Praha neznámá II

Praha neznámá II https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340686/bmid_praha-neznama-ii-K3e-340686.jpg 4 22 5

Praha neznámá série

V druhém díle Prahy neznámé nás autor zavede do dalších méně známých pražských čtvrtí. Nejprve navštívíme Tichou Šárku, abychom prozkoumali zdejší usedlosti, mlýny a vily. Zavítáme také do Starých Střešovic, jež jsou se svými slepenci z domků, průchodů a schodišť skutečnou raritou mezi pražskými lokalitami. Chtěli byste vidět trampskou osadu a zůstat přitom v Praze? Při procházkách kolem Berounky jich zde najdete hned několik. Naší poslední zastávkou pak budou rybníky v okolí Dubče. Knihu lze použít jako průvodce přímo během vycházky, nebo jako virtuálního průvodce z pohodlí domova.... celý text

knihovniceS
12.03.2024 3 z 5

Zajímavá procházka po místech, kam se zrovna nedostanu. Musí se dávkovat po kouskách.

tittanie
04.10.2022

Mám ráda komentované prohlídky naživo. Chtěla jsem se do Prahy vrátit aspoň takto.
Kniha obsahuje moc pěkné fotografie. Jenom jsem asi přejedená tohoto tématu, protože jsem před chvilkou dočetla první díl. Asi si dám chvilku pauzu než se pustím do dalšího dílu.

sarkafarka1900
31.07.2022 5 z 5

Skvělé jako ostatní díly, jen to číslování objektů v mapě a číslování jednotlivých fotografií v textu by chtělo nějak sladit, aby to nebylo tak nepřehledné.

kuky921
25.03.2021 3 z 5

První díl se mi líbil o trochu víc. Krásné fotografie.

Jana_Hlus
02.06.2017 5 z 5

Pokračování Prahy neznámé nezklamalo, přineslo seznámení s dalšími pro mne méně známými místy v Praze, nabídlo zevrubný popis souvisejicího historického vývoje až do současnosti a celkový velmi dobrý dojem z textu umocňují krásné fotografie. A já si říkám, že je dobře, že v poslední době vznikají knihy, které neukazují jen ta "notoricky" známá pražská místa. 5/5

Petr Ryska
česká