na jedné straně zaručenou čtivost, ale na druhé straně i určitou jednoduchost. Obě tyto moje zakořeněné představy kniha splnila. Autorka se s tím moc nepárala. Téměř ihned po otevření knihy a bez příprav nahodila klíčovou zápletku a dál už jsem se vezla na očekávané vlně pravidel těchto typů thrillerů - hledání pravdy, nedůvěra a házení klacků pod nohy lidí kolem, včetně téměř všech nejbližších, a v rovině s tím současně nezbytné řešení narušených vlastních milostných vztahů. Nicméně rozhodně nechci, aby tato moje slova byla vnímána jako výsměch, kniha je opravdu velice čtivá, což bývá u mě víceméně pro hodnocení knih rozhodující. Nechci být pokrytecká a špatně hodnotit knihu, kterou jsem přečetla víceméně jedním dechem. Tu jednu hvězdičku dolů srážím pouze za velmi předvídatelné rozuzlení, které ve srovnání s předchozí přečtenou knihou, kde mi to nevadilo vůbec, bylo přece jenom daleko víc dopředu jasné a očekávané, takže celému příběhu tak chybělo to obvyklé strhující finále.

anája
09.01.2022 3 z 5

Bohužel jsem zklamaná, do psychothrilleru to mělo daleko. Kniha přečtena za jedno odpoledne, predvidatelna . Takové normální čtení s napětím.

Atara16
03.01.2022 5 z 5

Wau, čtivá knížka od začátku až do konce :-) Někde v půlce jsem začala tušit jak to asi bylo, ale nakonec až těsně před závěrem jsem na to přišla. Je to knížka na jedno odpoledne.
Líbila se mi hlavní hrdinka - musí být mazec jit "proti" všem a držet se tenounké nitě a nezbláznit se z toho. Doporučuji :-)

Sysel
09.12.2021 5 z 5

Wou! Tak tohle byla teda pecka! Kdybych měla čas, tak ji přečtu snad jedním dechem celou. Nemohla jsem přestat na příběh myslet a v každé volné minutě si přečetla aspoň něco. Paráda, nevím jak víc vystihnout, že se mně kniha opravdu dotkla!

Dandulka
07.12.2021 4 z 5

Začátek byl dobrý, prostředek trochu pokulhával. Samotný konec měl spád, ale dal se nakonec očekávat.

Kubajzz
28.11.2021 5 z 5

Fakt zajímavá knížka, nutí člověka zamyslet se, jestli je to opravdu možné.

ETEL2018
25.11.2021 5 z 5

Zajímavá kniha, která stojí za přečtení.

SilvieSisinka
06.11.2021 4 z 5

Opravdu mrazivé čtení.Clovek nechápe že i tohle se může stát.

thrillery pro ženy

2020  83%Pravá matka