Praha neznámá

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Projděte se po netradičních místech a zákoutích hlavního města. Společně s autorem zhlédnete zašlou slávu Barrandovských teras nebo zavítáte do „Zlaté uličky“ ve Střešovičkách, kde vás nečekají davy turistů ani nemusíte platit vstupné. Uvítá vás malebný Nový Svět i chudinská kolonie Na Slatinách. Odpočinout si můžete v lázeňském letovisku v Klánovicích nebo v Bohnicích, které vás překvapí pestrostí památek a množstvím tajuplných míst. Krásnou přírodu navštívíte v Hostavicích a prohlédnete si také luxusní Ořechovku nebo Starou Hostivař. „Obejít široký okraj města není jen turistika; je to tak trochu výzkum neznámých oblastí. Mnoho Pražáků zná řekněme Tatry jako své boty; daleko méně je těch, kteří prozkoumali Vackov nebo Butovice… Obyvatel Letné se dostane k Olšanům leda při svém vlastním pohřbu, zatímco obyvatel Královských Vinohrad zavítá spíše do Alžíru než do Petrské čtvrti.“ Karel Čapek, Obrázky z domova...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299706/praha-neznama-gRv-299706.jpg 4.843
Žánr:
Architektura, Pragensie
Vydáno:, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Praha neznámá

Přidat komentář
swon
01.01.2018

Ač ne-Pražák, knihu jsem doslova zhltla. Je to mé studijní město, spoustu míst jsem prošla a během těch několika let si našla i svá oblíbená.
Přesto mi tato kniha jaksi opětovně otevřela oči a při další příležitosti zatím neobjevená zákoutí velmi ráda navštívím - obzvlášť se těším na Nový Svět :-)
Milovníkům staré Prahy doporučuji všemi deseti.

viva71
30.12.2017

Krásně zpracované téma. Velký palec nahoru pro autora, dát dohromady tolik materiálu vůbec nebylo snadné.

dalia1769
28.09.2017

Výborný počin, klobouk dolů před autorem, kolik se mu podařilo shromáždit zajímavých informací. Některá místa jsou známější, jiná mně dosud prakticky neznámá. Každá kapitola je doplněna mapkou a spoustou fotografií, takže je možno knihu využít jako průvodce a naplánovat si podle ní vycházky či výlety. Určitě bych si ráda přečetla i případný další díl, protože námětů na méně známá místa a trasy by určitě bylo ještě mnoho.

mcleod
04.09.2017

Výborně zpracovaná kniha o neznámých pražských zákoutích lákajících k procházkám a objevování. Rád se toulám méně známými místy Prahy, jejichž krása sice nevyrazí dech, ale určitě pohladí po duši. Petr Ryska svá putování popisuje velmi plasticky, skoro jako by čtenář procházel všechny končiny s ním. Navíc je text plný zajímavých informací, které se jinde člověk jen těžko dozví. Získal jsem tak přehled o místech už navštívených, tipy na místa čekající k navštívení, ale také informace o lokalitě, kde sám žiji a o které neexistuje žádná jiná souhrnná publikace. A líbí se mi to ještě z jednoho osobního důvodu. Asi před deseti lety jsem při procházce Novým světem dostal nápad zpracovat na webu nebo v knize představení těch nejzajímavějších a nejmalebnějších, ale přitom méně známých pražských pokladů shrnutím jejich historie a představením fotek minulých i současných... z neznámého důvodu jsem ho nakonec nezrealizoval :-D A Petr Ryska to udělal perfektně :-)

malpet
27.05.2017

na tuhle knihu jsem čekal asi 3 měsíce, takový byl v knihovně o ní zájem. a právem :-) Skvělá kniha o Praze zase trochu jinak.

knihovniceS
03.05.2017

Miluji Prahu

S.monika
07.12.2016

Jsem rodilý Pražák a knihu zbožňuji! Je to přesně pro lidi jako já, kteří chodí kolem XY budov a říkají si hmm co je tohle za stavbu, co tamto. Je to dobře podané a zpracované, včetně fotografií. Projekt jako takový jsem neznala, ale po nálezu knihu, jsem na stránkách strávila celou věčnost a proklikávala se vším možným. Doporučuji úplně všem! Jak Pražákům, tam výletníkům ... myslím, že to úžasná kniha, která na našem trhu chyběla!!

herba
18.09.2016

Knížka je knižní podobou internetových stránek Praha Neznámá, ze kterých jsem nadšená, ale z knihy jsem mega nadšená!!! Nejsem Pražák, ale v Praze bydlím už 18 let a miluji procházky Prahou... ale kolik se dá najít ještě zajímavých věcí, jsem netušila. V knize je v plno krásných fotek a zajímavostí... a objevila jsem ji úplně náhodou... ale hned jsem ji musela mít!!! Doporučuji všem nadšeným Prahomilům, jako jsem já.