Práh: Mezi půlnocí a ďáblem

Práh: Mezi půlnocí a ďáblem https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532504/bmid_prah-mezi-pulnoci-a-dablem-65d47f6fd0abb.jpg 3 17 17

„Může pravda zmizet?“ Odpověď na tuhle otázku je schovaná líp než tělo luxusní šlapky, než nedopalek doutníku na večírku nekuřáků. A stojí o ni vůbec někdo? V ulicích Práhu, města, které přežilo válku, pravda zajímá málokoho. Prostí lidé tu žijí v bázni a pokoře, aby na sebe neupozornili všemocná evangelia, která rozhodují o životě a smrti. A v temných uličkách přežívají ti, kterým v žilách koluje probuzená moc. Jsou opovrhovaní a zatracovaní. Kvůli nim město nespí. Kvůli nim se umírá. Štěpán Kastner na tohle všechno zvysoka kašle. Za zadkem má vlivného otce a před sebou dráhu nicnedělání a obrážení prážských výčepů. Pak ale stačí docela nevinné rozhodnutí – a on zjistí, že za pozlátkem barů číhá ďábel. A ten si servítky nebere. Tak co, odvážíte se překročit práh?... celý text

Přidat komentář

TerkinKnižnySve
07.05.2024 4 z 5

Petr Urban - PRÁH mezi půlnocí a ďáblem


Počet strán: 409
Vydavateľstvo: @nakladatelstviepocha
Žáner: #fantasy

Po prvotnom šoku, či je tato kniha naozaj fantasy a kto s kym kde prečo a za čo som sa pomaly vnorila do deja!

Myslim, že táto kniha nema určenú hlavnú postavu a ani hlavnú dejovú linku, skáčme- prítomnosť, minulosť, svet ľudí, svet malifikov, takže vlastne s každého rožku trošku čo pôsobí sice trošku chaoticky ale keď už sa do toho dostanete, vidíte tam všetku tu naveznosť a ucelený celok výbornej fantasy s riadnou dávku akcie.

Musím povedať, že som rozhodne bola za tim Malifikov, hoci ma fascinovalo zo začiatku ako sa ich bali, samozrejme sme v postapo - bomby, atomovky , nový svet, nové pravidlá a skupina ľudí čo by tam zapadať nemala. Ale postupom času si každý zisti sám kto hrá za tých dobrých a kto hra za tých zlých!

Fascinovali ma schopnosti ake ktorý mal a aj keď im s rúk nesľahali blesky a plamene ich schopnosti boli obdivuhodné, ved kto by nechcel nadľudsku silu? či presvedčiť nepriateľa, že je váš priateľ? Alebo lusknutim prsta donútiť niekoho vystreliť si mozog z hlavy?

Určite by som uvítala i druhú časť nakoľko - po celom deji, ktorý sa dal rozdeliť do dvoch knih s prehľadom, bol koniec pre mňa otvorený hoci pre autora mohol byť uzatvorený

Za poskytnutie knihy v ramci #spoluprace ďakujem @nakladatelstviepocha

Kniha č. 112/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #recenznivytisk #skbookstagram #podporujemeceskeautory #milujemeknihy2 #epochalnibeletrie #kniznizavislaci

Obsah:

„Může pravda zmizet?“
Odpověď na tuhle otázku je schovaná líp než tělo luxusní šlapky, než nedopalek doutníku na večírku nekuřáků. A stojí o ni vůbec někdo?
V ulicích Práhu, města, které přežilo válku, pravda zajímá málokoho. Prostí lidé tu žijí v bázni a pokoře, aby na sebe neupozornili všemocná evangelia, která rozhodují o životě a smrti. A v temných uličkách přežívají ti, kterým v žilách koluje probuzená moc. Jsou opovrhovaní a zatracovaní. Kvůli nim město nespí. Kvůli nim se umírá.

Madla81
06.05.2024 4 z 5

Tak tahle kniha mě velmi příjemně překvapila. Obraz postapokalyptické Prahy, v níž pod jhem náboženské diktatury nezůstalo krom opulentních chrámů nic takové, jak známe dnes. Vše bylo bylo ve jménu Boha a morálky změněno a zapomenuto. I samotné jméno hlavního města a Řeky, jež jím potéká. Evangelia svou mocnou diktaturou dohlíží na vše a všechny. V jejich zájmu, samozřejmě. Neskutečně mě ohromila autorova slovní zásoba, celkový humor knihy, jejíž hlášky mi připomínaly mého oblíbeného Mazaného Filipa. Přeskakování mezi dějovými linkami a jednotlivými postavami mi nevadilo, naopak mě udržovalo v napětí. Díky za tenhle zajímavý výlet!


MirrorIsis
22.04.2024 3 z 5

Z knihy přesně pocity, co píše M.i.k.e., hodně připomíná styl Kotletových knih, trochu uhlazenější bez vulgarismů, ale podle mě je v knize zhuštěné něco, co by se dalo rozepsat do několika dílů...

M.i.k.e
21.04.2024 3 z 5

Z Práhu mám těsně po dočtení dost smíšené pocity. Na jedné straně jde o klasické postapo připomínající třeba Kotletův Underground a na druhé straně to na mě působilo jako kdyby si autor ukousnul moc velké sousto a chtěl toho čtenáři předat strašně moc a tak sem naházel tisíc a dvě věci. To ale vede pouze k tomu že se skáče od postavy k postavě, z místa na místo a k ničemu co se tam děje sem si nedokázal vytvořit vztah a ke konci mi bylo úplně jedno co se stane a jestli nějaká z postav zemře a nebo přežije. Přitom mám tyhle mozaiky, kde si musím věci postupně pospojovat a v závěru dostanu větší celek, docela rád. Tady je to bohužel pro mě všechno tak nějak napůl…6/10

MoireDeTardis
21.04.2024 4 z 5

Příjemný překvapení. Spousta příběhů, spousta zdánlivě nesouvisející vláken, který se nakonec spojí v jedno. Čtenář postupně objevuje podstatu světa, ve kterým se kniha odehrává, nedostává to na zlatým podnose na začátku knihy, musí si to zasloužit. A s každým střípkem je příběh zajímavější a zajímavější.

Tím, že paralelně sledujeme hned několik postav, není zřejmý, kdo je zrovna tou hlavní - možná nikdo, možná všichni. Můžete se vžít do kterýkoli z nich a nebo budete z přemíry možností paralizovaní a pořádně se nevžijete do nikoho. To byl asi můj problém.

Nemám ráda knihy s náboženským fanatismem, vždycky mě dokážou akorát naštvat. Práh byl ale napsanej skvěle a náboženská linka mě vůbec netrápila.

Mám jen drobnou výtku - v poslední cca čtvrtině knihy si autor popletl Matoušovy a Markovy evangelia - celou dobu se vše odehrává v Matoušových, ale na konci se píše o Markových, ale to je detail, co na funkci nemá vliv.

Autorovy další knížky

Petr Urban
česká, 1985
2024  66%Práh: Mezi půlnocí a ďáblem
2023  100%Asterion: Úsvit nových bohů
2021  71%Básně k pohlazení